Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

też mi się wydawało, że powinni to ubić ale kierownik budowy stwierdził, że podłoże jest twarde no i też faktycznie bo jak się chodziło po tym to jak po skale jakiejś takie to twarde było a piasku dali 7 cm bo więcej nie trzeba było podnosić.

.

Panda jak to nie weszło więcej piasku niż 7 cm:confused: :eek: Chudziak ma z 15 cm , piasek 7cm a co dalej ?

Czy budowlańcy zostawili Ci tą glinę w fundamencie? Nie wybrali jej i temu nie weszło więcej piasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pod piaskiem jest twardo jak skała:( nawet kopać w tym nie szło, zasypali to piaskiem potem chudziak i zostało z 16 cm na ocieplenie i resztę.

Ekipa co nam buduje dom to "doświadczeni" starzy murarze- chociaż dziś "doświadczenie" to pojęcie względne. Kierownik Budowy też wydaje się być w porządku jest na budowie na każdy nasz telefon- czasem co dzień kiedy czegoś nie jesteśmy pewni.

A poza tym pocieszył mnie tata (hydraulik z 30 letnim stażem), który mówi mi "gdybyś widziała co ludzie mają zbudowane to byś powiedziała, że Twój dom to twierdza, mocny bunkier";)

 

Komin nam podnieśli ponad kalenice, kierownik budowy im kazal podnieść mimo projektu.

A jeśli chodzi o ten chudziak to rozmawiałam z naszym projektantem i stwierdził, że nie mam się co martwić bo będzie dobrze.

 

a na zakończenie to się śmieję "ŻE OSTATNI DOM BUDUJĘ" - chociaż następny to już sama chyba zrobię- bo budowa to takie doświadczenie, które co dnia uczy czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jaka przerwe czasowa robiliscie miedzy polozeniem tynkow wewnetrznych a wylewkami? Bo gdzies czytalam, ze nawet ok. 3 tygodni trzeba czekac...poza tym ile to wszystko schnie? Wiem ,ze to zalezy od pogody, wilgotnosci, temp. itd, ale tak w przyblizeniu miesiac czy cztery?

 

Napisz jeszcze jakie tynki, z czego bo jeżeli cementowo wapienne to można szybciej niż gipsowe, warto też spytać wykonawców, bo dają gwarancję i mają doświadczenie (przynajmniej powinni mieć :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakie tynki, z czego bo jeżeli cementowo wapienne to można szybciej niż gipsowe, warto też spytać wykonawców, bo dają gwarancję i mają doświadczenie (przynajmniej powinni mieć :) Pozdrawiam

 

Sorki, oczywiscie ze idzie o cementowo-wapienne - gipsowych nie dajemy, bo "nie oddychaja" (dlatego nawet gladzi nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Sorki, oczywiscie ze idzie o cementowo-wapienne - gipsowych nie dajemy, bo "nie oddychaja" (dlatego nawet gladzi nie bedzie :)

Moje tynki gipsowe "oddychają",ba cały dom oddycha a nie tylko tynki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co to znaczy oddychają?Czy robią wdech i wydech z wilgoci?Czy oddychają usuwając wilgoć na zewnątrz?

Tynki gipsowe u mnie muszą robić wdech/wydech bo nie zauważyłem,żeby się jakoś się zapowietrzyły czy spociły ;)

Poważnie to do oddychania domu nie służą tynki,ściany itp. tylko prawidłowa wentylacja,kóra jest płucami domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki gipsowe u mnie muszą robić wdech/wydech bo nie zauważyłem,żeby się jakoś się zapowietrzyły czy spociły ;)

Poważnie to do oddychania domu nie służą tynki,ściany itp. tylko prawidłowa wentylacja,kóra jest płucami domu.

 

No dobra, nie czytajac na ten temat wczesniej "uwierzylam" na slowo :p, ale i tak wole cem.-wap. :):) A jak z tym schnieciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my stoimy przed wyborem tynków i..... i nic:(

Na początku przemawiały do nas gipsowe ale teraz każdy "kto u nas cokolwiek robi" odradza gipsowe........ no i zaś nie wiemy jaką decyzję podjąć. Ciężko określić się za jednym bo co dom to coś innego i każdy swoje chwali.

Taka budowa to trochę loteria "w wyborach" bo nigdy nie ma się pewności czy dobrze się wybrało materiał czy technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected] jeśli ta glina nie była ruszana w czasie wykonywania fundamentu tylko zdjęty został humus a ławy wykopane miedzy tym co zostało to nie powinno być tragedii

 

 

właśnie tak było jak mówisz;) dobrze, że chociaż ktoś mnie pociesza..... nie no chyba za bardzo się stresuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...