Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Panda, u mnie w jednych drzwiach też dylatacja nie była dobrze zrobiona i pęknięcie idzie nie tu gdzie trzeba i mnie wkurza. Też staram się robić samemu, ale po 8h pracy zarobkowej ciężko to idzie :/

Co do kotła 24kw to zgadzam się z Arturo, taki to albo do bardzo dużego albo do "dziurawego" domu. Podłogówka w całym domu, napisz czy masz jakiś duży bufor ciepła, czy może jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

yyy no piecyk w opisie do 300 m2

a u nas dość duży dom bo z wydzielonym mieszkanie tak zwany dwupokoleniowy.

akurat w kwestii pieca, ogrzewania polegam na ojcu- tysiące pieców już podłączył i kilometry rur pociągnął

Poza tym teraz dwóch znajomych przed nami kupowało piec także o tych parametrach. Przyjaciele na dom większy niżeli nasz spalają 4,5 tony ekogroszku- myślę, że to nie dużo, przy takim piecu jak nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa jeśli chodzi o te gładzie na ścianach to jaaaaaaaa masakra jakaś;) hehe świetna zabawa, kulaliśmy się z mężem ze śmiechu jak pierwszą ścianę skończyliśmy- góry doliny pagórki zadrapania, ale ale...... druga ściana wyszła już o niebo lepiej;) cóż będzie co szlifować- oj będzie młyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą może i za duży ten piecyk bo jeszcze 15 cm na zewnątrz styro. no i wełny 25 cm. ale lepiej żeby cieplej niżeli zimno było. Zresztą mężczyźni tak zadecydowali- ja się nie wtrącam. Dam Wam znać potem jakie spalanie i czy "oszczędny" czy nie.A Piecyk co- pewnie z 10 lat i nowy bo z tego co się słyszy to tyle wytrzymują- no gdyby były wieczne to by i produkcja nie szła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

akurat w kwestii pieca, ogrzewania polegam na ojcu- tysiące pieców już podłączył i kilometry rur pociągnął

Przyjaciele na dom większy niżeli nasz spalają 4,5 tony ekogroszku- myślę, że to nie dużo, przy takim piecu jak nasz.

Daj do poczytania Tacie poniższą lekturę bo z całym szacunkiem ale Tata nie ma pojęcia o dzisiejszych domach(o czym już wcześniej pisałem przy temacie podłogówki):

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

Na forum także jest do poczytania o doborze kotłów do dzisiejszych domów np:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOTŁÓW-NA-EKO-GROSZEK&p=6159164&viewfull=1#post6159164

Z takim cytatem:

piję do instalatorów którzy robia ludziom krzywdę wciskając przewymiarowane kotły - absolutnie nie do Ciebie przecież

potem sa takie kwiatki jak w Twoim przypadku i trzeba dodatkowe koszty ponosić.

tylko wtedy instalator rozloży ręce i powie że to nie jego wina przeciez bo on tych kotłów to tyle to a tyle załozył i ludzie nie narzekają albo że to wina opału lub uzytkownika

Ale Ty masz łatwiej,do Taty będziesz miała pretensje ;)

Twój dom posiada obciążenie cieplne ok.8-9kW i biorąc pod uwagę sprawność kotłów na 80% kocioł o mocy 12kW będzie najbardziej odpowiedni.

 

4,5t w domu ok.200m2 to dużo.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo ja to znawca nie jestem ale Ty to chyba jakiś spec i na wszystko masz coś "anty". Tylu ilu instalatorów tyle DOŚWIADCZEŃ i tyle opinii. Gdyby ludzie myśleli tak jak Ty to byłaby jedna technika grzewcza według Ciebie to pewnie miedz- najlepsza, do tego tylko jeden rodzaj kaloryferów itd. Jeden kupi wymiennik 150 litrów a inny 200 litrów i tylko dlatego, że tak chce. U nas na 6 osób będzie tylko 140 litrów i pewnie zaraz mi napiszesz, że za mało, bo jak wszyscy naraz będą się kąpać ;) W dodatku nie mam okien 3 szybowych- i pewnie tutaj też źle zrobiłam według ciebie ;) aaaa i styro robimy bez kołków- to dobrze czy źle?? ah...... każdy dom to inna technika, każdy zwraca na inne aspekty większą uwagę,

Swoją drogą ciekawe ile ty spalasz ekogroszku- tonę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo ja to znawca nie jestem ale Ty to chyba jakiś spec i na wszystko masz coś "anty". Tylu ilu instalatorów tyle DOŚWIADCZEŃ i tyle opinii. Gdyby ludzie myśleli tak jak Ty to byłaby jedna technika grzewcza według Ciebie to pewnie miedz- najlepsza, do tego tylko jeden rodzaj kaloryferów itd. Jeden kupi wymiennik 150 litrów a inny 200 litrów i tylko dlatego, że tak chce. U nas na 6 osób będzie tylko 140 litrów i pewnie zaraz mi napiszesz, że za mało, bo jak wszyscy naraz będą się kąpać ;) W dodatku nie mam okien 3 szybowych- i pewnie tutaj też źle zrobiłam według ciebie ;) aaaa i styro robimy bez kołków- to dobrze czy źle?? ah...... każdy dom to inna technika, każdy zwraca na inne aspekty większą uwagę,

Swoją drogą ciekawe ile ty spalasz ekogroszku- tonę??

Ja tylko zwracam uwagę na fakt,co zrobisz to Twoja sprawa,tylko wiedz,że nie jest to dobre rozwiązanie,delikatnie powiedziawszy ;)

Ja węgla nie spalam,węgiel odrzuciłem na samym początku budowy z uwagi na...duże koszty ;)

Za to od sierpnia do dzisiaj "spaliłem" 300kWh na c.o+cwu tj.ok.150zł a na koniec sezonu grzewczego zamierzam zmieścić się w 2500kWh tj.1300zł za c.o+cwu :)

Instalacje mam na pp,miedź uważam za przeżytek.

 

Zapotrzebowanie domu na ciepło i obciążenie cieplne domu jest jedno,niezależnie od ilości instalatorów i każdy instalator na w/w powinien się opierać przy doborze kotła a nie na swoim widzimisie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ja mogę dobrać piec do mojego metrażu ?

 

- 110m2 na poddaszu, w tym podłogówka na 27m2

- 68m2 na parterze, w tym podłogówka na całości czyli 68m2

- piwnice (dom całkowicie podpiwniczony) i garaż tam temp. moze być niższa ok. np.17stopni.

garaż 43m2, piwnica, kotłownia w tym pomieszczenie na łaziekne techniczną i siłownia 90m2 (razem 133m2)

 

razem : ok. 180m2 + 133m2 = 313m2

+ bojler 150L

domek ocieplony ma być 10cm styropianem grafit. EPS 032, wełna na dachu 20cm (15+5) , ściany porotherm 30cm

piwnice w ziemi ociepolone 5cm styrop.

garaż oddzielony styro 5cm od mieszkania,

na podłodze styro ok. 8cm, w garażu 5cm parkingowego

okna z 3 szybami i tzw. ciepła ramka.

 

Zastanawiam sie też nad piecem 23kW na ekogroszek. Może mniejszy ?

Próbuje sobie tutaj policzyć ale tutaj jest dla budynku bez piwnicy

http://wieszjakbudujesz.pl/archon/optymalizacja/?plik=dom_w_wierzbowkach

Wg tej strony wyszło EP=107 kWh/(m2*rok)

EK=97 kWh/(m2*rok)

z tym że nie ma mozliwości policzenia dla piwnic, no i mam jeszcze balkony dwa które też troche działają jak radioatory. :/

 

W między czasie troche zdjęć. Wsyp na węgiel gotowy :bye:

Zdjęcie-0091 (2).jpgZdjęcie-0090 (2).jpg

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa jeśli chodzi o te gładzie na ścianach to jaaaaaaaa masakra jakaś;) hehe świetna zabawa, kulaliśmy się z mężem ze śmiechu jak pierwszą ścianę skończyliśmy- góry doliny pagórki zadrapania, ale ale...... druga ściana wyszła już o niebo lepiej;) cóż będzie co szlifować- oj będzie młyn

 

oj przy szlifowaniu może być odrobinę mniej śmiesznie :) jaką szpachlą robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi własnie odmówił fachowiec od ocieplania domu, nabrał robót i nie da rady zrobić w tym miesiącu a czekałem na niego chyba z 2 miesiące...

Co za ludzie. Nabiorą robót , nazaczynają tyle nowych i później mają problem pokończyć. Dobrze że mojej nie rozgrzebał.

Materiał kupiony a nie ma komu robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to jest prosta robota ale mamy na tyle roboty w środku z teściem że potrzebuje wziąść ekipę żeby to zrobiła w kilka dni, bo czas już nagli, pozatym mam dom na spadku i z rusztowaniem warszawskim może być ciężko. A jeździć na budowę wieczorami - tak jak to robię dotychczas na 3 godziny to by zeszło do świąt wielkanocnych chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo trochę poszlifowali my;)

Mnie tam się ta robota podoba, mąż z tego grubszego a ja dopieszczałam;) Będzie dobrze tylko co z rogami to mnie martwi

 

No nie dziwię się, że "robota" się podobała, jak mąż z tego grubszego a Ty go dopieszczałaś ;) he he

No ale te "rogi" -mnie też one martwią :)

Edytowane przez maggs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś na budowie coś mi strzyknęło w krzyżu i ledwo się dotarabaniłem do samochodu. Kurcze weekend to już chyba mam w wyrku :(

 

A całkiem fajnie mi szło, obkopywałem kopuły, zostało mi pewnie z 10m.

 

Przedobrzyłeś, bo nie miałeś przerwy w narożnikach domu :). Polecam maść viprosal z jadem żmiji -działa!! (na zwykłe przesilenia itp)

Edytowane przez maggs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...