Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Ja również mam umowę podpisaną od września na SSO, natomiast materiałów nie kupowałam, za wyjątkiem okien bo faktycznie opłacało się podpisać tę umowę. Śledzę ceny i nie sądzę, aby to była aż taka różnica, uwzględniając oczywiście fakt, że pieniądze nieuruchomione z kredytu nie powodują odsetek a te gdzieś ulokowane właśnie je przynoszą. ;-)

A tym czasem obserwuję pogodynkę i zaklinam, żeby już skończyły się mrozy.

Edytowane przez S.P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak tak czytam Wasze posty że dopiero szukacie ekipy do budowy to nie wiem co o tym myśleć. Ja zacznę 1,5 - 2 miesiące jak pogoda pozwoli. Umowę z murarzem podpisałem w sierpniu 2011r. z cieślą i dekarzem we wrześniu 2011r. Pozwolenie miałem też we wrześniu. Kredyt w październiku. W grudniu kupiłem dużą cześć materiałów. Mój murarz i cieśla = dekarz robotę mają zaplanowaną co najmniej na rok do przodu, teraz to mógłbym ich zamawiać na 2013r. Ale ja nie szukam ludzi z przypadku. Kurde nie wiem czy ja taki na wyrost zapobiegliwy jestem, czy za poważnie do tej budowy podchodzę??

Gdybym miała wszystkie papiery jesienią na 100% rozpoczynałabym budowę od razu. Czekałeś ze względu na brak ekipy? Rozpoczynanie jesienią to najlepszy układ. Wychodzisz z ziemi i nie martwią cię wiosenne roztopy i kłopoty z wylaniem ławy. Biorąc pod uwagę, iż do stycznia nie było zimy, teraz byś już wykańczał dom.

Ja miałam taki plan, ale urzędnicy postarali się, aby się nie ziścił. Niestety. A teraz czekam na wiosnę i szlag mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wraz z żoną rozpoczynamy budowę w marcu/kwietniu (zaczęlibyśmy w listopadzie, gdyby nie wyjątkowa opieszałość urzędników związana z PNB) w gm. Nieporęt pod Warszawą.

Materiały - bloczki i gazobeton - kupiliśmy zaraz przed sylwestrem. Prąd udało nam się szybko załatwić.

Pozdrawiam wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był plan żeby zacząć jesienią. Ale fundamenty są na 1 i 1/2 bloczka było niebezpieczeństwo że jak na jesieni zrobimy stan 0 a resztę na wiosnę to może w tej ścianie 3W woda i mróz szkody narobić. Majster nie chciał ryzykować. A mnie też się aż tak nie śpieszy.

 

My zaczynamy we wrześniu plan jest taki chodzi o postawienie domku i nakrycie papą a dalsze prace wiosną przyszłego roku czy może coś się stać przez to że będzie stał przez zime raczej chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie sąsiadów!!!! Wreszcie ktoś baaardzo blisko!!

 

 

My też cieszymy się że z bliskiej okolicy jest ktoś budujący, będziemy na bieżąco z doświadczeniami innych. Jesteśmy bardzo ciekawi w której części Chrzanowa budujecie?

 

Ja wiem :)

Bezmyślość ;)

Dobre ekipy mają zajęte terminy na cały rok na przód...ja rezerwowałem swoją na rok przed budową a teraz najbliższy termin to jesień 2012 :)

 

Gdybyśmy załatwili papierki wcześniej, mieli byśmy więcej czasu na spokojne zaplanowanie całej inwestycji, ale mamy nadzieję że forumowicze będą chętni wspomóc radą i doświadczeniem. Ważne pytanko, jaki pustak dominuje w tym sezonie? Ja jestem za TERMALICĄ, ale jestem otwarty na opinie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem :)

Bezmyślość ;)

Dobre ekipy mają zajęte terminy na cały rok na przód...ja rezerwowałem swoją na rok przed budową a teraz najbliższy termin to jesień 2012 :)

 

Artur - nie bądź taki "brutalny" w swych ocenach

ja działkę upatrzyłem w listopadzie 2010 , kupiłem w kwietniu 2011 i dopiero wtedy rozpocząłem poszukiwania ekipy, umowe z ekipą podpisałem dopiero po przyznaniu kredytu czyli czerwcy a murowali od polowy wrzesnia - czy to jest bezmyslność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna podpowiedz dla wszytskich budujących

rozpocznijcie od wykonania analizy OZC ktora odpowie Wam na pytanie jakie zapotrzebowanie na cieło (ogrzewanie) bedzie miał wasz dom przy parametrach jakie sobie założyliście ... koszt takiej analizy to 200-300 zł - wg mnie to w 2000% dobrze zainwestowane pieniadze

 

dzieki takiej analizie i wykonaniu ewentualnie 2-3 wariantow bedziecie wiedziec ile dac styropienu i gdzie by zapotrzebownianie było mniejsze lub wieksze (koszt całej inwestycji / koszt izolacji w stosunku do pozniejszych rachunków wg dzisiejszych stawek za dane źródło ciepła )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o fudamentach lanych w ziemie czy jakoś tak :Dmy będziemy tak mieli robione

 

A moge to położyc bez zmiany w planach :eek:

 

możesz o ile nie przekraczasz granicznych i nieprzekraczalnych lini zabudowy i odległości od granic działki wyznaczanych przez przepisy obowiazujacego prawa

 

fundamenty do -5 spokojnie mozna lac - przy dodaku odpowiedniego preparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam , że bez przesady z terminami, my mamy ekipę upatrzoną od półtora roku, umówieni byliśmy w zeszłym roku, plany się zmieniły, zadzwoniliśmy kontrolnie w tym, żeby zabukować termin na wakacje, szef powiedział że umawiać się będziemy jak już będzie PNB, on ma 22 ludzi, i nie widzi problemu z terminami, w zeszłym roku postawił kilkanaście domów, napewno dla nas znajdzie czas i ludzi. Może jest to większy problem na małym rynku gdzie jest niewiele firm, ale teraz większość firm i tak jeździ po regionie lub całym kraju. Ta "nasza" jest akurat z WLKP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna podpowiedz dla wszytskich budujących

rozpocznijcie od wykonania analizy OZC ktora odpowie Wam na pytanie jakie zapotrzebowanie na cieło (ogrzewanie) bedzie miał wasz dom przy parametrach jakie sobie założyliście ... koszt takiej analizy to 200-300 zł - wg mnie to w 2000% dobrze zainwestowane pieniadze

 

dzieki takiej analizie i wykonaniu ewentualnie 2-3 wariantow bedziecie wiedziec ile dac styropienu i gdzie by zapotrzebownianie było mniejsze lub wieksze (koszt całej inwestycji / koszt izolacji w stosunku do pozniejszych rachunków wg dzisiejszych stawek za dane źródło ciepła )

 

A kto robi takie analizy bo nie słyszałam o czymś takim a widze że warto to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...