Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Autorus zagapiłam się bo aksuda ma gipsowe, a moje będą cementowo-wapienne czyli tradycyjne. Nie mniej jednak z Knaufa. 21 zł za m2 materiał z robocizną.

 

Hm, to bardzo, bardzo, bardzo dobra cena. Że tak powiem marzenie. U mnie jak pisałem jest faktycznie ok 500m2 po kopule, ale ok 800m2 proste ściany i też cementowo wapienne. I na razie nic nie załatwiłem jeszcze :(

 

Jutro montaż cześci okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zapraszam wszystkie bocianki 2012 na Winobranie do Zielonej Góry:lol2: Właśnie się zaczął tydzień zabawy i nie wiem co wybrać imprezy czy budowa :( Chyba zostanę przy budowię:yes:

 

Z postępów na naszej budowie to powoli do przodu. Opóźnienie mamy i to spore ale przestałam już się tym stresować , no cóż tak to jest jak większość już robimy sami. powoli przygotowujemy się do wylewek.Kończymy rozprowadzać wszelkie instalacje (ogrzewanie , odkurzacz klima itp.) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam wszystkie bocianki 2012 na Winobranie do Zielonej Góry:lol2: Właśnie się zaczął tydzień zabawy i nie wiem co wybrać imprezy czy budowa :( Chyba zostanę przy budowię:yes:

 

Z postępów na naszej budowie to powoli do przodu. Opóźnienie mamy i to spore ale przestałam już się tym stresować , no cóż tak to jest jak większość już robimy sami. powoli przygotowujemy się do wylewek.Kończymy rozprowadzać wszelkie instalacje (ogrzewanie , odkurzacz klima itp.) :D

 

Dzięki za zaproszenie, ale ja chyba też zostanę przy budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj był Pan tym razem już sam pomierzył kuchnię ( do wstępnego projektu my podawaliśmy wymiary ) i ruszamy z projektem tak aby kuchnia była zrobiona i zamontowana przed świętami . Na razie cały czas mimo poślizgu liczę ,że uda mam się wprowadzić na Boże Narodzenie:yes: dlatego też okres wykończeniówki nabiera rozpędu , trzeba zacząć zamawiać płytki , drzwi czy meble oj trudne decyzje przed nami i wielki czas kompromisów:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tynkarzy to jestem o nich bardzo dobrego zdania, byłem nawet wczoraj na jednej ich budowie i takiej równej ściany w życiu nie widziałem.

Jesteśmy umówieni na listopad. Byle pogoda była.

 

Ogólnie na budowie w ciągu nastepnego miesiąca prace maja iśc z postępem geometrycznym. Czyli piankowanie jako największa i najdroższa operacja, w trakcie elektryka i kończenie okien. Ukoronowaniem ale to dopiero w listopadzie ( dopiero, przecież to lada moment) będą tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie we wtorek zalewanie stropu w drugiej kopule. Do dokończenia surówki został o jeszcze wieniec świetlika i ściany działowe na pietrze.i koniec.

 

76.jpg

 

no i czekam na kopułkę świetlikowa dokładnie tą ze zdjęcia. Tak samo po mojej będzie można chodzić, tyle, że ja nie będę próbował. :)

 

Z ciekawych rzeczy dowiedziałem się ze kopuła nie jest wytłaczana tylko dmuchana. Ma to skutkować tym ze jest idealnie przeźroczysta jak szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...