Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My też chcemy ogrzewanie podłogowe w całym domu i na podłogach kafelki lub panele (w zależności oczywiście od pomieszczenia).

 

Ale to jeszcze wszystko jest płynne i może się 100 razy zmienić zanim dotrzemy do tego etapu :)

Zwłaszcza , że poważnie rozważamy pompę ciepła i wentylację mechaniczna z rekuperatorem :)

 

Właśnie ze względu na pompe ogrzewanie podłogowe jest wskazane a nad jaką się zastanawiacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też w całym domu. hm czy nie uważacie ze to podejrzane ze 3 osoby po sobie chwalą podłogówkę? pewnie instalatorzy ;)

 

A poważnie to każdy parkiet drewniany osłabia działanie podłogówek bo drewno jest izolatorem. Praw fizyki nie oszukasz.

 

Czyżby zazdrość ha ha tez pewnie chciałbys mały upuścik ;)no przyznaj się prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały mętlik w głowie co jest lepsze

 

stoje przy swoim, podlowgowe wszędzie.

 

BTW. Słuchając specjalistów, expertów i znawców na tym forum można wylądować w Kodzborowie. Wystarczy zdrowy rozsadek i lektura kilku czasopism branżowych (z wyjątkiem Muratora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy już tak daleko, u nas dopiero więźba powstaje. Powiedzcie mi, jakiej firmy wybraliście na swoje dachy membranę? Narazie zatrzymałam się na membranie Strotex Expert 1300, ale gdzieś wyczytałam, że ma ona kilkakrotnie cieńszy film roboczy i nie wiem o co w tym chodzi i czy brać to pod uwagę? Czego Wy używaliście??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na pompe ogrzewanie podłogowe jest wskazane a nad jaką się zastanawiacie ?

 

Są teorie, że po co ogrzewanie podłogowe skoro ma być wentylacja mechaniczna :)

Ale na razie tym sobie głowy nie zaprzątam.

 

Co do modelu pompy to jak będzie tak daleko to zobaczymy co będzie na rynku i w jakich cenach.

Budujemy powoli i może to być np za 2-3 lata. Wszystko zależy od finansów.

A to jest na tyle długi czas, że oferta może być całkiem inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym w całym domu czy są jakieś rodzaje drzewa które można ułożyć na pogłogówke np w salonie czy może tam założyć grzejniki

 

Drewno merbau nadaje się na ogrzewanie podłogowe i nadaje si do łazienki :) też chciałbym podłogówkę w całym domu, ale płytek w pokojach nie chcę mieć i paneli też nie. Obecnie w mieszkaniu mam część parkietu przemysłowego merbau (niestety bez ogrzewania podłogowego) a część paneli, poza tym dobre panele są w porównywalnej cenie do drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno merbau nadaje się na ogrzewanie podłogowe i nadaje si do łazienki :) też chciałbym podłogówkę w całym domu, ale płytek w pokojach nie chcę mieć i paneli też nie. Obecnie w mieszkaniu mam część parkietu przemysłowego merbau (niestety bez ogrzewania podłogowego) a część paneli, poza tym dobre panele są w porównywalnej cenie do drewna.

 

Podoba mi się podloga w drewnie jest napewno duzo przyjemniejsza i pomieszczenie sprawia wrarzenie przytulniejszego najbardziej chciałabym deski a czy słyszeliście o bieleniu czy wybielaniu podłogi chodzi mi żeby uzyskać jasny odcień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są teorie, że po co ogrzewanie podłogowe skoro ma być wentylacja mechaniczna :)

ale chyba pompa jest tylko źródłem ciepła, a jakoś je trzeba po domu rozprowadzić. tak jak pisze Ewa najlepiej chyba podłogówką. a wentylacja pomaga ewentualnie część tego ciepła odzyskać.

no ale mogę się nie znać. to sorry, jak coś namieszałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba pompa jest tylko źródłem ciepła, a jakoś je trzeba po domu rozprowadzić. tak jak pisze Ewa najlepiej chyba podłogówką. a wentylacja pomaga ewentualnie część tego ciepła odzyskać.

no ale mogę się nie znać. to sorry, jak coś namieszałam.

 

Masz racje my byliśmy na spotkaniu więc temat nie jest mi obcy ale nie znam się na szczegółach super byłoby zrobić rekuperacje ale to jest też spory koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ewa całą instalację reku można mieć za 8K i za 30. Jak się sama za to weźmiesz to zrobisz za 8 chyba że wybierzesz samo reku w tej cenie. Jak zlecisz firmie to 15 do hohoho.

Dokładnie,mnie WM z reku wyniosła 5,5tys.zł :)

Jak pisałem wcześniej,tysiączek do tysiączka i uzbiera się ze 100 tysiączków ;)

Są teorie, że po co ogrzewanie podłogowe skoro ma być wentylacja mechaniczna :)

Bardzo bzdurne teorie,przyznam się,że tak idiotycznych teorii jeszcze nie słyszałem.

Co ma wentylacja z odzyskiem ciepła do ogrzewania podłogowego ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...