Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

A ja z innej beczki - jak ugryzc temat zaprojektowania lazienek? Mamy az 3. Kuchnia to wiadomo, mozna jakies studio kuchenne nawiedzic.

Obywamy sie bez projektanta wnetrz - nie wiem czy to sie nie zemsci - wiadomo kasa.

Co radzicie? Czy jakies dobre "studia lazienek" w Trojmiescie okolicach ktos zna?

Ewa - o ogrodzeniach wiem malo wiec nie doradze:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja z innej beczki - jak ugryzc temat zaprojektowania lazienek? Mamy az 3. Kuchnia to wiadomo, mozna jakies studio kuchenne nawiedzic.

Obywamy sie bez projektanta wnetrz - nie wiem czy to sie nie zemsci - wiadomo kasa.

Co radzicie? Czy jakies dobre "studia lazienek" w Trojmiescie okolicach ktos zna?

Ewa - o ogrodzeniach wiem malo wiec nie doradze:o

 

ja robiłam wizualizacje domu z zewnątrz i średnio mi się podobała tak jakby była nie dokończona i brak efektu a jeśli chodzi o środek to trzeba wziąć odpowiednią osobę która ma doświadczenie i sama coś zaproponuje a nie taką której to my mamy podpowiadać tak było u mnie efekt jest wtedy do ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - jak ugryzc temat zaprojektowania lazienek? Mamy az 3. Kuchnia to wiadomo, mozna jakies studio kuchenne nawiedzic.

Obywamy sie bez projektanta wnetrz - nie wiem czy to sie nie zemsci - wiadomo kasa.

Co radzicie? Czy jakies dobre "studia lazienek" w Trojmiescie okolicach ktos zna?

Ewa - o ogrodzeniach wiem malo wiec nie doradze:o

 

Chyba tylko wystarczy zgłosić ale muszę projekty wjazdu zrobić wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam jedynie w cenie płytek projektantka w sklepie zrobiła projekt WC - a raczej wizualizację naszego już określonego w głowie projektu

reszta we własnym zakresie a raczej głowie

 

troche wyobrazni i damy rade przeciesz to sama przyjemnosc biegać i kupowac a potem odmieniać gdy okaże sie że kupiliśmy coś niewłaściwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy orientujecie sie w kosztach projektów wnętrz

 

U nas babka za konsultację na budowie, w sumie dwie wizyty wzięła 500 zł. Pogadały z żoną co i jak, mieliśmy już jakieś własne wyobrażenia co do wykończeniówki więc konsultowaliśmy to , powiedziała co jest ok a co nie i dlaczegozrobiła projekt kuchi, dała kilka propozycji które być może się przyjmą w salonie. To w tej cenie.

za zrobienie domu od a do z 100 zł m2.

Wyszlo na to że ta moja małża wcale taka głupia nie jest ;) wiele żeczy dobrze wymyśliła więc dalej jedziemy bez projektanta, no chyba że ogród, ale to jeszcze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam jedynie w cenie płytek projektantka w sklepie zrobiła projekt WC - a raczej wizualizację naszego już określonego w głowie projektu

reszta we własnym zakresie a raczej głowie

 

możesz mi napisać jaki masz dach zaglądałam tyle razy ale nie doczytałam ... a jest naprawde piękny wogóle domek jest cudny bardzo gustowny i ze smakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem wycene wstepna od pani architekt znaleziona na forum muratora: 75-90 zl/m2 dla stylu klasycznego/nowoczesnego. Dla bardziej wyrafinowanych drozej. Przy zalozeniu ze cena jest za p/ uzytkowa to dla mojego domku 157m2 koszt projektu wyniesie ok 14 tys zl. Sporo zwlaszcza ze scianki dzialowe juz sa, elektryka sie robi a ustawienie w pomieszczeniach jak salon jest gotowe. Glownie chodzi mi o lazienki, kuchnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas babka za konsultację na budowie, w sumie dwie wizyty wzięła 500 zł. Pogadały z żoną co i jak, mieliśmy już jakieś własne wyobrażenia co do wykończeniówki więc konsultowaliśmy to , powiedziała co jest ok a co nie i dlaczegozrobiła projekt kuchi, dała kilka propozycji które być może się przyjmą w salonie. To w tej cenie.

za zrobienie domu od a do z 100 zł m2.

Wyszlo na to że ta moja małża wcale taka głupia nie jest ;) wiele żeczy dobrze wymyśliła więc dalej jedziemy bez projektanta, no chyba że ogród, ale to jeszcze trochę.

 

Wszystkie KOBIETY są mądre ale przeciesz wy na to nie wpadniecie dopuki wam ktoś takiej myśli nie podsunie ....:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my nie mamy tak ladnie jak R&K. Moze gdybysmy od razu poddasze wykanczali to byloby inaczej. Moze gdyby bylo wiecej kaski. W planach tez mamy m.in. podwieszane sufity, aby salon byl salonem a nie nasza sypialnia jak jest teraz. Chcemy pare rzeczy z czasem pozmieniac, dokupic. Teraz weszlismy w zasadzie ze starymi naszymi meblami. Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac. W kazdym razie jestem zadowolona, fajnie mieszka sie w swoim domu nawet takim niedokonczonym, nieodpicowanym. Poza tym i tak wszystko mi sie podoba tylko brak tych dopieszczen (np jeszcze listew przypodlogowych nie mamy :p).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my nie mamy tak ladnie jak R&K. Moze gdybysmy od razu poddasze wykanczali to byloby inaczej. Moze gdyby bylo wiecej kaski. W planach tez mamy m.in. podwieszane sufity, aby salon byl salonem a nie nasza sypialnia jak jest teraz. Chcemy pare rzeczy z czasem pozmieniac, dokupic. Teraz weszlismy w zasadzie ze starymi naszymi meblami. Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac. W kazdym razie jestem zadowolona, fajnie mieszka sie w swoim domu nawet takim niedokonczonym, nieodpicowanym. Poza tym i tak wszystko mi sie podoba tylko brak tych dopieszczen (np jeszcze listew przypodlogowych nie mamy :p).

 

Każdy kto buduje domek wkłada swoje serduszko a to czy nie ma listwy czy pięknej zasłony czy jeszcze coś to wszystko jest nieważne najważniejsze żeby dom miał Dusze a resztę w miare możliwości i zdrowia mozna dokończyć także Danonki głowa wysoko do góry ale nie odrazu( w chmury) i trzymamy kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi napisać jaki masz dach zaglądałam tyle razy ale nie doczytałam ... a jest naprawde piękny wogóle domek jest cudny bardzo gustowny i ze smakiem

 

chodzi CI o pokrycie? Dachówka Roben Monza Antracyt - powód kasa - jedna z najtańszych

 

to my nie mamy tak ladnie jak R&K. Moze gdybysmy od razu poddasze wykanczali to byloby inaczej. Moze gdyby bylo wiecej kaski. .......Teraz weszlismy w zasadzie ze starymi naszymi meblami. Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac.

 

tak jak pisałem wyżej - nie braliśmy projektanta, niczego nie konsultowaliśmy - większość to rzeczy znalezione w sieci przez moją żonę, wspóln dyskusja , a w salonie stół, krzesła, bufet, kanapa ,stolik kawowy to "graty" z mieszkania z bolku

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my nie mamy tak ladnie jak R&K. Moze gdybysmy od razu poddasze wykanczali to byloby inaczej. Moze gdyby bylo wiecej kaski. W planach tez mamy m.in. podwieszane sufity, aby salon byl salonem a nie nasza sypialnia jak jest teraz. Chcemy pare rzeczy z czasem pozmieniac, dokupic. Teraz weszlismy w zasadzie ze starymi naszymi meblami. Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac. W kazdym razie jestem zadowolona, fajnie mieszka sie w swoim domu nawet takim niedokonczonym, nieodpicowanym. Poza tym i tak wszystko mi sie podoba tylko brak tych dopieszczen (np jeszcze listew przypodlogowych nie mamy :p).

 

Listwy ... to zupełny pikuś , co będziecie robić poźniej , a tak będzie zajęcie , a przy swoim to wiadomo . Ja nawet łazienki jeszcze nie mam , WC stoi nawet bez spłuczki bo nie było czasu założyć , drzwi do łazienki i do wiatrołapu nie ma . Mam z odzysku takie z czasów PRL-u właśnie maluje . Ogrzewanie działa , radzimy sobie , też stare meble . Na wiosnę ruszam z dalszymi sprawami , teraz muszę trochę odpocząć po gonitwie , praca po pracy wykańczanie tego co najbardziej potrzebne do egzystencji .

Edytowane przez sskiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac.

 

Na stronie ikei jest programik dzięki któremu można sobie parę pomieszczeń zaprojektować samemu. Można z niego skorzystać aby przynajmniej wyrobić sobie ogólny pogląd na to co się ma zamiar zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...