Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

tak jak pisałem wyżej - nie braliśmy projektanta, niczego nie konsultowaliśmy - większość to rzeczy znalezione w sieci przez moją żonę, wspóln dyskusja , a w salonie stół, krzesła, bufet, kanapa ,stolik kawowy to "graty" z mieszkania z bolku

 

wiem, pamiętam :) dlatego tym bardziej podziwiam Wasz domek. Do późna przeleciałam dziennik oglądając Wasze zdjęcia i trochę czytając bo cięzko było się oderwać. Na prawdę fajnie Wam to wyszło. Żona ma fajne pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja z innej beczki - jak ugryzc temat zaprojektowania lazienek? Mamy az 3. Kuchnia to wiadomo, mozna jakies studio kuchenne nawiedzic.

Obywamy sie bez projektanta wnetrz - nie wiem czy to sie nie zemsci - wiadomo kasa.

Co radzicie? Czy jakies dobre "studia lazienek" w Trojmiescie okolicach ktos zna?

Ewa - o ogrodzeniach wiem malo wiec nie doradze:o

U mnie 3 łazienki kosztują 3800, nie właściwie 3,5 łazienki. Mam projekt całości, ale u mnei projekt robi moja przyjaciółka, wiem, że można zlecić zamowic tylko czesc. Łazienki, albo kuchnie, przy łazienkach najwięcej pracy jest. Jest tez program http://www.houzz.com na iphona, androida, na komputer. Tysiące przykładów realizacji, można skorzystać

 

 

Dobre studio łazienek w trojmiescie, obok KLifu po tej samej stronie z duzym parkinkiem, na A się nazywa. Następne w OLiwie, po lewej stronie takie z pszczolą. Imola? bardzo duże, na przeciwko jest telewizja i salon forda. Mam też namiary na b. dobra architekt z Sopotu. Polecam z czystym sumieniem, może zrobic tylko łazienki np

 

Wrzuciłam 3 zdjęcia ze starego domu, ktory projektowała pani Makander. Pamietaj tylko że to było 7 lat temu:-)

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

DSC_0312.jpg

IMG_1721.jpg

IMG_1748.jpg

Edytowane przez gosia@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi CI o pokrycie? Dachówka Roben Monza Antracyt - powód kasa - jedna z najtańszych

 

 

 

tak jak pisałem wyżej - nie braliśmy projektanta, niczego nie konsultowaliśmy - większość to rzeczy znalezione w sieci przez moją żonę, wspóln dyskusja , a w salonie stół, krzesła, bufet, kanapa ,stolik kawowy to "graty" z mieszkania z bolku

 

mielismy kłaść blachodachówke ale nie moge znaleść ładnego koloru ciemnego wiec myśle o dachówce ale sama nie wiem na co się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie decydował zapis z projektu, czyli u mnie się wlicza. Bank tego nie weryfikował. Po prostu był projekt z wskazaną powierzchnią, do tego rzeczoznawca robił operat szacunkowy kosztów budowy.

 

No u nas bank też puścił wzorując się na zapisie w projekcie ale analityk odrzucił.

Musimy teraz z części pokoi na poddaszu zrobić strych.

Boję się, że wszystkie banku będą źle nastawione do NAS a rodzina na swoim tylko do końca roku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mielismy kłaść blachodachówke ale nie moge znaleść ładnego koloru ciemnego wiec myśle o dachówce ale sama nie wiem na co się zdecydować

 

kolor to 1, koszty to 2 - tu musisz dokładnie przeliczyć ile co będzie kosztowało

zacząć należy od więźby dachowej i przeprojektowania jej pod dachówkę - jeśli masz blachę w projekcie

2 sprawa to czy więźbę robić tradycyjnie czy z więzarów - ta 2 opcja tylko teoretycznie wychodzi drożej - policz ile weźmie ekipa od wieźby + materiały i to porównuj z 2 opcją - 2 opcja też jest znacznie szybsza - 1 dzień i to niecały ...

no i kolejna rzecz to koszt krycia blacha i dachówką w kontekście też wszelkich obróbek - dużo zależy od projektu dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może troche osobiste... Ale ja kiedyś też zastanawiałem się nad grzaniem prądem. Jesteś pracownikiem w energetyce? Jeśli tak to wybranie prądu do ogrzewania jest bardziej opłacalne dla Ciebie niż dla osoby spoza energetyki. Chyba wiesz dlaczego?

 

Pozdrawiam.

 

 

Arturo72 - a jesteś ?? ja nie, a wybrałem mimo to prąd ... ciekawe dlaczego?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie

czy banki wliczały wam powierzchnie garderoby do powierzchni użytkowej?? Bo czytałam, że to się nie wlicza

 

garderoba i schowki nie wlicza się do pow. uzytkowej w RnS

wystarczy że projektant adaptujący zmieni nazewnictwo pomieszczeń na projekcie i problem z głowy ... a jak finalnie się zrobi nie ma nic do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garderoba i schowki nie wlicza się do pow. uzytkowej w RnS

wystarczy że projektant adaptujący zmieni nazewnictwo pomieszczeń na projekcie i problem z głowy ... a jak finalnie się zrobi nie ma nic do rzeczy

 

 

 

no a właśnie nam doczepili się garderoby.

no nic 3/4 poddasza zmuszeni jesteśmy aby był to strych i tyle a i tak zrobimy tam pokoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwi wejsciowe i ogrodowe beda tymczasowe, uklon od firmy montujacej. Brama garazowa docelowa mam nadzieje ze nie zniszcza. Nie zniechecaj sie wpadki beda, mysmy np za pozno zajarzyli ze salon jest niedoswietlony. A wakacje tez mozesz zrobic, ja tez po oknach czekam do wiosny.

 

Witam, myślicie, że drzwi tymczasowe są konieczne? Mój M uparł się, ze wstawia już docelowe, zaraz po wylaniu podłogi. Czyli pojutrze. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie

czy banki wliczały wam powierzchnie garderoby do powierzchni użytkowej?? Bo czytałam, że to się nie wlicza

my bez RnS- nasz bank liczył całą pow.parteru jako użytkową ( w tym pom. gosp i garaż), czyli wszystkie pomieszczenia powyżej 2.2 m wysokości. A do SSO to nawet przyjęli strych (nie cały, tylko część pow.2,2 m).

Witam, myślicie, że drzwi tymczasowe są konieczne? Mój M uparł się, ze wstawia już docelowe, zaraz po wylaniu podłogi. Czyli pojutrze. :eek:

Nie są konieczne. My zamontowaliśmy docelowe drzwi po wylewkach - kiedy w domu była rozprowadzona cała instalacja. Zresztą od tego momentu w domu już nie było innych ekip, nie miałby kto je zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor to 1, koszty to 2 - tu musisz dokładnie przeliczyć ile co będzie kosztowało

zacząć należy od więźby dachowej i przeprojektowania jej pod dachówkę - jeśli masz blachę w projekcie

2 sprawa to czy więźbę robić tradycyjnie czy z więzarów - ta 2 opcja tylko teoretycznie wychodzi drożej - policz ile weźmie ekipa od wieźby + materiały i to porównuj z 2 opcją - 2 opcja też jest znacznie szybsza - 1 dzień i to niecały ...

no i kolejna rzecz to koszt krycia blacha i dachówką w kontekście też wszelkich obróbek - dużo zależy od projektu dachu

 

Dach jest już przykryty papą a krokwie są solidne bo przy zamawianiu dziwili się ze chcemy takie pod blache więc dach wytrzyma co do blachy to myślałam o ruuki ale są tylko 4 kolory chyba i szary jest jasny a ja chciałabym ciemny ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie jak to jest w dowozem materiałów budowlanych.

Zakupiliśmy bloczki betonowe transport gratis. Jak się okazało bloczki zostały rozładowane gdzieś z 40 m od naszej działki a dokładniej na drodze. Otóż kierowca stwierdził, że nie wjedzie na miejsce gdyż się zakopie, poza tym, nie będzie miał jak nawrócić. Dodam, że część drogi nie usypanej piaskiem jest gminna natomiast druga część drogi prowadzącej do działki jest nasza- usypana żwirem. Kierowca stwierdził, że mamy sobie nająć koparkę i powozić bloczki. Oczywiście mój mąż się na to zgodził, jak do mnie zadzwonił i powiedział o tej sytuacji to się we mnie krew zagotowała. Szok. Firma od której zakupiliśmy towar jest u mnie przegrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda w gestii i w interesie inwestora jest wykonanie dojazdu utwardzonego do budowy tak aby mógł dojechać ciężki sprzęt z towarem. Trudno nam oceniać tylko po pobieżnym opisie czy spełniłaś ten warunek. Wrzuć fotkę to lepiej odzwierciedli panujące warunki. Argument że się zakopie może być trafiony ale to że nie będzie miał jak nawrócić to porażka kierowcy. Już dawno mój brat cioteczny jeżdżący tirami z dużymi składami powiedział mi że jeśli gdzieś da się wjechać przodem to nie ma takiej siły żeby nie wyjechał tyłem. Ale to są umiejętności kierowcy. Fakt że ja tam mam zawsze problemy przy cofaniu nawet z małą przyczepką. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda , u Nas na budowe tez jest podjazd - niby droga utwardzona, ale jak popada deszcz "ciezki sprzet" nie wyjedzie (bloto po kostki, plynaca woda). Nie bylo do tej pory zadnego problemu z dowiezieniem towaru (po prostu towar przywoza w pogode ;)) - oj, przepraszam raz zdarzylo sie, ze nie wjechal z przyczepa z pustakami i stanal w polowie drogi....odpial przyczepe, wyjechal, rozladowal, zjechal do przyczepy, przeladowal pustaki z przyczepy na samochod i drugi raz wyjechal. Ostatnio wiezbe wozili w deszcz i prosili, zeby ew. do pomocy zalatwic traktor (jakby staneli w polowie drogi), ale kierowca byl "kumaty" i obylo sie bez pomocy...Poza tym z kazdym dostawca mamy umowa - jak nie zloza towaru na budowie, nie bierzemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...