Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas po zrobieniu wylewek, po dwoch dniach, przyjechal chlopak z ekipy, polal konkretnie woda i przykryl folia, po tygodniu zrobilismy powtorke. W nastepnym tygodniu tez. Folia byla przykryta przez miesiac, przez miesiac nie byly otwierane okna, od strony poludniowej nawet rolety zamkniete, przykazane bylo tez, zeby nie robic przeciagow (wiec nawet po wejsciu do domu, drzwi byly zamykane)...ale byla sauna.

 

Co do pianki - bedzie robiona elewacja, bedzie uzupelniana pianka. Czytalam, ze ludzie zabezpieczaja tasmami, farbami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki piasek jest prawie biały, dodając do tego biały cement mozna by uzyskac kolor biały i w ogóle odpadłoby malowanie. Są tez piaski barwione.

 

Nie zaglebialam sie dokladnie w temat, ale wiem, ze jak barwiony w masie tynk, to potem wystarczy jedna warstwe pomalowac. Poza tym, farbe na tynk kladzie sie chyba dla "ochrony" elewacji, a nie tylko dla koloru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas od jutra wchodzą tynkarze, tynki cementowo-wapienne cena wynegocjowana 19 zł. z materiałem. Mam nadzieję, że zrobią dobrze, no a jak "spaskudzą" to chociaż byli najtańsi więc.... trudno.

Cała ta budowa to taka loteria w tych ekipach które się zatrudnia.

Montażysta drzwi juz 3 raz przyjedzie bo póki co ciągle poprawia drzwi zewnętrzne bo po jakimś czasie ciągle ocierają albo sie nie zamykają w ogole:( masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz po tynkach i wylewkach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=204259&d=1375532586

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=204260&d=1375532598

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=204261&d=1375532609

 

Skoro mówicie że polanie konewką to za mało w te upały to jade dziś jeszcze raz polać delikatnie.

Też nie wietrze, nie otwieram okien i folie juz rozłożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynkarze zaczynają działać dziś oklejali okna i wkładali narożniki.

Teraz jednak problem znowu z drzwiami, Znowu się nie zamykają trą o futrynę, co więcej chodzą na zawiasach nie są sztywne tylko się unoszą góra dół. Dziś lewo zamknęli drzwi. Już nie wiem czy to wina ekipy montującej czy to wina drzwi. :( nic nie idzie tak jak powinno:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u nas też w niektórych miejscach jest jakby "wiecej" tego piasku

a co to ten ceresit??

 

Ceresit ct17 jest to grunt i moim zdaniem bardzo dobry, ale jest droższy od popularnych gruntów. Ale nawet po rozcieńczeniu pół na pół jest lepszy od większości - to jest tylko moje zdanie :)

ps. nie jestem dystrybutorem, tylko użytkownikiem;)

Edytowane przez maggs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceresit ct17 jest to grunt i moim zdaniem bardzo dobry, ale jest droższy od popularnych gruntów. Ale nawet po rozcieńczeniu pół na pół jest lepszy od większości - to jest tylko moje zdanie :)

ps. nie jestem dystrybutorem, tylko użytkownikiem;)

 

No tak, wiadomo grunt pod farbe, ale wczesniej chyba takie sciany trzeba szlifowac, zeby pozbyc sie tego "piasku"...jestem jeszcze przed tym etapem i w ogole nie interesowalam sie tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiadomo grunt pod farbe, ale wczesniej chyba takie sciany trzeba szlifowac, zeby pozbyc sie tego "piasku"...jestem jeszcze przed tym etapem i w ogole nie interesowalam sie tym tematem.

 

Ja zagruntowałem ściany przed szpachlowaniem. Przy gruntowaniu pędzlem luźny piasek spada a reszta zostaje i po zagruntowaniu już prawie się nie sypie :)

Edytowane przez maggs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już drzwi wejściowe załozone ? Po wylewkach i tynkach to chyba już można ?

 

Ja sie przymierzam do drzwi bo trzeba na nie czekać 4 tygodnie.

 

Niestety za takie fajniejsze , (spodobały mi sie JUWENT) o wymiarze 90+50 trzeba dać od 4 do 5 tys.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...