Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Witam. U nas ""już"" po oknach i drzwiach zewnętrznych, hydraulika I etap pod tynkowanie wykonana, elektryka w trakcie , i sufity na parterze skończone.

 

IMG_1971.jpgIMG_1972.jpgIMG_1975.jpg

 

Autorus ty opanowałeś dogłębnie temat tynków wewnętrznych. Mógłbyś polecić materiał, co by ładnie wyglądało i było solidne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie tez na cementowo-wapienne jesteśmy zdecydowani i tez maszynowe. Tylko jakie? Trzeba przejść się na temat tynków i popytać fachowców jakie polecają.. U mnie wiele nie ma bo odpadają sufity i skosy. Nie licząc piwnicy oczywiście..

Musisz mieć dobrą ekipę do twoich krągłości, narobią się trochę przy tym i posiedzą u ciebie. Metrów pewnie ogromna ilość..

Ciekawe czy na forum jest fachowiec od podłóg szklanych. Potrzebuję przed tynkami zrobić konstrukcję do okna widokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tez na cementowo-wapienne jesteśmy zdecydowani i tez maszynowe. Tylko jakie? Trzeba przejść się na temat tynków i popytać fachowców jakie polecają.. U mnie wiele nie ma bo odpadają sufity i skosy. Nie licząc piwnicy oczywiście..

Musisz mieć dobrą ekipę do twoich krągłości, narobią się trochę przy tym i posiedzą u ciebie. Metrów pewnie ogromna ilość..

Ciekawe czy na forum jest fachowiec od podłóg szklanych. Potrzebuję przed tynkami zrobić konstrukcję do okna widokowego.

 

Ziuta świetne masz sufity :) o podłogę szklaną zapytaj może Kaisera on robi szklane schody. Poza tym szklaną podłogę ma chyba Robert Skitek, i Julianna 16.

 

Płytki do kotłowni namierzyłam w super cenie 10zł/m2 w casto, wyprzedawali grafitowy gres techniczny stargresu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziuta świetne masz sufity :) o podłogę szklaną zapytaj może Kaisera on robi szklane schody. Poza tym szklaną podłogę ma chyba Robert Skitek, i Julianna 16.

 

Płytki do kotłowni namierzyłam w super cenie 10zł/m2 w casto, wyprzedawali grafitowy gres techniczny stargresu :)

 

U nas jest najtaniej za 14zł/m2 ale to za nie impregnowany także chyba dołoże do tych 20zł/m2 żeby już kupić impregnowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cronin za namiary. Porozglądam się u nich w dziennikach i popytam Kaisera.

Tak w ogóle to w UK nie buduje się kartonów i nigdy nie budowało. Buduje się z cegły, pustaków, betonu i wszelkiego typu materiałów jak w reszcie Europy. A rodzaj ścian zewnętrznych to przede wszystkim 3 warstwowe. W starym budownictwie pustak, pustka i cegła, w nowym pustak wełna lub kingspan, cegła Tu nawet domów drewnianych jak na lekarstwo.

Ścianki działowe owszem robi się na konstrukcjach drewnianych lub metalowych w większości i obija płytami i na to plaster-coś o niebo lepsze od naszych tynków nie mówiąc już o gipsówkach. Nośne, konstrukcyjne jak na zewnątrz cegła itp. Stropy są drewniane to fakt,. Ale uważam, że to zaleta dlatego na takie się zdecydowałam bez wahania. Podłoga nigdy nie jest zimna nawet jak centralne w środku zimy nie pracuje. I tylko nie piszcie, że tu zim nie ma. Ale co tam, już tyle czytałam dziwnych rzeczy o UK, że nic mnie nie zdziwi. A, dodam tylko, że stropy betonowe tez się robi w budownictwie jednorodzinnym jak i wielorodzinnym itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm oglądając kanał DOMO którym ostatnio katuje mnie żona nie widziałem innej budowli w UK niż z kartonu. Chodzi o budowane teraz. Był nawet dom a'la gotyk z kartonu.

 

Dojechały już do mnie okna, montaż jednak we wrześniu, bo na budowie jest jeszcze sporo do zrobienia. Oj sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi ci pewnie o budownictwo szkieletowe. I karton gipsy od wewnątrz. Całkiem popularne w Polsce.

Jeśli wzorujesz się jednak na opinii tego programu to uwierz mi pokazywane są w nim budowle nietypowe i rzadkie. Równie dobrze po obejrzeniu jednego z odcinków można powiedzieć, że w UK buduje się domy ze słomy lub z opon.W dziesiątej serii przez place budowy i perypetie bohaterów m.in. w południowej Irlandii, Brixton, zachodnim Londynie czy na szkockiej wyspie Skye po raz kolejny przeprowadzi nas Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant. To wyjątkowy cykl spotkań z ludźmi, którzy budując domy według własnych projektów urzeczywistniają swoje marzenia.

Chyba rozumiesz formułę tego programu. Jest jeszcze jeden równie popularny ""Restoration Man"".

 

Mam bardzo bliski kontakt z ludżmi uwikłanymi zawodowo w budownictwo od architektów po budowlańców, tak, że jakby co możemy dyskutować, ale to nie wątek na tego typu dyskusje. Ja uważam, że wiele się można od nich nauczyć, a już z pewnością wymienić doświadczeniami. Bez pogardy i podtekstów. W końcu w Polsce też mieszkają ludzie w kanałach.

Gdyby pan Kevin wiedział o twojej budowli miałbyś go u siebie jak w banku z kamerą, bo nie tylko na terenie UK kręci programy. Poza tym bardzo ciekawy odcinek był z naszymi rodakami, młode małżeństwo Pokazali kawał dobrej roboty w UK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz więc są jednak rozsądni ludzie w UK :) Jak byłem w UK, to tez widziałem domy ceglane, ale to było jakiś czas temu. Brałem pod uwagę to , że może obecnie nowe "trendy" przybyły z USA.

 

Swoją drogą, jest tez program o remontowaniu domów w USA., Powiem , że ceny tych kartonów są delikatnie mówiąc kosmiczne. Sorki ale karton 130m2 za 1,5mln? Litości.

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budownictwo USA to tylko z filmów znam , jak się przez ściany przerzucają.

To co najbardziej mi się podoba w UK to domy z kamienia. miałam okazję mieszkać na wczasach w takim przerobionym z małej stodoły, większy obok gospodarzy też jest z kamienia. Były w nim oryginalne nadproża okienne z dębu. nawet tu zdjęcia wstawiałam i jakiś dowcipniś napisał mi, że fajna atrapa. A widziałam papiery tego domu bo to tzw listed building. Wiele tu takich. Wtedy nawet gdyby się chciało to nie usunie się czegoś co można uratować i zachować.

 

A tak z mojej budowy to okna i drzwi wstawione, ale nie pokazuje bo kratek w oknach jeszcze nie ma. A są bardzo zmyślne. Zupełnie niewidocznym "" mykiem"" otwiera się je do umycia szyb.

Trwają również prace porządkowe do wykonania tynków i snu zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...