Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Instalacja alarmowa ma jakąć baterie czy akumulator, który trzyma conajmniej kilkanaście godzin instalację pod napięciem, dlatego nie trzeba się obawiać że złodzieje odłączą ten kabel z zewnątrz i mogą wchodzić, musieli by poczekać aż się instalacja rozładuje, a to nie wiadomo kiedy nastąpi :no:, może np. za dwa dni.

Nie rozumiem tych ludzi, przecież widzieli że na zewnątrz wisi sygnalizator od alarmu i plakietka z agencji ochrony, może myśleli ze to atrapa i chcieli sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przekonałam mężusia do okna w garażu wyżej niż zaplanowano ze względu aby nie zaglądali ciekawscy;)

jeśli chodzi o okna narożne to nie chodziło mi o okna z tym słupkiem bo słyszałam ze to bardzo drogie, ale o taki układ gdzie rogi są wymurowane z betonu komórkowego czy tam z czego innego;) ale nie potrafiłam tego opisać o co mi tak właściwie chodzi;)

 

jeszcze jedno mam pytanko;) otwory wejściowe drzwiowe do domu i pokoi są po 90 cm. czy to oznacza ze w takie otwory będę wstawiać drzwi 80???? mąż mi tłumaczy ale ja za nic nie umiem tego skumać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno narożne wcale nie jest aż takie drogie.

okna 3 szybowe U=0.7

o wymiarach 1200x1200 + 1500x1200 + łącznik kątowy 90*

660zł+ 750zł+180zł

czyli okno narożne wyszło 1590zł

 

można dać droższe łączniki ale okna same w sobie tyle samo kosztują.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiecjudex, współczuje i nie zazdroszczę... to miałeś widzę bardzo udaną wigilię

 

co do okien w garażu to my w naszym 3,5m na 8m mamy dwa małe okna, niskie podłużne coś ok wys 530cm i szer 1150cm, oba tylko uchylne i na takiej wysokości że ciężko zajrzeć z zewnątrz, nie wiem dokładnie w tej chwile ile dokładnie,

a z otworami drzwiowymi to faktycznie jak masz otwór 90 to drzwi 80 wtedy (ale chyba powinno byc nieco wiecej jak 90..?). U nas gdzieś ktoś popełnił błąd i tam gdzie drzwi 80 są, były otwory równo 90cm i się okazało że mąż musiał docinać w pustaku po długości ok 2-3cm aby drzwi weszły! narobił się przy tym strasznie, cały dzień mu to zajęło, a tylko 4 otwory wtedy robił... zostały mu jeszcze 4 na poddaszu do zrobienia! tak więc nie wiem co się stało... w projekcie otwory miały 90, drzwi niby standardowo szerokie... ale grunt że parter juz swoje drzwi ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi 90cm to otwór 102cm, drzwi 80cm to otwór 91-92cm. Wiem bo sam ciąłem bo mi zabrakło 1cm do 102cm. :) Szlifierka kontowa 230 i tarcza diamentowa i kilka minut i otwór powiększony. Drzwi 80cm to troche małe... Wejściowe mam 90cm.

 

No wlasnie, a jakie macie szerokosci drzwi wewnatrz domu - niedlugo bedziemy stawiac sciany dzialowe, a maz mowi, zeby wszedzie dac 90...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiecjudex - współczuję nerwów i życzę, żeby się never ever nie powtórzyło.

 

Nelskamp Nibra - o ile dobrze pamiętam to jakaś stara czerń ale ona troche wpada czasami w grafit.

potwierdzam- nie jest to typowa czerń. Mam tą samą dachówkę - czerń angobowana. Nelkamp jest jeszcze mało popularną dachówką. Sprzedawca czasem dzwoni do nas i pyta, czy może podesłać kolejnego zainteresowanego klienta, żeby ją sobie obejrzał na większej powierzchni. Wielki format dachówki robi wrażenie. Niektórzy z daleka przyjeżdżają...

 

Jakie wejściowe dajecie ? drewianie, metalowe czy pcv ?

U nas są drewniane (dębowe) Cala. Warto pamiętać, że drewniane drzwi nie powinny być wystawione na bezpośrednie działanie promienie słonecznych. Najlepiej gdyby były zadaszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy mając teraz skrzynke na słupie - prąd budowlany. Mogę oczekiwać od energetyki że zrobićmi prąd w domu ? tzn, chce założyć alarm zanim zaczne instalacje kłaść w domu i zależy mi żeby była skrzynka juz domu a właściwie w garażu.

Wiecie może jakie to koszta i czy dużo załatwiania ?

Nie wiem czy ziemią czy górą puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro macie skrzynke na słupie to prawdopodobnie już tam zostanie zostanie tylko zmieniona taryfa po zakończeniu budowy ew. może zmienic miejsce (zależy od projektu przyłącza jaki jest sporządzony przez energetykę) tak czy inaczej będzie się znajdować na zewnątrz ogrodzenia resztę czyli podłączenie międy skrzynką (licznikiem) a domem (skrzynka bezpieczników ) jak i wszelkie instalacje na terenie posesji i w domu wykonujecie we własnym zakresie . Kabel zasilający wtedy najlepiej zakopać w ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy mając teraz skrzynke na słupie - prąd budowlany. Mogę oczekiwać od energetyki że zrobićmi prąd w domu ? tzn, chce założyć alarm zanim zaczne instalacje kłaść w domu i zależy mi żeby była skrzynka juz domu a właściwie w garażu.

Wiecie może jakie to koszta i czy dużo załatwiania ?

Nie wiem czy ziemią czy górą puścić.

 

Ja miałem tak:

Po uzyskaniu stosownej decyzji z ZE zrobiłem sobie skrzynkę (prąd budowlany) w granicy działki, u mnie poprostu prąd idzie ziemią, takie osiedle.

Potem zabiłem otwory dechami i folią i elektrycy zaczęli kłaść instalację, w sumie to im 4 dni zajęło, w tym samym czasie był kładzony alarm. Po zrobieniu tej instalacji, elektrycy przekopali rowek od skrzynki budowlanej do rozdzielni w domu zakopali tam taki zwykły kabel w sumie za stówkę bo 50 metrów było, i podpieli prąd budowlany do alarmu, zakopali to i nikt nawet nie wiedział że budynek jest podłączony do prądu i jak.

Potem jak już ZK po kilkunastu miesiacach się uporał z skrzynkami docelowymi, teraz budynek jest już podłączony normalnie łącznie z siłą.

 

Ja osobiście bardzo byłem zadowolony z tego rozwiążania, bo jak podpięli ten alarm to przynajmniej spałem spokojnie że mi nikt instalacji nie dmuchnie, a zaraz potem wszedł hydraulik. Oczywiscie jakiś czas potem miałem próbę włamania, na szczęśćie alarm jak się włączył wystraszył osobnika, no ale o tym to już wcześniej pisałem.

 

Więc koszta w sumie są niewielkie, jeśli masz już prąd budowlany, kwestia zakupu kabla i wykonania podłączenia, w sumie grosze.

Też chciałem na palach nad ziemią to puścić ale u mnie byłby potem problem z wjazdem z materiałami budowlanymi, pewnie nie każde auto by się zmieściło, wiec stanęło na tym że ziemią. Kabel nie jest zakopany głęboko więc teraz można go poprostu ręką wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd u ciebie takie niskie ceny montażu? Mi montaż z rozprowadzeniem kabli do czujek i ustawianie alarmu wyliczono na 3500zł netto.

 

Alarm, przy moim domu wyniósł mnie ok. 4 tys, najdroższa jest sama centrala z osprzętem u mnie okolo 2,5 tys, robocizna 800 zł, lącznie z rozprowadzeniem kabli do wszystkich czujek. Ze 4 stówki manipulator LCD też kosztuje, w sumie 4 koła na razie, na etap budowy, potem będzie trzeba dokupić doceloeo tyle czujek ile trzeba, i jeszcze dwa manipulatory do garażu i na piętro, ten co mam zamontowany jest przy drzwiach wejściowych.

Cena robocizny obejmuje też sieć do komputera w całym domu.

Może i to drogo, dom też nie jest maly więc wszystkiego więcej potrzeba, kabli czujek, stref, ale gdyby mi podczas tego włamania opitolili instalację miedzianą z kołowni, to byłbym do tyłu conajmniej dwa razy tyle co cena alarmu, niby budowa ubezpieczona ale i tak by nie dali tyle co rzeczywiste straty.

Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby kable od elektryki zaczęli wyciągać z pod tynku :o, niestety mieliśmy już w okolicy takie przypadki.

Ach złodziejski naród!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd u ciebie takie niskie ceny montażu? Mi montaż z rozprowadzeniem kabli do czujek i ustawianie alarmu wyliczono na 3500zł netto.

 

No nie wiem :no: w sumie to będzie chyba 10 albo 11 czujek, na zewnątrz sygnalizator i okablowanie do stacji na 4 kamery (tak na przyszłość), no i sieć do internetu po całym domu, i kable do kina domowego, na razie za robociznę facet policzył sobie 800 zł, fakt że sprzęt też on zamawiał i u niego kupowałem, nie wnikałem czy i jaką marżę sobie naliczył. W sumie jak narazie ok. 4000 zł mnie to kosztowało, w tym są 4 czyjki na razie zamontowane.

Fak że bez faktury. Facet robi to po okolicy, nawet na zlecenie miesjcowej agencji ochrony.

Ale te 3.500 zł to z materiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...