Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Witam. Posiwiały bocian melduje odbiór okien i drzwi, tynków gotowych w około 1/3 i rozpoczęcia robót związanych z ukształtowaniem działki.

3 wywrotki ziemi już przywiezione, a będzie jeszcze z 10. Wnuki odebrały stan obecny, Tatry postraszyły śniegiem, ale my się zimy nie boimy.

 

huba 09.2013 010.jpg huba 09.2013 018.jpg huba 09.2013 022.jpg huba 09.2013 118.jpg huba 09.2013 122.jpg

 

Niestety urlop się skończył i trzeba było wracać do domu. Pozostaje zaplanowanie robót na wiosnę i lato 2014. Zaczniemy od ocieplenia podłóg, wylewek i podłogówki.

Pozdrawiam ciągle pracujący rocznik 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki dziewczyny, jeszcze Autorus dzielnie walczy z nami. Nad ogrodzeniem myślę cały czas. Sąsiadka ogrodziła działkę takim z trzech desek w poziomie, a my chcieliśmy z żerdzi i co 3m daszki z tej blachy co na dachu, typowe góralskie , bardzo proste. Nie wiem czy będzie pasowało do tamtego. Mamy działki w jednym ciągu. Majster mówi żeby się nie przejmować sąsiadką i robić takie jak chcemy. Nie jestem jakoś przekonana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiwiały bocian melduje odbiór okien i drzwi, tynków gotowych w około 1/3 i rozpoczęcia robót związanych z ukształtowaniem działki.

3 wywrotki ziemi już przywiezione, a będzie jeszcze z 10. Wnuki odebrały stan obecny, Tatry postraszyły śniegiem, ale my się zimy nie boimy.

 

[ATTACH=CONFIG]215368[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]215369[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]215370[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]215371[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]215372[/ATTACH]

 

Niestety urlop się skończył i trzeba było wracać do domu. Pozostaje zaplanowanie robót na wiosnę i lato 2014. Zaczniemy od ocieplenia podłóg, wylewek i podłogówki.

Pozdrawiam ciągle pracujący rocznik 2012.

 

Witam, super okna i oczywiście okolica :)

Autorus Twoje "okienko" też się nieźle prezentuje.

Ja jeszcze chcę zrobić ocieplenie, choć zima straszy :/

A tak wyglądają moje klocki :) http://obrazki.elektroda.pl/4963950500_1380566136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica i parę centymetrów nad wyłożona tym samym kamieniem co kominy. Łupek miejscowy - tak go nazywają. Parter i piętro- stary biały-tynk. Trójkąty ścian szczytowych - drzewo olejowane jak nadbitka i rysie, chyba z góralskim motywem słoneczka. I jeszcze wokół okien ramki z tego samego drzewa co okna. Będą ładnie wyglądać na tle tynku. Widziałam tak wykończony dom w Szczawnicy. Barierka na balkonie drewniana, taras drewniany. Muszę napisać, że moje szprosy się otwierają, tak dla zapewnienie, że nie napracuję się z myciem i polerowaniem szyb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica i parę centymetrów nad wyłożona tym samym kamieniem co kominy. Łupek miejscowy - tak go nazywają. Parter i piętro- stary biały-tynk. Trójkąty ścian szczytowych - drzewo olejowane jak nadbitka i rysie, chyba z góralskim motywem słoneczka. I jeszcze wokół okien ramki z tego samego drzewa co okna. Będą ładnie wyglądać na tle tynku. Widziałam tak wykończony dom w Szczawnicy. Barierka na balkonie drewniana, taras drewniany. Muszę napisać, że moje szprosy się otwierają, tak dla zapewnienie, że nie napracuję się z myciem i polerowaniem szyb.

 

Kurczę obstawiałem drewno po całości, ale stary biały tynk to chyba jeszcze lepszy wybór :)

No nie wiem czy te moje klocki takie zgrabne -sąsiedzi mówią, że grube :) Ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie-0042.jpg

 

Kotłownia gotowa na montaż pieca. Obecnie już zafugowane ale nie mam zdjęć.

Troche miałem brązowych płytek, szkoda że wcześniej nie pomyślałem ich dać na drugą ściane też :D

Powiem szczerze że tego gresu juz bym nie kupił. Bardzo fuga go brudzi, mogłem kupić ten troszkę droższy impregnowany a ten mój jest chyba techniczny.

Całe szczeście mam go tylko tyle i do garażu pójdzie inny - jeszcze nie wiem jaki....

Zdjęcie-0046.jpg

 

W tym miesiącu chcemy ocieplić jeszcze dom - 10cm styropian 032 juz kupiony.

No i później hydraulik - montaż pieca i reszty osprzętu żeby wreszcie zacząć móc grzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej Dawno mnie tu nie było. U nas dużo się dzieje.

Tynki gotowe- cementowo- wapienne (około 780 m2- 15 tyś z materiałem oczywiscie) wszyscy mówią, że dobrze zrobione ale ja myślałam, że będą gładsze (myślałam, że ominiemy gładzie)

 

Posadzki też gotowe 10 zł za m2 roboty (trochę dziś się zmartwiłam bo pomimo siatki zbrojącej na całości domu zauważyłam pęknięcie - na przejściu między dwoma pomieszczeniami, dylatacja przy ścienna jest a i na rogach też mają przecięcie tyle, że przy tym pęknięciu właśnie brakuje celowego przecięcia przez posadzkarzy- mam nadzieję, że z tego powodu pękło)(cały domek w podłogówce)

 

Piecyk zamówiony 24 kw na ekogroszek

W kotłowni położone kafle (zbieranina) Mąż sam kładł- z góry wyglądają ok;)

kafle do łazienki kupione

 

A dziś "cekolowanie" potocznie mówiąc- robimy sami jak wyjdzie tak będzie- kasy brak to trzeba samemu robić.

aaaaa i may wełnę na poddaszu narazie tylko 15 cm Isover SuperMata ale dojdzie jeszcze 10 cm, mąż poprostu zszedł na zewnątrz domu bo razem z kolegą ocieplają domek. Styropian frezowany 15 cm.

 

Osprzęt elektryczny Ospel Impresja- biała, na śliczne srebrne nie było nas stać

Baterie Ferro Veneto VerdeLine

Glazura do łazienki Cado

Gres do salonu (jeszcze dobieramy) ale ma być Milo Storm Krem 60x60

 

 

Tyle u nas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie trochę się u Was dzieje:) my mamy zrobione tynki podłogi , płytki na ścianach w kotłowni i garażu piec czeka do zawieszenia i za chwilę ruszamy dalej z wykończeniówką

dzisiaj zamówiliśmy drzwi zewnętrzne i wewnętrzne w przyszłym tygodniu podpisujemy umowę na kuchnię i chyba mąż zacznie kręcić sufity i tak powoli do przodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Piecyk zamówiony 24 kw na ekogroszek

Ktoś Was wsadził na niezłą minę z taką mocą kotła,chyba,że zamierzacie grzać oprócz swojego domu jeszcze sąsiada z domkiem 300m2 :)

Poczytaj wątki ekogroszkowe,tam chłopaki kotłem 12kW grzeją domy 300m2,a do Waszego max.10-12kW by wystarczył.

Wasz kocioł to duże straty paliwa(ekogroszku) uciekające kominem z powodu nadmiaru ciepła czyli sprawność kotła będzie tylko ok.50% a 50% pójdzie z dymem,komin raz dwa do wyrzucenia z powodu sadzy wynikającej z pracy kotła na 1/2 gwizdka czyli z zimnymi spalinami itd.

 

Jeśli możecie to zamieńcie kocioł na mniejszy bo prosicie się o problemy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...