Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja reku kupowałem,podłogówkę robiłem u mikiego121 czyli "Ciepły Dom" z forum :)

http://forum.muratordom.pl/member.php?177581-ArturWi

http://forum.muratordom.pl/member.php?163221-miki121

Ceny przyziemne ;)

 

Masz przynajmniej orientacje a ja nie mam pojęcia wiec wolę sie zapytać i poradzić co do cen bo przy pompie ciepła ,rekuperacji są spore rozbiezności cenowe a przeciesz powierzchnia domu taka sama pozostaje więc to zależy jaka firma to wykonuję i jaki ma cennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem casting. do finału trafiło 5 firm. Wszystkie mają genialne ceny i żadna nie robi projektu wentylacji. Podpytywałem użytkowników i twierdzą, że podstawą dobrej WM jest projekt. Wtedy można uniknąć niepotrzebnych problemów....Szukam dalej...

 

hej niewiele tu piszę raczej czytam (od ponad roku) może się trochę odwdzieczę :

w styczniu czy lutym trafiłem na targach budowlanych stoisko pewnej firmy po krotkiej rozmowie panowie zaproponowali pomoc o tyle fajnie , że nie mieli problemów z tym , że montaż będę robić sam. Wysłałem projekt domu a oni za 200 zł zrobili mi projekt instalacji (te 200 to taka kaucja miała być na wypadek gdybym odstapił od zakupu u nich) zrobili kosztorys , dali rabaty i choć na początku trochę mnie olali bo zależało mi naich wizycie na budowie to ptem wszystko wynagrodzili z nawiązką (wizyta była gratis) centrale już posiadam w przyszłym tyg zamawiam materiały - myślę , że będzie dobrze. Instalacja na trójnikach całość mat z centralą i turbiną do rozprowadzenia ciepła z kominka to koszt 7tyś :) dom 200 m2. zainteresowanym mogę wysłać na priv nr tel mojego doradcy.

pozdrawiam

a to nasza Delta zaczęliśmy w kwietniu:Screenshot_2012-11-18-10-32-39.jpg

Screenshot_2012-11-18-10-32-51.jpg

Edytowane przez ceel
żeby nie było ,że reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza FIRMA w ktorej pytalem chciała 100zł teraz mam instalatora (firma jednoosobowa)z polecenia który to zrobi za 23zł pomogę mu tylko ze styropianem :)

 

Jest wiele firm i kazda ma inne ceny czasem warto popytać i porównać jak również poradzić się kogoś kto to już ma za sobą bo osobie dla której to jest czrna magia momzna wszystko wcisnać jak również Cenę...Bardzo ładny domek gratulacje a jaki masz dach to dachówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele firm i kazda ma inne ceny czasem warto popytać i porównać jak również poradzić się kogoś kto to już ma za sobą bo osobie dla której to jest czrna magia momzna wszystko wcisnać jak również Cenę...Bardzo ładny domek gratulacje a jaki masz dach to dachówka?

 

no tak pod tym pierwszym sniegiem ciężko się dopatrzeć... tak to dachówka allegra 9 winebergraScreenshot_2012-11-18-17-10-03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety gdyby nie faktura nie umiałabym odpisać- u nas jest membrana firmy Dorken - model DeltaVent N.

 

 

Dzięki za odpowiedź i fatygę..:) jutro będę dzwoniła po firmach i pewnie to się wyklaruje wkońcu..

Bo mam gorszy problem teraz…..

Mamy domek z piwnicą. W projekcie nie mam rozpisanych żadnych pionów kanalizacyjnych i nie wiem czy dobrze myślę, bo mam problem z ich rozmieszczeniem. Czy dobrym rozwiązaniem będzie podpiąć pod jeden pion kanalizacyjny, który będzie przechodził przez dwie łazienki nr 1 z poddasza oraz łazienki z parteru plus podpiąć do tego kuchnię (parter). Od dołu pionu będą podpięte rury z kuchni parter, łazienka parter, następnie łazienka na poddaszu, pion będzie wychodzić ponad dach.

Mam drugie pytanie. Czy do łazienki nr 2 znajdującej się na poddaszu potrzebny jest drugi pion kanalizacyjny czy można podłączyć się bezpośrednio do rury, która wychodzi na zewnątrz domu do kanalizacji miejskiej?

poddasze.jpg

parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se siedzę i wełnę analizuję wybieram porównuję ceny! Na luty trzeba zamówić.

No i wkłady kominkowe h2o oglądam, chyba się gdzieś przejadę po niedzieli zobaczyć te wkłady, na żywca zawsze lepiej się ogląda niż w necie

wełnę na poddasze? ja tez bede musiała zerknać, moja kolezanka połozyła wełne drzewna, podobno ma genialne własciwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...