Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

kupujesz butelke wina , albo 2 , do tego mąż i 2 lampki (do wina), przyda się ołówek techniczny (budowlany) i spędzasz z mężem romantyczny wieczór na budowie ... tu gniazdko, tu pstryczek ... naprawde wiele nie można się pomylić w taki sposób wykonując projekt :D

 

do tego po fakcie konsultacja z elektrykiem wykonującym instalację ktory ze swojego doświadczenia coś dorzuci i masz miód malia i orzeszki ...

 

Wyjątkowo się z Kolegą zgadzam.

U nas było tak samo tylko bez wina niestety.

Trzeba ustalić sobie gdzie łóżko, gdzie buirko w kuchni blaty i poszczególne sprzęty i tak izba po izbie.

Jeśli chodzi o kontakty to zawsze lepiej dać więcej niż mniej, w sumie elektryka to nie takie duże pieniądze, przynajmnie w zakresie kabli i robocizny.

Z hydraulikiem powinno być znacznie prościej. Ustalić musisz gdzie grzejniki a gdzie podłogówka, no i krany, zlewy, sedes itd.

Przy podlogówce ustal od razu że obieg ma być z jednego kawałka, bez łączeń, unikniesz w przyszłości ewentualnych przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u nas było jw :) z tym że wino własnej roboty i zaznaczaliśmy kredą na ścianie ;) takie wcześniejsze ołówkiem na papierze to sama w domu kiedyś usiadłam i myslałam, myślałam, myślałam... teraz okazuje się że jest w większości ok. Na przykład wiele osób pytało po co nam w salonie aż tak wiele gniazdek (wszędzie gdzie puszka mamy podwójne - mam tylko 4 gniazdka podwójne czyli 8 wejść), a teraz wszystkie praktycznie zajęte! zgadzam się, lepiej więcej punktów niż mniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my postanowiliśmy wymurować jeszcze parter gazobeton 24 potem na wiosnę jak uzbieramy pieniążki zalejemy strop i wymurujemy poddasze. bo na kredyt to juz chyba nie ma co liczyć:(

 

dzisiaj pko bp odmówiło nam kredytu z powodu źle wykonanego projektu a zmiany które nanieśliśmy na projekt potraktowali jako manipulacje projektem tylko po to by dostać RnS:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my postanowiliśmy wymurować jeszcze parter gazobeton 24 potem na wiosnę jak uzbieramy pieniążki zalejemy strop i wymurujemy poddasze. bo na kredyt to juz chyba nie ma co liczyć:(

 

dzisiaj pko bp odmówiło nam kredytu z powodu źle wykonanego projektu a zmiany które nanieśliśmy na projekt potraktowali jako manipulacje projektem tylko po to by dostać RnS:(

Jak Cie pocieszę, to nam BOS powiedział, ze chce zobaczyc jak firma zamknie rok(sic)! mimo ze mamy zdolnosc. W grudniu to sobie moga kredyt w nos wsadzić, ech, rece opadaja

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie coś w temacie nie wliczania działki do wkładu własnego przez speców z PKO BP?

 

 

No nam nie wliczyli do wkładu własnego bo powiedzieli, że w RnS niby nie można ale dla mnie to dziwne ze młodzi biorą kredyt bo nie mają kasy ale działkę muszą mieć??

Rząd dał program dla ludzi a banki sobie go na swoje "kopyto" pozmieniały- nie podoba mi się to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czy wiecie coś w temacie nie wliczania działki do wkładu własnego przez speców z PKO BP?

Nie wlicza się ale z brakiem wkładu własnego w PKO BP nie powinno być problemu.

Ja miałem 0zł wkładu a brałem kredyt na 100%,przynajmniej tak było we wrześniu 2011 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie wlicza się przy kredycie w ramach RnS czy w ogóle się nie wlicza i na jakiej podstawie jeżeli dysponujesz wiedzą.....

Mi nie chcieli wliczyć ale być może dlatego,że działka też na kredyt ;)

Na RnS jestem już za stary a i mam gdzie mieszkać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chcieli wliczyć ale być może dlatego,że działka też na kredyt ;)

Na RnS jestem już za stary a i mam gdzie mieszkać ;)

No jak maja wliczyć działke na kredyt do wkładu własnego? wkład własny to sa twoje środki, a nie pozyczone;-)

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...