Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Arturo,

Jak dlugo pracujesz? Ile masz pociech?

Nie zawsze czlowiek ma czas spedzac po pol dnia na forum i wszystko samemu zrobic:eek:

Od 8-16 w pracy,od 16-20 na budowie od 20 do 24 na forum,to podczas budowy,przed budową dwa lata "uczyłem się budować" m.in na forum w czasie wolnym,jeden syn ale nie wiem czemu się pytasz ?

Czas budowy to czas wycięty z życia rodzinnego i zabawowego ale podczas budowy chciałem zaoszczędzić trochę kasy i udało mi się to,nie stać mnie było na dom za 400 czy 500tys.zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
kocioł na gorszek lub pelet i pompa powietrzna do cwu to nietrafione rozwiązanie? aktualnie rozważam różne opcje, bo gaz mi się chyba sypnie

Kocioł na groszek czy pellet+pci do cwu to rozwiązanie,które będzie działać ale drogie rozwiązanie i pytanie czy nie można lepiej i taniej ?

Powyższy zestaw wraz z kominem to cena ok.22-25tys.zł

Za taką cenę możemy mieć pompę ciepła powietrzną do całości czyli do c.o i cwu a to chyba badziej przyjazne urządzenie od syfiastego węgla ;)

No wlasnie - ja niestety czesto gesto pracuje do 20.00, a najwczesniej o 18.00. Moja praca to nasze jedyne zrodlo utrzymania, nie stac mnie zeby ja zaniedbac.

pozdrawiam

rafus

To trzeba się przygotować na wyższe wydatki i ewentualne poprawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem umawiac majstra od elewacji dzis. Ustalilismy ze zrobi wycene na robote + styro grafitowy 15cm + silikon Caparola. Przy okazji zapewnial mnie ze nie trzeba czekac na tynki z elewacja tylko mozna to robic rownolegle na wiosne.

Tylko ze rowniez stwierdzil ze musze miec docelowe drzwi zamontowane. A ja z kolej nie zamontuje drzwi drewnianych (marza mi sie z CALa) przed tynkami/posadzkami - bo za duzo wilgoci. Takze trzeba uwazac na wszystko. Aha - cos tam wspomianal ze jeszcze latem najlepej obrobic cokol wokol domu - gdyz stosuje sie tam masy zywiczne - na jesieni juz nie bardzo, nie wiem na ile to jest wazne.

 

Rafus jak będziesz miał wycenkę na elewację to podaj koszta . dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas dziś ekipa wymurowala trochę ścian- mrozu nie było w końcu się pojawili ale po południu tak sypał śnieg, że cała nasza radość minęła. W każdym razie zakupiliśmy dziś komin, wentylacje, no i stal- kurcze tej stali to idzie i idzie. W nast, tyg chcą zalewać strop- ale jak bedzie tak sypać to jedynie pomarzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyszłam odmeldować (pochwalić, jak kto woli), że dzieło, znaczy dom, jest odebrane :wave:

Udało nam się to w niespełna rok, a nawet w 10 m-cy: pozwolenie na budowę (marzec 2012), budowa domu (kwiecień-październik 2012, potem wykończeniówka) i aktualnie pozwolenie na użytkowanie (4 lutego 2013)!!!

Tym samym dzis żegnamy się z tablicą budowy i:

BUDOWĘ ANATOLA FORMALNIE UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONĄ :D

 

Przy tej oakzji wszystkim zeszłorocznym i tegorocznym bociankom życzę szczęśliwego zakończenia swojej budowy :yes:

Edytowane przez dusiaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorus- choćbyś i trzy lata budował, to Twój dom będzie zawsze wyjątkowy i każdy etap budowy niezwykle fascynujący:yes: Skąd zatem depresja :eek:

 

Alina&Mariusz - a proszę bardzo: piszę z pamięci, ale przed złożeniem papierów zadzwoniłam do swojego PINBu, żeby dopytać (Wam też polecam zadzwonić): uzupełniony dziennik budowy, zaświadczenie kierbuda o zakończeniu budowy i o tym, że został wybudowany zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę, aktualne zaświadczenie przynależności kier-buda do izby, dodatkowe oświadczenie kier-buda dot. metrażu domu (zgodnie z projektem), wszystkie odbiory przyłączy i kopie uprawnień osób, które je wykonywały, odbiór kominiarski (u nas ważny 3 mce, musieliśmy zrobić drugi raz), certyfikat energetyczny domu (zapotrzebowanie na energię) i inwentarycacja geodezyjna powykonawcza - na to, czekaliśmy najdłużej bo kilka tygodni. Do kompletu egzemplarz projektu do wglądu wraz z naniesionymi zmianami (adaptacja projektu) oraz kopia pozwolenia na budowę. Na miejscu wypełniłam kolejny dokument, w którym oświadczyłam, że budowa została zakończona i wskazałam dokumenty (z listy), które załączyłam do zgłoszenia.

Wydaje mi się, że to by było na tyle.

Jesteście już na ostatniej prostej. Życzę więc szybkiej decyzji Inspektoratu, zdjęcia tablicy budowy i wszystkiego dobrego w nowym domku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmiecie jeszcze jednego BOCIANA?:lol2:

 

Witajcie.

 

Jestem Piotrek.

W roku 2011 podjąłem decyzję o rozpoczęciu budowy.

 

Na działce wraz z polem 25tys.metrów2 powstał domek Saturn wraz z osobnym garażem.

 

W połowie 2011r. zacząłem zbierać dokumenty.

W przerwie świątecznej (Boże Narodzenie) zalałem fundamenty.

Początkiem 2012r. zrobiony został podciąg wody przed wylaniem chudziaka (cena 3,5tyś wszystko wraz z dokumentami)

 

Zdecydowałem się ciągnąć światło od sąsiadki bo "tymczasowe" mi się nie opłacało, wolałem czekać na docelowe.

 

W ciągu roku udało mi się tyle zrobić:

Dom Saturn

1.

http://imageshack.us/a/img26/4074/20130205135605.jpg

2.

http://imageshack.us/a/img593/8652/20130205135620.jpg

3.

http://imageshack.us/a/img51/3002/20130205135631.jpg

4.

http://imageshack.us/a/img809/1161/20130204134216.jpg

5.

http://imageshack.us/a/img689/8529/20130204134306.jpg

6.

http://imageshack.us/a/img820/7217/20130204134347.jpg

 

Garaż

1.

http://imageshack.us/a/img15/1746/20130204133147.jpg

2.

http://imageshack.us/a/img198/25/20130204133048.jpg

3.

http://imageshack.us/a/img713/8320/20130204133127.jpg

 

 

Teraz co z czego i dlaczego!

Jak to wszystko było budowane?

Najpierw poszło kompletne mieszkanie. Od stycznia do końca czerwca mieszkanko stało bez okien i drzwi jak na zdjęciu. Grupa murująca (6osób) w okresie letnim miała bardzo dużo pracy więc garaż mi tak cykali po trochu. Na październik już był stan jak na zdjęciach.

Okna były na wrzesień, drzwi wejściowe na październik.

 

Dom jak i garaż był szykowany pod dachówkę ceramiczną od samego początku. Wymiar garażu to 15.60/7.50

 

Z czego to robiłem wszystko?

 

Podmurówka jest zrobiona na 5bloczków, kupione u lokalnego producenta. Rozprowadzone podciągi (1500zł wszystko brutto)

Jak dobrze widzimy jest Wienerberger Porotherm 25 P+W zrobiony na cemencie LEPO

Na mieszkanie poszło mi 23 palety(1380), na garaż 31 palet (1860sztuk). Na mieszkanie kupiłem 25 i zostało mi 2. Na garaż 18+2(z mieszkania)+10+1. Lepo’a poszło (a żebym nie skłamał) około 5ton.

 

Strop mam lany wraz garażem. Drut był Fi 16 i Fi 12. Nie pamiętam ile poszło ton.

Podmurówka jest ocieplona Termo-Organiką Standard Fasada 10cm na kleju Knauf i Knauf z włóknem bez kołkowania

Kominy są zrobione z czerwonej cegły. W środku są ceramiczne wkłady kominowe wraz z wełną.

Kominy nad powierzchnią dachu są zrobione z klinkieru CRH pełna na zaprawie SOPRO.

Koszt tych kominów wraz z robocizną to ponad 2tyś. Sama zaprawa to koszt 600zł. Bałem się wykwitów więc postanowiłem zainwestować w gotową zaprawę.

 

Ścianki działowe zostały zrobione z białych połówek SOLBET i H+H. Trzy palety chyba poszło.

 

Została wykonana adaptacja projektu, ponieważ podniosłem ścianę kolankową z 60na100cm i lany strop zamiast Teriva. Powierzchnia dachu zwiększyła się z 225na 295m. Garaż ma 200m. Przekroje więźby dachowej został zachowany z projektu. Od murłaty do deski okapowej jest 120cm na mieszkaniu a na garażu 85cm. Gwoździe używane na budowie są z „Metalurgia Radomsko”. Cieśla zrobił mi całą korektę. W pełni mu zaufałem i jestem mega z Niego zadowolony. Wykonane jest pełne deskowanie na obydwu budynkach z Olchy. Koszt więźby dachowej 8500zł+ wycięcie desek swojej olchy. Garaż 3600zł+wycięcie olchy

 

Okna w budynku to Vetrex Veka V90+ (17tys +1300zł montaż brutto)

Okna w garażu to Vetrex Veka V70 BLACK (750zł+50zł montaż brutto) ale jeszcze nie założone.

Drzwi to Gerda GWX 20 model W23 Olympia + próg Sapelli 35mm. (3100zł+350zł montaż „Brutto”)

 

Chciałem okna w miarę energooszczędne, do tego brak zawiasów mi się spodobał (oprócz półokrągłych na górze) więc postawiłem na Vetrex’a . Okna niestety są bardzo ciężkie (92mm+3 szyby)

Co do drzwi urzekł mnie ten wzór z Gerdy do tego wymienny panel jest jak coś się popsuje.

 

Zdjęcia wnętrza wrzucę w miedzy czasie i jakiś opis. Jak o czymś zapomniałem to dopowiem jeszcze.

 

Na rok 2013 jest w planie zrobienie:

 

1. Dachu:

 

Dachówka ceramiczna Creaton Premion Finesse czarna glazura

Obróbka z blachy aluminiowej

Orynnowanie Galeco Stalowe 135/37 w kolorze blachy

Okna Velux 78x140; GGU 0065 kołnierz EDZ 2000; 4xGPL 3065 2x kołnierz EDZ 2000 1Xekz 0021

(zapłacone 68500zł brutto na oba budynki)

Za wykonanie chce 45zł/m walczę aby zejść trochę na 40zł. Mam jednego porządnego gościa i chce aby mi On zrobił. Zobaczymy może coś opuści. Łaty 6/4 1500mb, kontr łaty 2,5/5 500mb nie wiem ile jeszcze

 

2. Docieplenie:

 

Mieszkanie:

Mam już zakupiony styropian Swisspor Lambda EPS 031 15cm na mieszkanie.

 

3. Bramy Garażowe: otwór jest 3m/2,85.

4. Elektryka (jak przyjdzie zwrot Vat)

5. Docieplenie garażu?

6. Podbitki

 

 

Na pewno będzie 1,2,4

 

Nad czym się zastanawiam i myślę, że pomożecie:

-bramy z Normstahl’a segmentowa górna Satin.

-Elektryka, szarpnięcie się na Girę

- na co kleić Swisspor’a? Caparol 190? jaka siatka

- Podbitka: Saiding czy blacha?

 

Pozdrawiam

Piotruś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...