Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyba nie będzie tak źle, Ja dla przykładu mam instalację CO, tynki, posadzki podlogówkę itd. a nie mam okien :roll:

Fakt że prace mokre robione w pierwszej połowie września, to se już przeschły, CO sprawdzane ciśnieniowo, bez wody.

Zważywszy że nie mam okien, nie mam też grzejników (wiadomo powszechne złodziejstwo) więc nie grzeję bo i jak.

Byle do wiosny. Mnie to snu z powiek nie spędza. Nikt z moich fachowców nawet nie wspomiał że trzeba grzać, jak by co się stało to zrobią od początku oczywiście za swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki raczej nie odlezą. Tak sobie teraz pamiętam że ojciec postawil dom ze 30 lat temu już będzie i stał on z instalacjami i z tynkami z 5-6 lat bez ogrzewania i nic się nie stało, nic nie uszkodziło, tynki byly cementowo - wapienne, bo zresztą kto by tam 30 lat temu o gipsach słyszał. Tynki są do dziś, nie odlazły od ściany ani nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy juz zapadli w sen zimowy ? - bo u nas wiezbe ukladaja (wlasciwie koncza) i mowia, ze dachowke bedziemy miec przed swietami :wiggle:

Gratuluje, super prezent na Święta- będzie SSO z dachem :-)

 

My bynajmniej, nie zapadamy w sen zimowy- u nas praca wre, na ile to możliwe :p Wieczorami, po pracy małż kończy gładzie, do końca tygodnia pierwsze wstępne malowanie, w weekend zaczyna kłaść podłogi. w przyszłym tygodniu zamówiony montaz mebelków w kuchni, sprzęt już czeka, drzwi wewn. też. Od dwóch tygodni grzejemy, w weekendy odpalamy kominek. Myślimy na Święta już się zadomowić w naszym domku. Żeby nie było - wystartowalismy 10 kwietnia (zdjęty humus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, super prezent na Święta- będzie SSO z dachem :-)

 

My bynajmniej, nie zapadamy w sen zimowy- u nas praca wre, na ile to możliwe :p Wieczorami, po pracy małż kończy gładzie, do końca tygodnia pierwsze wstępne malowanie, w weekend zaczyna kłaść podłogi. w przyszłym tygodniu zamówiony montaz mebelków w kuchni, sprzęt już czeka, drzwi wewn. też. Od dwóch tygodni grzejemy, w weekendy odpalamy kominek. Myślimy na Święta już się zadomowić w naszym domku. Żeby nie było - wystartowalismy 10 kwietnia (zdjęty humus).

 

No to tylko pogratulowac szybkiej wprowadzki :) Mam nadzieje, ze u nas tez tak szybko pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nikt nic nie wie na ten temat a też mnie interesuje - właśnie skończyłem tynkować i teraz muszę intensywnie grzać

U mnie właśnie skończyli tynki cw, jak do tej pory nie było pajączków a w nocy było nawet -6 stopni. Moim zdaniem chwilowe ogrzewanie nie ma sensu, bo po rozgrzaniu powietrze robi się wilgotne a kiedy się ochładza to oddaje wilgoć na najzimniejszych elementach konstrukcji np. ścianach i później jak będzie duży mróz to może się coś stać -ale to jest tylko moje zdanie :)

Ja nie zamierzam grzać i czas pokaże, czy będzie dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś byłby zainteresowany, to mam do sprzedania super mocną plandekę (tzw. srebrno-brązową) o wymiarach 15x16m idealną do przykrycia fundamentów na zimę w cenie 500zł (nowa na allegro 681zł). Dwa tygodnie leżała na fundamencie, bo budowę rozpocząłem w marcu, a nie jak planowałem w grudniu. Potem służyła jako podkład przy malowaniu impergnatem więźby. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie parę dni temu natrafiłam na temat schodów samonośnych. I co się okazuje, że aby uniknąć demolki w przyszłości powinnam zainstalować konstrukcję pod te schody przed tynkami. Czyli trzeba to wpisać w listę instalacji, aby potem nie kuć w tynkach. Okazuje się, że to nawet niegłupi pomysł bo wydatek na schody rozbije mi się na dwie raty.

Piszę, bo może ktoś też takie planuje.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie skończyli tynki cw, jak do tej pory nie było pajączków a w nocy było nawet -6 stopni. Moim zdaniem chwilowe ogrzewanie nie ma sensu, bo po rozgrzaniu powietrze robi się wilgotne a kiedy się ochładza to oddaje wilgoć na najzimniejszych elementach konstrukcji np. ścianach i później jak będzie duży mróz to może się coś stać -ale to jest tylko moje zdanie :)

Ja nie zamierzam grzać i czas pokaże, czy będzie dobrze. Pozdrawiam

toś mnie trochę uspokoił w każdym razie nie jestem sam :) a dom masz już ocieplony? jana razie grzeje a jak jest okazja (temp. powyżej zera ) to wietrze z tym , że dom jeszcze nieocieplony więc ciężko osiągnąć wiecej niż 5st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafus12, płaciliśmy tylko ok 1tyś. Fajne jest, choć to zakup z marketu i ma pewne braki, ale na pierwszy rzut oka nie widać ;), działa bardzo dobrze, a i ma to radio, oświetlenie, wentylację, możliwość podłączenia tel., hydromasaż, deszczownicę górną i tzw słuchawkę prysznicową oraz wysoki brodzik! (robiący za wanne dla dzieci). Nie ten model itd., ale coś w tym rodzaju :) http://www.praktiker.pl/produkt,40367,655/kabina_prysznicowa_niagara_extra_90x90_cm.html?utm_source=tpl_product_js&utm_medium=quartic#quartic_product_card - pewnie większość stwierdzi ze to badziew i nie modne, ale co tam, nam się podoba i jest bardzo funkcjonalne :))))))

 

edit:

tak to u nas wygląda (lepszej foty na chwilę obecną nie posiadam, tu widac tylko kawałek)

2012_11_26_lustro01.JPG

może jeszcze tu

30_10_2012_lazienka01.jpg

Edytowane przez Danonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś mnie trochę uspokoił w każdym razie nie jestem sam :) a dom masz już ocieplony? jana razie grzeje a jak jest okazja (temp. powyżej zera ) to wietrze z tym , że dom jeszcze nieocieplony więc ciężko osiągnąć wiecej niż 5st

Cieszę się, że jesteś spokojniejszy :)

U mnie to tak na ostro, strop to drewniane belki i wiatr pod dachem, drzwi zrobione z grubej (0,2mm) folii ;), a majstry dzisiaj do garażu wstawili takiego dużego grilla (taki do robienia kiełbasek itp) rozpalili w nim -cały dom jak wędzarnia. Do końca sam nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale chyba pozostanę przy tym pierwszym :)

Odpowiadając na pytanie -dom nieocieplony.

Edytowane przez maggs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...