Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Z ostatniej chwili: jak pisalam wczesniej montuja nam sufit z plyt KG, do zrobienia jeszcze byl garaz i okazalo sie, ze w skladzie sprzedali zla folie - zamiast paroszczelna to paroprzepuszczalna !!!! Wszystkie pyty byly odkrecane, wymiana folii itd. - 8 stow poszlo sie pasc + 2 dni roboty....Jezuuuu, czy na kazdym etapie trzeba kazdego sprawdzac:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi podoba się piasek workowany, znajomy zakupił frakcje 0,1-0,2. Koszt ok 500zł/tona. Ale robi tez tynk zewnętrzny i tam sprowadza specjalnie frakcję 0,06. Ale to już w sumie pył.

 

Taki piasek jest prawie biały, dodając do tego biały cement mozna by uzyskac kolor biały i w ogóle odpadłoby malowanie. Są tez piaski barwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podoba się piasek workowany, znajomy zakupił frakcje 0,1-0,2. Koszt ok 500zł/tona. Ale robi tez tynk zewnętrzny i tam sprowadza specjalnie frakcję 0,06. Ale to już w sumie pył.

 

Taki piasek jest prawie biały, dodając do tego biały cement mozna by uzyskac kolor biały i w ogóle odpadłoby malowanie. Są tez piaski barwione.

 

Chyba, że tak :)

Niestety nie każdy może jeździć mercedesem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z fachowcami od wykańczanie wnętrz. Problem jest takiej natury, że zamiast wnętrz wykańczają mnie:

1. Pracują po 2-4 godzin dziennie.

2. Na budowie mało co robią np. grunt jednego pokoju trwa jedną dniówkę :jawdrop:

Zaznaczam, że z natury jestem osobą spokojną i staram się wszystko załatwić polubownie, ale chyba nie tędy droga.

Panowie "pracują" na budowie od 5 tygodni. Do tej pory gipsowali salon, zrobili "szlichtę" w 3 pokojach, gdzie też położyli gipsówki na sufitach. Łazienka wymaga jeszcze białego montażu i brakuje 3 płytek,montaż gniazdek i grzejnika. Kuchnia - nie ma 10 płytek na ścianie. Salon i kuchnia podłoga - jest większa połowa płytek. Płytki w garderobie i wejściu na strych są. Pokoje, salon, kuchnia, garderoba i wejście na strych są zagruntowane. Nie ma płytek na dole w holu (17m2), gruntu w holu, malowanie wszystkich pomieszczeń, po malowaniu czekają ich zaprawki na ścianach i malowanie ostatnie, kładzenie paneli.

Panowie robią we 3. Jeden kładzie płytki, 2 maluje , gruntuje, maluje itp.

Zaznaczam, że za 2 tygodnie przychodzą meble do kuchni, garderoby, szafa wnękowa, szafka do łazienki i meble do pokoju dla dziecka.

Gdy zamawiałam meble panowie mnie zapewnili, że zdążą na czas. Jestem w pierwszym trymestrze ciąży z drugim dzieckiem i zależy nam na szybkiej wprowadzce. Nie wiem co mam robić. Oboje z mężem jesteśmy przerażeni obecnym stanem rzeczy. Wczoraj z nimi rozmawiałam i stwierdzili, że potrzebują jeszcze 2-3 tygodni. Tragedia:mad: Jak mam sobie poradzić w obecnej sytuacji!!! Wiem, że nie pozostaje mi nic innego jak "cierpliwie" czekać, ale czy możliwe jest, że uda im się w 3 to skończyć???? Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chodzi o to, że panowie fachowcy, których zamawiałam już w październiku zeszłego roku robią u nas w trybie normalnym. W końcu czekałam na nich 9 m-cy!!! Ich głównym powodem braku czasu jest wykonywanie elewacji u ludzi, którzy podobno już mieszkają w domu i "denerwują się" tym, że moi fachowcy przebywają u nich zaledwie od 4-10 rano a następnie 14-18 popołudniu. Innymi słowy tychże panów poganiają.

Moje poganianie fachowców jest nieco bardziej ostrożne. Boje się, że zrezygnują z pracy robiąc u jakiegoś upierdliwca. Właściwie to na jedno wychodzi, bo rezygnują z pracy u mnie na rzecz pracy u upierdliwców...! Nomen omen jestem w totalnej kropce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba polać, lepiej zwiaże, zwłaszcza ze upały są. I parę dni nie wietrzyć. Taką parówkę trzeba zrobić.:D

 

 

No właśnie, sauna za darmo :)

Polałem tak tylko z grubsza kolewką, nie wiem czy wystarczy bo szybko wciąga wode.

Może nie żałować wody ?

 

 

 

A wracając do tej pianki montażowej... czyli dobrze rozumiem ? Poczekać już na ocieplenie elewacji ? BO widze że troszkę się pyli ta pianka jak się ją dotknie w tych miejscach od południa i zachodu.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...