Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Zimno jak cholera a chłopaki łacą garaż i mieszkanie, jutro leci rynna i obróbka;)

 

Panowie i Panie, czy jest gdzieś w projekcie ile powinno być tynków z założenia projektu;) powierzchnia pod wylewkę jest a reszty brak lub nie wiem jak to jest oznaczone:|

 

Do powierzchni pod wylewkę dodaj powierzchnię ścian i masz ilość tynków, ale są od tego odstępstwa ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Dawno mnie tutaj nie bylo i troszke zatesknilam za wami .Po czesci przytocze na jakim etapie jestesmy ,hydraulika juz jest teraz jestem na etapie elektryki i zaczely sie schody ,przez duze S :-) Chodzi o kuchnie ,zrobilam projekt kuchni i nie jestem zadowolona co do rozmieszczenia poszczegulnych urzadzen i szafek a musze wiedziec, gdzie bedzie np kuchnia moze podpowiecie mi jakie ustawienie bedzie korzystne i funkcjonalne bo osoba ktora sie tym zajela chyba pomylila stanowiska zero wkladu i zaangazowania w to co robi ... kuchnia ma okolo 13 m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie bylo i troszke zatesknilam za wami .Po czesci przytocze na jakim etapie jestesmy ,hydraulika juz jest teraz jestem na etapie elektryki i zaczely sie schody ,przez duze S :-) Chodzi o kuchnie ,zrobilam projekt kuchni i nie jestem zadowolona co do rozmieszczenia poszczegulnych urzadzen i szafek a musze wiedziec, gdzie bedzie np kuchnia moze podpowiecie mi jakie ustawienie bedzie korzystne i funkcjonalne bo osoba ktora sie tym zajela chyba pomylila stanowiska zero wkladu i zaangazowania w to co robi ... kuchnia ma okolo 13 m

 

Kochana, do nas jutro wchodzi elektryk i tez mam problem z kuchnia...dalej nic nie wiem :(, np. w salonie nie wiemy gdzie bedzie telewizor i robimy "podpiecie" na dwoch scianach - jakas normalnie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwile relaksu zbyt szybko mijają :( trzeba było się szybko przestawić i wrócić do rzeczywistości , czyli nasza kochana budowa i szara rzeczywistość :yes:

widzę ,że jestem na podobnym etapie , od jutra zaczynamy robić elektrykę i mam ten sam problem gdzie i co poustawiać :yes: co do kuchni to ogólny zarys mam więc tu będzie z górki ale pozostałe pomieszczenia masakra:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwile relaksu zbyt szybko mijają :( trzeba było się szybko przestawić i wrócić do rzeczywistości , czyli nasza kochana budowa i szara rzeczywistość :yes:

widzę ,że jestem na podobnym etapie , od jutra zaczynamy robić elektrykę i mam ten sam problem gdzie i co poustawiać :yes: co do kuchni to ogólny zarys mam więc tu będzie z górki ale pozostałe pomieszczenia masakra:(

 

Dla mnie kuchnia jest priorytetem i chcialabym nie zrobic pomylek ale wiem ze to jest nieuniknione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

min to 30cm, ale ja bym dał więcej.

Pytanie jak i odpowiedz bardzo malo precyzyjne.

Trzeba patrzec na parametry cieplne welny a nie tylko cene grubosc. Lepszej welny mozna dac znacznie mniej niz gorsze a efekt cieplny bedzie taki sam. Tym sposobem mniej sie napracujemy, mniej pojdzie wieszakow i bedzie wiecej miejsca na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

Witajcie!

Chcę się przywitać po kolejnej długiej przerwie. Jednocześnie - kurcze - chylę czoła! Widzę, że trzon wątku bez zmian po tylu miesiącach! Skąd Wy macie czas na pisanie?! :cool:

...ja nie mam czasu być tu stale, ale bez forum trudno zbudować dom, jednak. Więc wpadłam, bo potrzebuję pomocy.

Dekarze właśnie kończą dach i jesteśmy na etapie wyboru okien. Właściwie prawie już je wybraliśmy - miały być okna MS Tytanowe termo. Ta firma robiła mi już wycenę prawie rok temu i byłam pewna, że parametry okien, jakie mi wtedy podali były na poziomie U=0,6 do 0,8 (U okna). Gdy dziś poprosiłam o parametry okazało się, że to raczej 0,8 do 1,0. Jestem zdegustowana i skonsternowana. Do tego cena wcale nie jest fajna (za okna do całego domu - większość fix-ów - 25,500 zł + 2,5 tys za montaż na taśmy). Chcieliśmy montować okna w warstwie ocieplenia, ale u nich taki montaż kosztuje ok 12 tys (!!), więc to zupełnie bez sensu.

Sama nie wiem co myśleć.

Jako konkurencyjną rozważam ofertę okien na profilach veka alphaline 90. Parametry są nieco lepsze, cena nieco wyższa.

Proszę, pomóżcie mi zebrać myśli i fakty. Jaki współczynniki przenikania ciepła dla okien to wynik przeciętny, a jaki bardzo dobry? Jaką firmę możecie polecić za rozsądne pieniądze (czy np schucco będzie lepsze?), i jak z U dla bramy garażowej i drzwi zewnętrznych - jakie wartośći powinny mieć w domu energooszczędnym?

I co myślicie o montażu w warstwie ocieplenia? Czy da się to zrobić taniej? Czy da się samemu? I czy kotwy naprawdę kosztują po 30zł/ szt?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

 

I jeszcze raz wszystkich Was serdecznie witam! :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo to ja się też pochwalę w końcu chyba wiosna przyszła.

u nas dużo się dzieje bo w czerwcu urodzi nam się córeczka wiec zbieramy wyprawkę;)

w środę zalali strop a dziś już murowali ścianki na poddaszu- dobrze, że deszczyk pada bo bynajmniej ominie nas polewanie stropu.

cieśla już wystrugał ozdobne elementy drzewne wystające spod dachu no i mieli dziś zalewać wieniec, ale jednym nie opłaca się jechać z 2 m3 betonu, drudzy mają kolejki i dopiero we wtorek mogą a trzecia betoniarnia ma popsutą gruchę:( i stoimy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...