Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Jak mogą być drogie płytki gresowe ?

Była w Leroy M. licytacja - 25m płytek i koleś wylicytował do 700zł. Ja licytowałem do kwoty 500zł.

Odpuściłem bo nie byłem aż tak na nie nastawiony.

 

A wcześniej koleś wygrał 3 rolki wełny za 2/3 ceny. Albo jeden koleś szafke łazienkową z umywalką za 10zł, tylko idiota chciał do tego ukraść na koniec syfon i go złapali :rolleyes:

 

 

Ps. ileż można czekać na tą promocje zimową w Oknoplaście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję!

No to mnie zatkało albo źle zrozumiałam. Za to wszystko wyszło Ci TYLKO 14 zł/mkw? Czyli koszty robocizny podzieliłeś przez mkw?

Jesteś zadowolony z jakości wykonania?

 

tak, 14zl za m2

choc mialem wyceny wykonawcow polecanych przez sklady budowlane nawet po 22.

z wykonania jestem bardzo zadowolony.

Szefem ekipy byl Witold Groń, szczególnie polecany w okolicach Babic pod Warszawą (tu na forum też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą być drogie płytki gresowe ?

Była w Leroy M. licytacja - 25m płytek i koleś wylicytował do 700zł. Ja licytowałem do kwoty 500zł.

Odpuściłem bo nie byłem aż tak na nie nastawiony.

 

O co chodzi z ta licytacja?? Pierwsze slysze...

 

A wcześniej koleś wygrał 3 rolki wełny za 2/3 ceny. Albo jeden koleś szafke łazienkową z umywalką za 10zł, tylko idiota chciał do tego ukraść na koniec syfon i go złapali :rolleyes:

 

 

Ps. ileż można czekać na tą promocje zimową w Oknoplaście....

 

Tez czekamy na ta promocje (podobno miala byc od polowy listopada) - tam, gdzie bedziemy zamawiac powiedzieli nam, ze bedzie to nie wiecej jak 5-7%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolała w salonie drewno, ale wydaje się, że już pozamiatane.

Kiedy podejmowałam decyzję o podłogówce w salonie, hallu,wiatrołapie, moja wiedza była taka, że drewno, jakie by nie było, gorzej przewodzi ciepło. Zdążyłam się więc pogodzić z tym, że muszą być płytki, dlatego wybrałam imitujące drewno, żeby choć odrobinę rozum "oszukać".

Teraz już wiem,że przy pewnych warunkach drewno mogłoby na podłogówce być, ale powinnam o tym zadecydować wcześniej, kiedy hydraulik rozkładał naszą instalację. Drewno inaczej będzie pracowało w części, gdzie rurki są, i inaczej tam, gdzie ich nie ma, no i tego gęstość tych rurek powinna być większa- dlatego tak jak napisałam-już nic nie zmienimy. Zamawiamy Paradyża woodentica.

 

to i tak lepiej, niż u nas. my tylko parter (bez stropu) i powód jeden - kasa, kasa, kasa....:p

wprawdzie też nam się nigdzie nie spieszy. no ale nie oszukujmy się, jakby były pieniądze, to lecielibyśmy dalej.

oj tak, kasa - my już trochę dalej, bo hipotetycznie kasa jest. Hipotetycznie bo nie nasza, tylko banku :( Może za miesiąc się wprowadzimy, ale to dlatego, że trzeba szybko sprzedać mieszkanie, żeby spłacić przynajmniej działkę. A potem - jak Pan Bóg da zdrowie, trzeba będzie pracować do 60tki, żeby niewolniczo bankowi oddać dwa razy więcej, niż pożyczyliśmy...

 

O proszę, to przed Wami jeszcze trochę pracy;) podobno zima nie będzie sroga, to może wszystkim uda się skończyć!:)

miód na uszy moje ;)

Wczoraj poczytałam sobie o pierwszej zimie w nowo wybudowanym domu - rachunki mogą być killerskie. To kolejny powód, dla którego musimy się szybko przeprowadzić - ciężko opłacić i utrzymać dwa mieszkania.

W czwartek nareszcie, po wielu tygodniach przeprosin ze strony gazowni, zamontowali nam licznik i włączyli gaz.

Od godziny 10ej do 19ej piec zjadł 9m3 tego przybytku. Potem temperaturę na piecu trochę obniżyliśmy i w pierwszą pełną dobę zużyliśmy 14 m3 gazu.

Wczoraj o 19ej, jak mąż po pracy pojechał kłaść płytki w kuchni w domku było 19,5 stopnia, więc znowu trochę na piecu obniżył i pootwierał okna, żeby wilgoć wychodziła (wczoraj wilgotność zeszła już do 60%).

 

Wiecie może orientacyjnie jak długo taki nieduży parterowy domek będzie się wygrzewał? Chodzi mi o to, ile mu czasu potrzeba, żeby przy niższym zużyciu gazu mury utrzymywały zadaną temperaturę.

Edytowane przez dusiaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje my byliśmy na spotkaniu więc temat nie jest mi obcy ale nie znam się na szczegółach super byłoby zrobić rekuperacje ale to jest też spory koszt

 

my mamy w projekcie reku i będziemy robić, bo nie mamy zaplanowanych kominów wentylacyjnych. ale ile się da we własnym zakresie, bez żadnych ekip.

 

ogrzewanie chciałabym wszędzie podłogowe, ale mąż upiera się nad grzejnikami na górze. zobaczymy, kto będzie miał większą siłę przekonywania.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas skończyli murować bloczki betonowe. Od poniedziałku izolacja fundamentów, zasypanie piaskiem i KONIEC, na ten rok pewnie będzie koniec będziemy czekać do wiosny. Teraz pierwszorzędne jest załatwienie kredytu RnS.

Z innej beczki to murarz powiedział nam, że wczoraj mieliśmy na działce kontrolę z zakładu energetycznego, ktoś zgłosił, że kradniemy prąd. Ale my mamy agregat ;) najwidoczniej donosiciel go nie ujrzał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem gdzie jest transformator raczej nie w zasięgu oczu bo nie rzucił mi się w oczy.

 

Ta sąsiad już nam zrobił aferę, że przez jego działkę towar dowieźli do nas i mu trochę działkę poryli, nawet nie wiedzieliśmy, że tamtędy jechali. Tylko nie był świadomy, że droga którą jeździ na swoją budowę jest prywatna w tym nasza i na dobrą sprawę nie może nią jeździć. Nie mieliśmy pretensji no ale skoro on taki dla nas, no to my też nie będziemy przyjaźni. Skończyło się na wyzwiskach z jego strony, wręcz z łapami do męża skakał, a wystarczyło tylko podejść i powiedzieć żeby mu trochę podwórka zagrabić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,mnie WM z reku wyniosła 5,5tys.zł :)

Jak pisałem wcześniej,tysiączek do tysiączka i uzbiera się ze 100 tysiączków ;)

 

Bardzo bzdurne teorie,przyznam się,że tak idiotycznych teorii jeszcze nie słyszałem.

Co ma wentylacja z odzyskiem ciepła do ogrzewania podłogowego ?

 

Jak możesz to napisz jaką centralę kupiłeś, bo ja już mam mętlik w głowie?

Instalacje robiłeś na skrzynkach rozdzielczych czy trójnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy w projekcie reku i będziemy robić, bo nie mamy zaplanowanych kominów wentylacyjnych. ale ile się da we własnym zakresie, bez żadnych ekip.

 

zrobiłem casting. do finału trafiło 5 firm. Wszystkie mają genialne ceny i żadna nie robi projektu wentylacji. Podpytywałem użytkowników i twierdzą, że podstawą dobrej WM jest projekt. Wtedy można uniknąć niepotrzebnych problemów....Szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...