Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

No tylko że jak na razie to chyba to drogo wychodzi.

Ponadto wczoraj sobie uciąłem dłuższą pogawędkę z sąsiadem który mieszka już 3 lata, i pytałem czy ma myszy na poddaszu, powiedział żebym lepiej nie pytał, jego żona boi się tam wchodzić, opowiadał o słoikach z trucizną i td.

 

Więc jak te łajzy by się zwiedzialy że u mnie wełna na podsaszu to by się pewnie wszystkie u mnie gnieździły.

Pewnie suma sumarum, zostanę przy pierwszym założeniu więc wełna ale mineralna, może skalna choć ciut droższa.

Z tą drzewną wełną pewnie jest podobnie jak z naturalną ..... raj dla myszy.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za odpowiedź i fatygę..:) jutro będę dzwoniła po firmach i pewnie to się wyklaruje wkońcu..

Bo mam gorszy problem teraz…..

Mamy domek z piwnicą. W projekcie nie mam rozpisanych żadnych pionów kanalizacyjnych i nie wiem czy dobrze myślę, bo mam problem z ich rozmieszczeniem. Czy dobrym rozwiązaniem będzie podpiąć pod jeden pion kanalizacyjny, który będzie przechodził przez dwie łazienki nr 1 z poddasza oraz łazienki z parteru plus podpiąć do tego kuchnię (parter). Od dołu pionu będą podpięte rury z kuchni parter, łazienka parter, następnie łazienka na poddaszu, pion będzie wychodzić ponad dach.

Mam drugie pytanie. Czy do łazienki nr 2 znajdującej się na poddaszu potrzebny jest drugi pion kanalizacyjny czy można podłączyć się bezpośrednio do rury, która wychodzi na zewnątrz domu do kanalizacji miejskiej?

 

O ile się orientuję zasady są takie:

- każdy kibelek podłączony do pionu, zakończonego wywiewką, może być jeden pion o ile odległości nie przekraczają metra;

- reszta urządzeń może być podłączona do pionu zakończonego zaworem napowietrzającym.

Ważne są odległości urządzeń od pionu: kibelek 1 m , reszta max 3 m, z tego wyjdzie ci ilość pionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 14zl za m2

choc mialem wyceny wykonawcow polecanych przez sklady budowlane nawet po 22.

z wykonania jestem bardzo zadowolony.

Szefem ekipy byl Witold Groń, szczególnie polecany w okolicach Babic pod Warszawą (tu na forum też).

 

Rozlicz mi tak... na piechotę, krok po kroku, czyli:

1/ pokrycie blachodachówką= YZ mkw x YZ pln;

2/ rynny i obróbki blacharskie YZ mb x YZ pln;

3/ rynny spustowe YZ mb x YZ pln;

4/ płotki śniegowe/ wykonanie/ YZ mb x YZ pln;

5/ stopnie kominiarskie YZ sztuk x zamocowanie;

6/ płotki śniegowe YZ mb zamocowanie x YZ pln;

7/ instalacja odgromowa YZ uchwytów x YZ pln.

 

Czy pracuje on po wsch stronie Wwy- poproszę o jego telefon tutaj albo na pocztę.

 

Bardzo Ci dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super te kopuły;) Gratulować odwagi pozostaje

ja póki co mam doła, chandrę i w ogóle mąż się śmieje, że to humorki ciążowe;)

cały czas zastanawiam się kto mógł na mnie donieść do energetyki- napisałam do nich @ z prośbą o udzielenie informacji, ale pewnie odpiszą, że nie mogą. Jakoś wcale nie spieszy mi się już zamieszkać w domku bo jak mam mieć jakiegoś sąsiada donosiciela to mnie skręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszy do góry, panda. Niedawno ja bulgotałam u siebie w dzienniku na sąsiada-przyjemniaczka :mad:, ale prawda jest taka, że gdzie by człowiek nie zamieszkał czy nie pracował, zawsze ktoś taki może się znaleźć. Paskudne uczucie, ale trzeba jednak dla zdrowia psychicznego zignorować i brnąć do przodu. "Róbmy swoje..." :)

Autorus, świetna chałupa :wave: Od początku kibicuję (po cichu) i się utwierdzam, że wiesz, co robisz:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super te kopuły;) Gratulować odwagi pozostaje

ja póki co mam doła, chandrę i w ogóle mąż się śmieje, że to humorki ciążowe;)

cały czas zastanawiam się kto mógł na mnie donieść do energetyki- napisałam do nich @ z prośbą o udzielenie informacji, ale pewnie odpiszą, że nie mogą. Jakoś wcale nie spieszy mi się już zamieszkać w domku bo jak mam mieć jakiegoś sąsiada donosiciela to mnie skręca.

 

Przeciesz to wszystko z zazdrości ludzie nie mogą patrzeć jak ktoś czegoś się dorobił to przykre ale tak jest szczerze to współczuje bardzo ja mam taką ''przyjaciółke '' która nie może znieść jak ktoś coś kupi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do Ytongowców. Po ile kupowaliście?

 

cześć bluenet,

złapałam Cie tutaj;)

odpowedziałam Ci w wątku kuchennym, a i ja mam pytanie, z czystej ciekawości, bo u siebie i tak nie zmienię - czy Wy zmieniliscie u siebie w kuchni ten świetlik na okno takie jak pisałes - 150x150? jak to wyglada? strasznie ciekawa jestem...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super te kopuły;) Gratulować odwagi pozostaje

ja póki co mam doła, chandrę i w ogóle mąż się śmieje, że to humorki ciążowe;)

cały czas zastanawiam się kto mógł na mnie donieść do energetyki- napisałam do nich @ z prośbą o udzielenie informacji, ale pewnie odpiszą, że nie mogą. Jakoś wcale nie spieszy mi się już zamieszkać w domku bo jak mam mieć jakiegoś sąsiada donosiciela to mnie skręca.

 

Musisz to wytrzymać , tez tak miałem. Nawet policja przyjechała pytać się co w tych niebieskich workach mam, czy aby nie jakieś niebezpieczne odpady. No i o bezproblemowym odbiorze to mogę spokojnie zapomnieć.

Podsumowując , musisz być silna , strach ma tylko wielkie oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zrobiliśmy fundament i zastanawiamy się czy nie pociągnąć dalej ścian zewnętrznych gazobetonem, Na razie bez stropu i wylewek oraz bez konstrukcji dachu bo nie ma pieniążków. Zastanawiamy się gdyż boję się, że po nowym roku gazobeton oraz klej pójdą w górę a póki co pogoda dopisuje na budowę no nie????

 

Kto buduje z gazobetonu jaką mieliście cenę 24 a jaką 12??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamknąłem okna górne :)

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/murowanie/154.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/murowanie/155.jpg

 

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

 

 

Cudny dom, gratuluję pomysłu i odwagi. Nie wiem czy mowiłes, a jak z warunkami zabudowy było?tzn ze udalo Ci się taki dom postawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zrobiliśmy fundament i zastanawiamy się czy nie pociągnąć dalej ścian zewnętrznych gazobetonem, Na razie bez stropu i wylewek oraz bez konstrukcji dachu bo nie ma pieniążków. Zastanawiamy się gdyż boję się, że po nowym roku gazobeton oraz klej pójdą w górę a póki co pogoda dopisuje na budowę no nie????

 

Kto buduje z gazobetonu jaką mieliście cenę 24 a jaką 12??

Panda, ja bym sie wstrzymała. Nie masz kredytu, nie wiadomo jak będzie. POmysl ile kosztuje CIe zablokowanie środków, bo same ściany nic Ci nei dadza. PLus gazobeton jest nasiąkliwy. MOim zdaniem nie jest to w żaden sposob ekonomicznie uzasadnione. A gazobeton mozesz zamówić i opłacic w hurtowni. Odpanie CI koszt za robocizne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia dobrze radzi. Ja też zapłaciłam za silikaty, klej, stal i trochę innych materiałów w grudniu. Hurtownia mi wszystko przetrzymała do lipca tego roku. Pomimo podwyżki za transport w międzyczasie ja płaciłam tyle ile ustaliliśmy w grudniu. Beton też opłaciłam w grudniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...