Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

ziuta62, zapraszam do naszego dziennika, wrzucilem tam wszelkie poniesione dotad koszty. stal odkupilem od pana ktoremu zostalo po jego (duuuzej) budowie, dokupilem potem preta fi6 na strzemiona i musze jeszcze dokupic preta fi12 na narozniki, ceny jakie dostalem ok 2 tygodnie temu to bylo: 0,74PLN/mb za fi6 i 2,57PLN/mb fi12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich i ja!

Podobnie jak jedna z osób piszących wcześniej w tym wątku mam gęsią skórkę kiedy czytam o tym co już kupiliście pod przyszłą budowę. Ja dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę a jutro idę dogadać się z firmą budowlaną. Materiałów nie kupiłem żądnych, ale mam o tyle dobrze, że w pobliżu jest hurtownia, którą prowadzą bardzo mili i uczynni ludzie - nie będę musiał martwić się o składowanie materiałów na budowie i co do ceny też dobrze rabatują. Początek budowy planuję na marzec i mam cichą nadzieję zamieszkać jeszcze w tym roku... Projekt indywidualny, ale dość prosty - niestety nie dało się dopasować żadnego typowego do działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My już zaczęliśmy budować, jeszcze 30 grudnia 2011 wjechała koparka - zrobili wykop, po Nowym Roku przyszła ekipa i fundamenty prawie skończone. Trochę nam przeszkodziła ''niespodziewana'' zima :) Budujemy DK ROBINSONA. Będzie GWC i reku.Materiały już od października 2011 popłacone i przetrzymuje nam skład budowlany, więźba zaliczkowana. Mamy nadzieję, że w końcu się trochę ociepli i ekipa będzie mogła do nas powrócić, bo naprawdę dobrze im szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

My też ruszamy wiosną tego roku. Projekt indywidualny podobny do domu w lewkoniach Archonu. Styl nowoczesny.

Będziemy budować na Śląsku, niedaleko Tychów. Na razie na działeczce stoi garaż. Zwożę gruz na drogę dojazdową i będziemy powoli czekać na PNB:rolleyes:. 30 grudnia zakupiliśmy jeszcze po "starych" cenach Pustak MAX na cały dom, cegłę pełną na kominy oraz bloczki betonowe do fundamentów. Chciałem jeszcze zakupić stal ale nie wiedziałem jeszcze jaką i jaka ilość. Całość zostawiona w depozycie na składzie budowlanym;):p.

 

Powodzenia Wszystkim w budowie upragnionego gniazdka!

 

Asia i JArek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dobrym pomysłem było pozaopatrywać się w materiał jeszcze w zeszłym roku, ceny zaczynają rosnąć jak na drożdżach :(

 

Weź stary nie strasz a co zdrożąło, no chyba że wszystko, jak kupiłem wiele rzeczy na jesieni, ale wiele jeszcze mi zostało, no i pewnie jeszcze wiele takich musz kupić o których bladego pojęcia jeszcze nie mam, dopiero majster mnie uświadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A jakie dachówki proponujecie cementowe czy ceramiczne i jakiego producenta? Też już powoli przymierzamy się do zakupu. W naszym składzie bud. nas informowali, że stal pójdzie do góry i wiem napewno, że drewno ma zdrożeć więc szybko zaliczkowaliśmy więźbę. Tak jest na Śląsku, nie wiem jak jest w Waszych rejonach. U nas ten kto się pozaopatrywał jesienią ten jest z korzyścią.

Edytowane przez lilly20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję teraz zapisać ceny po jakich możecie kupić materiały i np sprawdzić w dniu rozpoczęcia budowy np kwiecień , jaka będzie różnia. Bo sądze , że bardzo niewielka. Najbardziej może podrożec drewno konstrukcyjne, reszta racze nie albo minimalnie.

 

a co nam ta wiedza da? pewne rzeczy na pewno pójdą do góry, paliwo drożeje to i transport też, teraz kupie bloczki i dachówkę oraz więźbę, reszta na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...