Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Sama robocizna :( w sumie 16 czujek + 3 zalaniowe.

Napisz jak ciągnąłeś pod kamerki?

 

No nie wiem :no: w sumie to będzie chyba 10 albo 11 czujek, na zewnątrz sygnalizator i okablowanie do stacji na 4 kamery (tak na przyszłość), no i sieć do internetu po całym domu, i kable do kina domowego, na razie za robociznę facet policzył sobie 800 zł, fakt że sprzęt też on zamawiał i u niego kupowałem, nie wnikałem czy i jaką marżę sobie naliczył. W sumie jak narazie ok. 4000 zł mnie to kosztowało, w tym są 4 czyjki na razie zamontowane.

Fak że bez faktury. Facet robi to po okolicy, nawet na zlecenie miesjcowej agencji ochrony.

Ale te 3.500 zł to z materiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sama robocizna :( w sumie 16 czujek + 3 zalaniowe.

Napisz jak ciągnąłeś pod kamerki?

 

Pod kamerki są cztery wyprowadzenia, jestam po kilka kabli, ale nie pytaj mnie dlaczego, chyba zasilanie, i kabel do centrali, wszystkie kable schodzą się tam gdzie centrala od alarmu, jest tam swoiste centrum dowodzenia, w takim zakamarku że nikt tego nie widzi :D

Ta instalacja jest jak już pisałem trochę na wszelki wypadek, bo nie wiem czy się ostatecznie na nią zdecyduję, chciaż po ostatniej próbie włamania to jestem na razie na tak, pytanie czy mi przejdzie. ;)

Te kable to oczywiście w tej cenie co wyżej pisałem, jeden to chyba jakiś od światłowodu bo gruby cholernie, żeśmy tak sobie luźno rozmawiali że są dwie opcje albo więcej kamer takich stacjonarnych, albo dwie obrotowe, wszystko się załącza i obraca na czujkę ruchu. Przy centrali od alarmu trzeba by dopiąć twardy dysk, w sumie to stację od komputera i albo monitor z klawiaturą na stałe, albo co jakiś czas z laptopem tam trzeba latać żeby zobaczyć co i jak, zrobić kopie lub skasować.

W sumie to by mnie to jeszcze kosztowało około 6 tys (kamerki, komputer i reszta tego ustrojstwa z robocizną), więc się na razie wstrzymałem, bo są pilniejsze wydatki, najwyżej zobaczymy na końcu, jak z kasą wyjdzie. Generalnie okablowanie jest a te gadżety zawsze można dokupić i podpiąć. A to wszystko oczywiście na podczerwień , czy jakoś tak że w nocy widać co i jak, jak by się ktoś spacerować zaczął pod chałupą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a np. nad takim zestawem do monitoringu się nie zastanawialiście?

http:// http://allegro.pl/tani-zestaw-monitoring-sklepu-domu-biura-firm-z392-i2923999804.html

u mnie alarm z 16 czujkami w tyn 2 jakies specjalne nie reagujące na ciepło z kominka , 2 klawiatury , pilot , syrena, centrala z mozliwoscia sterowania przez sms z montażem i uruchmieniem 4000brutto jedynie kable sam sobie położyłem przy okazji wykonywania elektryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten monitoring jak już będzie to ma być taki że jak się coś stanie to żeby było widać, bo taki sprzęt że po nagraniu widać tylko mgłę lub jakieś mazaje, ... to nie dziękuję.

Nie chcę mieć monitoringu tylko po to żeby go mieć, ma on spełniać swoje funkcje.

Dobra kamera obrotowa o rozsądnej rozdzielczości to 2 - 2,5 tys kosztuje niestety.

Ja akurat trochę mam już ten temat obgadany.

Do autorus - u mnie jest wszystko na bazie SATELA, może ten Twój magik daje jakiś jeszcze lepszy sprzęt, dlatego ta cena, trzeba by to ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba policzyć koszt abonamentu. U mnie w PLAY 19 zł. miesięcznie bo do instalacji karta sim jest potrzebna. Ale za to dostajesz sms jak ktoś wchodzi, wychodzi, załącza się alarm. z tym monitoringiem to też jest coś że przyhodzi na komórkę ale w to jeszcze dokładnie nie wnikałem.

Jak miałem włamnai to za 5 min. byłem na budowie a agencja ochrony jeszcze wcześniej

Edytowane przez kupiecjudex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie mi - mam ciemną piwnice-kotłownie bez okna.

Otwór drzwiowy zrobiony na 1.50m

Chce mieć szeroko zeby móc łatwo piec wnieść a nie wiem jeszcze jaki on będzie...

 

I teraz z czego zrobić tanio drzwi aby dawały troche światła ?

Metalowe czy PCV ? A moze z alu i szyby ?

 

Pojezdziłem dziś troche i popytałem i w końcu sam już nie wiem co zrobić.

 

Metalowe drzwi - samo skrzydło to nawet sie kupi za 1000zł ale juz z doświetleniem to wychodzi 3tys. Szybki już robią cene.

Z aluminium też podobnie, jeśli damy duzo przeszklenia bo wypełnienie profilem jeszcze droższe.

PCV mozna by chyba tanio zrobić do 2000zł ale to będą drzwi coś jak balkonowe tylko z szybą mniejszą. - Coś jak wejście do sklepu.

Troche mi sie to nie widzi.

 

Chyba najprosciej dowiedzieć sie ile potrzebuje miejsca żeby mi ten nieszczęsny piec wszedł - może wystarczą drzwi z jednym skrzydłem. A piec potrzebuje na eko-groszek, do ogrzania powierzchni ok 250m2.

Bo ceny dwuskrzydłowych to jakiś obłęd.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Słuchajcie jakie lepsze drzwi PCV czy Stalowe??? Na drewno to nie mozemy sobie pozwolić, jakie polecacie więc?? Ma ktoś jakieś foteczki Waszych drzwi??

Dobre drzwi PCV będą w cenie drewnianych jak nie droższe,przynajmniej z tego co ja się orientowałem.

Ja zamówiłem drewniane za 4tys.zł a z PCV o prawie podobnym wzorze były o 500zł droższe.

Stalowe sobie odpuściłem z uwagi na "słabe" wzory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne będe miał drewniane. Od kotłowni i schowka za kotłownią będą drzwi z jakiejś blachy NOVOFERM SuprePlus po nie całe 500 zł sztuka,. dzwi w przejściu między garażem a domem NOVOFERM MZ1, za nie spełna 1000 zł, one są z jakąś wkładką termiczną, czy pianką co by strat ciepła nie było zbyt dużych. Ceny z montarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...