Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tak włoskowate nie są to żadne szczeliny, takie jakby kreseczki namalowane ołówkiem, ale i tak się bardzo denerwuje :( Najgorsze to, że mój mąż twierdzi, że siatka zbrojeniowa na całości załatwi wszystko, a mój tata wciąż powtarza, że tyle ile placów budowy odwiedza to prawie wszędzie popęka trochę:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tynku - to nie ma znaczenia - byleby bylo wystarczajaco duzo ludzi do kladzenia zeby nie bylo MUKI.

Co do styro - polozony mam wlasnie grafit Arbetu na Weber 125 (najlepszy z weberowych klejow) i jest OK ale wykonawca sie zmienil i tym razem bylo tarkowanie i kolkowali po 2-3 godzinach - nie wiem czy to do konca dobre byle ale po dniu sie trzyma,

 

Ludki - podpowiedzcie mi gdzie sie udac po projekt elewacji. Glowny kolor elewacji mamy wybrany ale nie wiemy czy robic obwodki wokol okien i tynkowac kolorem 2 tony ciemniejszym czy nie dawac zadnych pogrubien ale np miedzy oknami dac powierzchnie innego koloru. Please help:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upał się zrobił to nawet nikomu pisać się nie chce:lol:

ja wydeptuję ścieżki do hurtowni z glazurą i armaturą sanitarną , jedna wielka masakra :eek: czemu jest taki duży wybór wszystkiego :bash: dobrze ,że chociaż ceny są różne to przynajmniej to jest moim wyznacznikiem ( mam na myśli glazurę ) a najgorsze jest to ,że jak już się człowiekowi jeden kolor spodoba to ciężko jest znaleźć coś innego a przecież głupio będzie wyglądało jak cały dom zrobię na szaro lub w brązach :( i wyszło mi same to, to i to wybaczcie to przez ten upał

armaturę najprawdopodobniej będziemy zamawiać przez jakiś sklep internetowy bo wychodzi najtaniej , płytki zakupimy lokalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podłączyli w końcu kanalize i wodę, po ok 2 tygodniowym oczekiwaniu na zbiornik i pompę do niego (kanaliza ciśnieniowa) w tym samym dniu jeszcze weszli instalatorzy i zrobili kotłownię, podłączyli piec z zaobnikiem, grzejniki, poprowadzili gaz od przyłącza do domu, no iwszyatko byłoby OK gdyby nie to że jeden wkręt od profila do G-K "trafił" centralnie w rurkę od grzejnika biegnącą w ściance działowej, na szczęście awaria usunięta, trochę więcej tylko szpachlowania... Teraz podłogi na dole (płytki na stronie podłogówki już są), malowanie, schody i drzwi wewnętrzne, potem już biały montaż no i chyba wreszcie się doczekamy...

DSC_0967.jpg DSC_0968.jpg DSC_0974.JPG DSC_0975.JPG DSC_0981.JPG

Edytowane przez tomanek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w czwartek i piątek odeskowali i na pięć minut przed ulewą i to w dosłownym tego słowa znaczeniu skończyli kłaść papę, Była więc zatem jednocześnie próba szczelności. Kilka przecieków się uwidoczniło i w najbliższym czasie będzie poprawka. Założyli też bramę garażową i okienka w garażu.

Ręczno-20.51.jpg

Fotka nie najlepsza ale to z monitoringu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przybył dach. Może cos jeszcze się pojawi w tym roku. Jestem na straży żeby bocianki 2012 nie odfrunęły z forum. [ATTACH=CONFIG]198188[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]198190[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]198189[/ATTACH]

 

Dach wygląda rewelacyjnie -gratuluję. Ja też mam nadzieję, że to chwilowa absencja bocianków na forum spowodowana nadmiarem obowiązków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przybył dach. Może cos jeszcze się pojawi w tym roku. Jestem na straży żeby bocianki 2012 nie odfrunęły z forum. [ATTACH=CONFIG]198188[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]198190[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]198189[/ATTACH]

 

dachówka super a ta podbitka jeszcze lepsza efekt pierwsza klasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

u mnie gaz ma być w listopadzie 2013, pochopnie działając pod wpływem emocji się zgodziłem na taki to czas odbioru. Jednak wcale nie jestem przekonany czy się wyrobię, a raczej sądzę po ostatnich doświadczeniach, ze nie. Musze to jakoś z gazownią załatwić aby nie płacić kar.

 

dziś na budowie w związku ze stropem monolitycznym będzie zbrojenie tego stropu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...