Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

jak to jeste właściwie z tym styropianem na ocieplenie domu? czy też macie tak, że jak wspominacie o jego grubości (np 20 cm) albo o grafitowym to patrzą na was jak na wariatów lub z politowaniem - się głupia baba naczytala i ślepo wierzy

wiadomo, trzeba w pierwszej kolejnosci patrzec na parametry, ale mimo wszystko przecież to nie jest żadna nowość z grubością ocieplenia

 

Jak ja się sytałem u siebie w składzie czy sprowadzą mi wełnę skalną w płytach na ocieplenie ścian zewnętrzych.

To usłyszałem po co mi to. Od 20 lat w tym składzie nikt nic podobnego nie zamawiał, że najlepszy jesty styropian i basta.

Niestety ja mam inne zdanie.

Ale znalazłem skład gdzie nie budzi to zdziwienia i jest normalną ofertą handlową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak ja się sytałem u siebie w składzie czy sprowadzą mi wełnę skalną w płytach na ocieplenie ścian zewnętrzych.

To usłyszałem po co mi to. Od 20 lat w tym składzie nikt nic podobnego nie zamawiał, że najlepszy jesty styropian i basta.

Niestety ja mam inne zdanie.

Ale znalazłem skład gdzie nie budzi to zdziwienia i jest normalną ofertą handlową.

a powiedz cos wiecej o tej wełnie, jaka jest cena w porównaniu do styropianu grafitowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się sytałem u siebie w składzie czy sprowadzą mi wełnę skalną w płytach na ocieplenie ścian zewnętrzych.

To usłyszałem po co mi to. Od 20 lat w tym składzie nikt nic podobnego nie zamawiał, że najlepszy jesty styropian i basta.

Niestety ja mam inne zdanie.

Ale znalazłem skład gdzie nie budzi to zdziwienia i jest normalną ofertą handlową.

 

skład jak skład, klient nasz pan i nie powinni komentować, ale jak kierownik budowy mi tu sie ironicznie krzywi to juz mnie trochę szarpnęło, tym bardziej ze w późniejszych tłumaczeniach sam sobie przeczy ....grrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz cos wiecej o tej wełnie, jaka jest cena w porównaniu do styropianu grafitowego?

 

Niestety nie porównam cenowo do styropianu grafitowego bo go wogóle nie biorę pod uwagę.

Wełna 15 cm grubości tj 10 cm i 5 cm to koszt ok. 60 - 80 zł m2.

Można i za 130 m2 ale po co.

Dla przykładu wełna ISOVER Multimax 30 ma lepszy współczynik niż najlepszy styropian Termoorganiki U - 0,030.

No chyba że Termoorganika coś nowego dała na rynek, ja się nie orientuję.

Ja daje ścianę szczelinową tj. ceramika 25 cm. Wełna 15 cm na mijankę 10 cm i 5 cm. Wełna w płytach niestety nie występuje w systemach na zakładkę lub pióro wpust, więc najsensowniej dać ją na "mijankę". Pustka powietrzna 3 cm i na to cegła elewacyjna, zatem mur 3W.

Wełna to materiał kompletnie niepalny, tłumi akustycznie. Ja daję 10 cm welny a na to 5 cm wełny z wellonem skalnym on daje jej gładkość i powoduje że się nie rwie i nie rozwarstwia, nie przyjmuje też wody. Opcja z tym wellonem podnosi trochę cenę. Moja ściana ma oddychać dlatego wełna.

Cena wełny jest duża tylko przy tych najwyższych wspołczynnikach od około U - 0,035 ceny są przystępne.

Jak chcesz się więcej dowiedzieć to odwiedź strony:

http://www.isover.pl/Nasza-oferta

http://www.knaufinsulation.pl/pl/oferta-0

http://www.ursa.pl/pl-pl/produkty/welna-mineralna-ursa-glasswool/Strony/produkty-ursa-gw.aspx

Edytowane przez kupiecjudex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie porównam cenowo do styropianu grafitowego bo go wogóle nie biorę pod uwagę.

Wełna 15 cm grubości tj 10 cm i 5 cm to koszt ok. 60 - 80 zł m2.

Można i za 130 m2 ale po co.

Dla przykładu wełna ISOVER Multimax 30 ma lepszy współczynik niż najlepszy styropian Termoorganiki U - 0,030.

No chyba że Termoorganika coś nowego dała na rynek, ja się nie orientuję.

Ja daje ścianę szczelinową tj. ceramika 25 cm. Wełna 15 cm na mijankę 10 cm i 5 cm. Wełna w płytach niestety nie występuje w systemach na zakładkę lub pióro wpust, więc najsensowniej dać ją na "mijankę". Pustka powietrzna 3 cm i na to cegła elewacyjna, zatem mur 3W.

Wełna to materiał kompletnie niepalny, tłumi akustycznie. Ja daję 10 cm welny a na to 5 cm wełny z wellonem skalnym on daje jej gładkość i powoduje że się nie rwie i nie rozwarstwia, nie przyjmuje też wody. Opcja z tym wellonem podnosi trochę cenę. Moja ściana ma oddychać dlatego wełna.

Cena wełny jest duża tylko przy tych najwyższych wspołczynnikach od około U - 0,035 ceny są przystępne.

Jak chcesz się więcej dowiedzieć to odwiedź strony:

http://www.isover.pl/Nasza-oferta

http://www.knaufinsulation.pl/pl/oferta-0

http://www.ursa.pl/pl-pl/produkty/welna-mineralna-ursa-glasswool/Strony/produkty-ursa-gw.aspx

Dziekuje pieknie, szukam na stronie Termoorganiki parametrów, ale nigdzie nie widzę, dziwne..hmm

 

Znalazłam 20 cm styropionu da nam 0,032 cyli roznica prawie zadna. Ciekawe jak z cena wyglada

Edytowane przez gosia@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam, ale róznica w cenie jest duża styropian ok 52 złm2, a wełna 15 cm prawie 100 zł, to najtansza oferta jaka znalazłma przez internet;)

 

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jeste właściwie z tym styropianem na ocieplenie domu? czy też macie tak, że jak wspominacie o jego grubości (np 20 cm) albo o grafitowym to patrzą na was jak na wariatów lub z politowaniem - się głupia baba naczytala i ślepo wierzy

wiadomo, trzeba w pierwszej kolejnosci patrzec na parametry, ale mimo wszystko przecież to nie jest żadna nowość z grubością ocieplenia

 

nie miałam z tym problemów. Wykonawca nawet powiedział, że to bardzo dobry pomysł, sam tak zrobił u siebie. Mam grafitowy 15cm. Poza tym nikt inny jakoś się nie dziwił, czasem tylko 'niedoinformowani' pytali czemu ten styropian jest szary, a nie biały, ale to szaraczki np z mojej rodziny) do grubości nikt się nie czepiał, bo 15cm to nie jakoś dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temat do obgadania hydraulika i elektryka musze przemyślec wszystko i zaplanować ale nie wiem od czego zacząć przeciesz ja sama nie wiem co gdzie będzie stało :bash:a Pomocy jak za to się zabrać

 

kupujesz butelke wina , albo 2 , do tego mąż i 2 lampki (do wina), przyda się ołówek techniczny (budowlany) i spędzasz z mężem romantyczny wieczór na budowie ... tu gniazdko, tu pstryczek ... naprawde wiele nie można się pomylić w taki sposób wykonując projekt :D

 

do tego po fakcie konsultacja z elektrykiem wykonującym instalację ktory ze swojego doświadczenia coś dorzuci i masz miód malia i orzeszki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...