Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ja się spóźniłam - problemy z kompem i w ogóle nie zaglądałam na forum.

Dziękuję wszystkim! i już nie złożę wesołych świąt bo jest 'po', ale życzę wszystkiego najlepszego, spokoju ducha, zdrówka, pieniążków, miłości i jak najmniej problemów z budową, wykańczaniem i mieszkaniem w swoich wymarzonych domkach ":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczę z drukami VZM .... i powoli sie poddaje.... czy ktoś wie czy fugę można odliczyć? albo włączniki, gniazdka, kontakty... nigdzie nie znalazłam więc chyba nie, niestety. połowe faktur już odrzuciłam :(

 

albo oczyszczalnie ścieków - na fakturze mam symbol PKWiU 23.21.11-22.00

Edytowane przez pukul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanko czy ktoś ma okna "rogowe" albo okna które dzieli jakiś słup -przypominające rogowe?? eh ciężko mi opisać o co mi chodzi:(

Jeśli ktoś ma podobne w salonie to dajcie fotki ;) będę wdzięczna;)

 

 

ah i jeszcze jedno pytanko na jakiej wysokosci macie okna w garazu i jakie ma wymiary???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanko czy ktoś ma okna "rogowe" albo okna które dzieli jakiś słup -przypominające rogowe?? eh ciężko mi opisać o co mi chodzi:(

Jeśli ktoś ma podobne w salonie to dajcie fotki ;) będę wdzięczna;)

 

takich nie mam bo maja znacznie wieksze straty niz normalne - dlatego zrezygnowalem

 

ah i jeszcze jedno pytanko na jakiej wysokosci macie okna w garazu i jakie ma wymiary???

 

zrezygnowalem z okien naroznych bo mają znacznie wiesze straty niż normalne okna ... mimo że efekt wizualny jest imponujący !!

 

Chodzi Ci o okno narożne. Mam mieć takie w kuchni.

Niestety jeszcze nie mam okien bo mam SSO.

 

w garazu tez nie mam okien ale dzis bym chyba zrobil 1 120x60 - tybardziej ze garaz mam nieogrzewany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym słupku - łączniku jest najwięcej strat ciepła w oknu narożnym ?

 

Ja już mam takie przewidziane i już takie musi zostać.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150952&d=1353952490

 

A okna w garażu mam mieć dwa

2 kwaterowe /słupek stały 1780x1060 otwier-uchyl

2 kwaterowe / słupek stały 1480x1060 otwierano --uchyl

 

Z tym że jedno jest jest w garazu dwustanowiskowym 6x6m a drugie praktycznie na klatce schodowej za garażem więc prawidłowo jest 1 okno w garażu.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem włamanie przed wigilią!!! Dziady odbili dechy i folię od drwi kotłowni z tyłu budynku, kur .....wa zbieracze miedzi jeb ....ni.!!!!:mad:

Na szczęście od razu włączył się alarm, przyjechał patrol z agencji potem ja za nimi. Wezwaliśmy Policję, było - 18 stopni C. Trzy godziny na tym mrozie spędzilem, bo trzeba było zrobić oględziny zabezpieczyć ślady, a potem zabić te dechy żeby można bylo alarm włączyć.

Potem na zeznania. Dobre jest tylko to że dziady marne zwiali jak się alrm włączył, bo tak to by mi całą kotlownie z miedzi obrobili i aż nie chce myśleć co jeszcze.

Po tej przygodzie od tygodnia leżę w łóżku, dopiero dzisiaj wogóle w stanie komp byłem odpalić.

Dlatego rada dla wszystkich, jak macie taką możliwość, to alarm z powiadomieniem sms i agencja, na jak najwcześniejszym etapie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kolor zastosowałeś dachoweczki i producent ładnie wygląda.

 

 

Nelskamp Nibra - o ile dobrze pamiętam to jakaś stara czerń ale ona troche wpada czasami w grafit.

 

 

Ja bałem sie dawać troche okien nieotwieranych, bo jak to umyć później ? z zewnątrz ? Troche kłopot. Nie zawsze jest dojście no i kłopot.

 

Dodam że wersje okna uchylne mam wszędzie to nie było dopłat za to w OknoPlusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ciągnąłem prąd z budowlanki zakopałem kabel na głębokości sztycha łopaty i prąd 230 był w całym domu.

Alarm, przy moim domu wyniósł mnie ok. 4 tys, najdroższa jest sama centrala z osprzętem u mnie okolo 2,5 tys, robocizna 800 zł, lącznie z rozprowadzeniem kabli do wszystkich czujek. Ze 4 stówki manipulator LCD też kosztuje, w sumie 4 koła na razie, na etap budowy, potem będzie trzeba dokupić doceloeo tyle czujek ile trzeba, i jeszcze dwa manipulatory do garażu i na piętro, ten co mam zamontowany jest przy drzwiach wejściowych.

Cena robocizny obejmuje też sieć do komputera w całym domu.

Może i to drogo, dom też nie jest maly więc wszystkiego więcej potrzeba, kabli czujek, stref, ale gdyby mi podczas tego włamania opitolili instalację miedzianą z kołowni, to byłbym do tyłu conajmniej dwa razy tyle co cena alarmu, niby budowa ubezpieczona ale i tak by nie dali tyle co rzeczywiste straty.

Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby kable od elektryki zaczęli wyciągać z pod tynku :o, niestety mieliśmy już w okolicy takie przypadki.

Ach złodziejski naród!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...