Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam do Was pytanko w związku z musem cięcia kosztów powiedzcie czy lepiej wybrać dachówkę cementową czy blachodachowkę??? niestety na ceramiczną nie możemy sobie pozwolić.

Dodatkowo dajcie znać czy stosowaliście membranę czy deskowany dach i papę?????

(szukamy oszczędności i zastanawiamy się czy zrezygnować z deskowania w zamian na membranę)

 

Witam, ja nie mam pełnego deskowania, dachówka ceramiczna, napiszę tylko, że warto szukać. Zrobiłem kilkanaście wycen na różne dachówki i padło na sirius 13 (taka dachówka była w projekcie :). Warto też porozmawiać z wykonawcą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Co to jest "konstrukcja"?? :confused: Czy chodzi o całe okno? Ale to by było chyba dziwne, żeby całe miało mniej niż poszczególne części. Nie wiem o co tu chodzi. Współczynnik im mniejszy tym lepszy. Dla domu pasywnego Uw (czyli dla całego okna) powinno być mniej niż 0,8 dla energooszczędnego mniej niż 1. Ale ile to nadal "przyzwoicie" - nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Co to jest "konstrukcja"?? :confused: Czy chodzi o całe okno? Ale to by było chyba dziwne, żeby całe miało mniej niż poszczególne części. Nie wiem o co tu chodzi. Współczynnik im mniejszy tym lepszy. Dla domu pasywnego Uw (czyli dla całego okna) powinno być mniej niż 0,8 dla energooszczędnego mniej niż 1. Ale ile to nadal "przyzwoicie" - nie wiem.

"konstrukcja" pewnie chodzi o całe okno, bo jest mniej niż profil 1,5 i więcej niż szyba 1,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam pytanie do Wszystkich, ktorzy sa juz po "hydraulice": czy zastanawialiscie sie lub pytali, jakim systemem laczone sa rurki, albo "cos tam"? Zgrzewane czy skrecane? Jeden system lepszy od drugiego (tylko ktory) - oczywiscie kazdy chwali swoje...

Wg mojego hydraulika każdy system jest dobry,jesli jest dobrze zrobiony.

Ja wybrałem pp(zgrzewany) ze względu na cenę,narazie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego hydraulika każdy system jest dobry,jesli jest dobrze zrobiony.

Ja wybrałem pp(zgrzewany) ze względu na cenę,narazie nie narzekam.

 

u mnie zgrzewane byly drozsze o 10%. zgrzewane sa lepsze bo rurki łączą sie na stale. skręcane połączenie jest słabsze, choć fakt - wszystko jest dobre, co jest dobrze zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, no nie wiem, moje wstępne wycent na Fakro 78x140 jakieś tam średnio-niższe modele, 2 szyby, bez żadnych cyrkownych okuć i osi obrotu itd. są mniej więcej na 1000 zł za pokojowe okno i 1150 zł za łazienkowe, ceny netto oczywiście ;) Velux wychodzą nieco drożej, Roto deczko taniej; oczywiście to drewno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował może okna pokojowe dachowe w łazience??????? Bo te łazienkowe typowo to strasznie drogie są.

No ja właśnie zamontowałam :) Nie chodziło nawet o cenę łazienkowych, tylko o to, że takie firma FAKRO robi tylko białe, a białych nie chciałam. Ale u nas będzie rekuperacja, więc liczę, że wilgoć nie będzie "zalegać". Znajoma (właścicielka składu budowlanego) też ma zwykłe okna w swojej łazience (koncepcja pomieszczeń zmieniła się po założeniu okien) i mówi, że nic się nie dzieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 cm, raczej nie mniej (chyba że anhydryt) może być więcej. Zbrojenie rozproszone to włókna, żadne granulki (choć widziałam u kogoś wylewki anhydrytowe do których domieszano keramzyt w ramach oszczędności - do skucia właściwie). Siatka nigdy nie zaszkodzi, nawet jak nie trzeba jej dawać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez pierwsze patrzylismy na "tani" Tondach, ale po wycenach okazalo sie, ze wychodzi drozej niz Roben...bylismy w firmie, ktora specjalizuje sie tylko w dachowce (z reszta b.polecana bo porzadna i tania) i okazalo sie, ze maja ok. 3tys drozej niz "nasz" sklad budowlany, w ktorym sie zaopatrujemy (a rozmowa wyszla "ni z gruchy ni z pietruchy": ze oni tez maja dachowke :yes:) - wiec trzeba szukac i pytac :)

U mnie też tondach nie był najlepszy, rupp ceramika go pokonała i leży sobie na dachu (też pobliski skład budowlany). Staram się ciąć koszty ale ceramiki nie zamieniłbym na blachodachówkę, przynajmniej na razie he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Słuchajcie, mam pytanie do tych co już są po tynkach wewnętrznych. Czy robiliście tynki przed wylewkami czy po? Mój mąż zamierza robić je po podłogach, najpierw zrobić instalacje, potem tynki - żeby nie kuć nowych tynków. Ale u kilku osób w dziennikach widziałam już tynki robione przed podłogą. To jak to jest? Jak to powinno być? I można tynki przed oknami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki przed wylewkami, żeby ich nie zapaskudzić, okna drewniane po tynkach i wylewkach (nie lubią wilgoci) a okna pcv przed. Płyty kartongips po mokrych pracach, wełna też. To taki standardowy porządek prac, oczywiście można go modyfikować, jeśli jest to konieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...