Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zaczalem umawiac majstra od elewacji dzis. Ustalilismy ze zrobi wycene na robote + styro grafitowy 15cm + silikon Caparola. Przy okazji zapewnial mnie ze nie trzeba czekac na tynki z elewacja tylko mozna to robic rownolegle na wiosne.

Tylko ze rowniez stwierdzil ze musze miec docelowe drzwi zamontowane. A ja z kolej nie zamontuje drzwi drewnianych (marza mi sie z CALa) przed tynkami/posadzkami - bo za duzo wilgoci. Takze trzeba uwazac na wszystko. Aha - cos tam wspomianal ze jeszcze latem najlepej obrobic cokol wokol domu - gdyz stosuje sie tam masy zywiczne - na jesieni juz nie bardzo, nie wiem na ile to jest wazne.

 

mój majster mówił mi że optymalna kolejność to

stan surowy

dach

tynki

wylewki

elewacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno .... czy przed położeniem gresu podłogówka musi być "uruchomiona"? ile po położeniu trzeba/powinno się czekać? obecnie stan jest taki, że podłogówka jest, ale nie ma kotła :) gres kupiony i chcieliśmy wiosnę zacząć od tego a piec później (czytaj: jak urząd skarbowy zwróci vat :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak grubo musisz lać. Jak masz dobrze wypoziomowane to wystarczy 1,5 cm nad rurki czyli minimum ~` 3,5cm do 5. Jeśli musisz lać więcej to miksokret wyjdzie Ci zdecydowanie taniej. Tyle że jego minimalna grubość to 3 cm nad rurkami. Anhydryt ma jedną wadę jest wrażliwy na ujemne temperatury - reszta to raczej plusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:)

Panie i Panowie jesteście tu już bardziej doświadczeni w boju więc mam pytanie.

Czy na przykład jeśli otynkuję budynek w stanie surowym zamkniętym we wrześniu lub w pazdzierniku a budynek nie będzie ogrzewany przez zimę to tynki poniosą jakąś szkodę w czasie mrozów?

Czy ktoś miał taką sytuację? Czy z tynkami może się coś stać ( zamarzną?)

Jeszcze nie wiem czy będą tynki gipsowe czy cem-wap.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli beda tynki cementowo-gipsowe to po 2 tygodniach wyschna - od wrzesnia/pazdzernika to spokojnie zdaza przed mrozami.

Tak czy siak - jak i tak sie nie bedzie dzialo w zime to ja bym zrobil tynki na wiosne, ja tak zamierzam - czekam z utesknieniem az mrozy zejda.

A jesli budynek swiezo postawiony to bedzie widac jak pracowal przez sezon. To moga byc moje subiektywne opinie ale mi fundament pekl w jednym miejscu wiec wole poobserwowac.

pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani w projekcie mamy salon połączony z kuchnią na całości ma być ogrzewanie podłogowe..... i nie wiem czy położyć płytki czy też panele podłogowe?? bardziej przekonują mnie płytki z uwagi na male dzieci które wszystko wszędzie rozlewają i brudzą podłogę.... Może ktoś z was rzuci argumentem który mnie przekona całkowicie?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani w projekcie mamy salon połączony z kuchnią na całości ma być ogrzewanie podłogowe..... i nie wiem czy położyć płytki czy też panele podłogowe?? bardziej przekonują mnie płytki z uwagi na male dzieci które wszystko wszędzie rozlewają i brudzą podłogę.... Może ktoś z was rzuci argumentem który mnie przekona całkowicie?????

my w kuchni i koło kominka będziemy kładli płytki a w części salonowej drewno :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani w projekcie mamy salon połączony z kuchnią na całości ma być ogrzewanie podłogowe..... i nie wiem czy położyć płytki czy też panele podłogowe?? bardziej przekonują mnie płytki z uwagi na male dzieci które wszystko wszędzie rozlewają i brudzą podłogę.... Może ktoś z was rzuci argumentem który mnie przekona całkowicie?????

 

Każdy ma swoje racje, więc opinie będą od sasa do lasa. Ja gryzłem się z tym kilka miesięcy mo małża się uwzięła że drewno w salonie ma być i koniec.

Bałem się dać wobec tego podłogówkę.

Powiem tak, jeszcze nie widziałem drewna na podłogówce które by się nie porozsychało albo poodklejało z biegiem czasu (jeśli klejone do podłoża).

Ostatecznie sam zarządziłem że w salonie jest podlogówka, a teraz wybraliśmy rewelacyjne płytki z wzorem drewna i gra muzyka. Nawet żonka teraz twierdzi że dobrze że ja przekonałe. Płytki rozważamy dwa rodzaje jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła, takie długie jedne 120 cm drugire 80 cm długie i 20 szerokie.

W domu ma być przede wszystkim praktycznie i ekonomicznie, a wycieczki po domu i opinie co do wyższości naturalnego drewna nad imitacją wogole mnie nie przekonują.

Ale oczywiście każdy robi, jak stryjenka uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:)

Panie i Panowie jesteście tu już bardziej doświadczeni w boju więc mam pytanie.

Czy na przykład jeśli otynkuję budynek w stanie surowym zamkniętym we wrześniu lub w pazdzierniku a budynek nie będzie ogrzewany przez zimę to tynki poniosą jakąś szkodę w czasie mrozów?

Czy ktoś miał taką sytuację? Czy z tynkami może się coś stać ( zamarzną?)

Jeszcze nie wiem czy będą tynki gipsowe czy cem-wap.

Pozdrawiam

 

We wrześniu tynkuj spokojnie.

No chyba że zima przyjdzie w październiku ze stałą tem poniżej minus przez kilka kilkanaście dni :jawdrop:

To wtedy klops, ale to chyba nie w naszej strefie klimatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...