Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

a co to ta mechaniczna wentylacja????

 

Ty tak serio pytasz, panda?

Wentylacja mechaniczna polega na tym, że powietrze nie "wymienia" się w domu samo przez kominy, tylko jest nawiewane i wywiewane kanałami wentylacyjnymi. Nie robi się wtedy kominów wentylacyjnych w domu, tylko rurki w stropie lub pod stropem. Wentylacja mechaniczna także odzyskuje ciepło ze zużytego powietrza i ogrzewa nim to nawiewane. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam. :rolleyes: Normalna wentylacja generuje bardzo duże straty ciepła (ogrzewamy powietrze, które potem ucieka kominem), wentylacja mechaniczna odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego. Ale to nie ja powinnam tłumaczyć, tylko jakiś forumowy ekspert. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

panda nie chcę żeby znów było, że straszę, ale naprawdę ta ekipa nie wygląda na profesjonalną (delikatnie mówiąc). Tak samo z tym kominem. Ja bym się rozglądała za inną ekipą a tej nie płaciła. To jakaś masakra. Przecież oni budują dom, który ma stać kilkadziesiąt lat! Nie można na tym etapie "odpuszczać". Potem ściany Ci popękają i sufit (byle nie coś gorszego). Poza wszystkim to przecież niebezpieczne!

A kier bud co mówi, że OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydawało, że powinni to ubić ale kierownik budowy stwierdził, że podłoże jest twarde no i też faktycznie bo jak się chodziło po tym to jak po skale jakiejś takie to twarde było a piasku dali 7 cm bo więcej nie trzeba było podnosić.

Co do tej wentylacji z kuchni kier budowy stwierdził, że jest ok. zresztą z tego co tata mój mówił (zakłada instalacje hydrauliczne na blokach) to w większośći wentylacja jest z rur spiro a nie z bloczków wentylacyjnych.

Sama już nie wiem, dobrze, że ekipa wylała "fundamencik" pod ścianki działowe, bo już się bałam, że tego nie zrobią.

 

A ekipa hmmm może i do wymiany bo już mnie też wkurzają. Kierownik budowy wydaje się być rozsądny, często nas odwiedza, na każde zawołanie, na każde niejasności przyjeżdża więc mam nadzieję, że nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panda - trzymam kciuki żeby było tak, jak piszesz, czyli OK. ;) Bo trudno mi wierzyć, żeby kierownik budowy był niekompetentny. Gdyby tak było, to już naprawdę możnaby... :bash:

 

Wentulacja mechaniczna nie odzyskuje ciepła... tylko rekuperator dołożony do WM...

 

No właśnie, tak mi się wydawało, i pisząc ten post zastanawiałam się jak to jest: no bo czy robi się wentylację mechaniczną bez odzysku ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że mam już dość budowy i w ogóle to ostatni dom jaki buduję;)

 

Pytanie czy komin dymny powinien wystawać ponad kalenicę czy nie koniecznie?? U nas nie wystaje póki co i czytałam, że nie musi ale może, zastanawiam się jak jest u Was??

 

Czy za wylanie chudziaka płaciliście dodatkowo ekipie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda, z kominami tez u nas byly dylematy, bo kazdy mowil co innego, w projekcie inaczej, przepisy, internet czy wyliczenia swoje....w koncu przywiezlismy "najwazniejszego" kominiarza (ktory bedzie robil odbior) i on powiedzial na jaka wysokosc zrobic (przede wszystkim wzial pod uwage wiatry i polozenie domu) - suma sumarum: jeden jest 80cm nad kalenica, a drugi 30cm...

Styropianu jeszcze nie mamy, ale bedziemy dawac 20cm.

Za wylanie chudziaka nic nie placilismy dodatkowo (wszystko zalezy, jak dogadaliscie sie przed robotami) - u nas byla jedna ekipa (od ziemi po dach) i wszystko mielismy wyliczone etapami, nie bylo nic dodatkowo platne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda grubość styropianu masz w projekcie, tego się nie zmienia, od tego zależy docelowa wysokość podłogi, chyba że zmieniasz od razu wysokość posadowienia okien, drzwi, wysokość parteru. Standard to 10 cm, im więcej tym lepiej, ale powyżej 20 cm to już przesada :)

Acha u mnie chudziak w cenie, nic dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda będziesz miała z tym kłopot, glina jest plastyczna, a 7 cm piasku to stanowczo za mało a jeszcze zalali tą glinę wodą. Faktycznie przy 7 cm zagęszczanie nic by nie dało, ale będzie siadać. Panowie odwalili fuszerkę totalną.

Popieram, fuszerka. Mam pytanie czy kierownik budowy świeżo upieczony czy wybudował/nadzorował w okolicy domy, które stoją od lat?

Ja daję 14cm styropianu na podłogę, mam nadzieję, że będzie ciepło :)

Chciałbym jeszcze dodać, że robi się wm bez odzysku ciepła, teraz w mieszkaniu mam wentylację mechaniczną (tylko wyciąg) i całe ciepło jest marnotrawione ;)

Edytowane przez maggs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powiem Wam, że mam już dość budowy i w ogóle to ostatni dom jaki buduję;)

A bo do budowy domu trzeba się przygotować bo to nie jest zamiana samochodu na nowszy na giełdzie ;)

Jeśli nie jesteście mocni w budowie to dobry kierbud powinien być non stop na budowie.

Jak dla mnie ekipa i kierbud do zwolnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja dzis kupilem folie 0.5 - droga bo 2PLN za m2 ale coz - buduje na dlugo i tylko na parter idzie.

Niron, co do rurek to ja tez mam juz przymocowane rurki od wody wiec folia pojdzie na gore - bym sie tym za bardzo nie przejmowal.

My sie tak wkrecamy ze wszystkim a instalatorzy i tak robia w najlepszym przypadku poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 0,5 mm czy 0,5 cm? ja bym z ciekawości rozłożyła kawałek i pochodziła po niej, przypadkiem upuściła młotek itd, a potem obejrzała pod światło. Jak nic nie widać to można spać spokojnie. U mnie folia na piętrze pod działówkami (jako warstwa poślizgowa) wygląda jak sito po przejściu budowlańców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...