Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Witajcie

 

mam do was zapytanie jak rozwiązaliście sprawę "mostkow termicznych" pod drzwiami wejściowymi i tarasowymi??

 

mamy drzwi tarasowe jak gdyby na bloczku betonowym (z zewnątrz bloczka 10 cm styrop) drzwi niestety bez listwy przedłużającej (na poddaszu przy balkonach mamy a na tarasie nie mamy- człowiek dopiero potem jak się zastanowi to już po ptakach) drzwi tarasowe póki co objechane są tylko pianką od spodu no i jak pada w stronę okien to podlewa tak, że bloczek betonowy jest mokry. dodam, że posadzka jest póki co wynala do bloczka betonowego na wysokość około 1 cm wyżej niżeli bloczek. a że robimy ocieplenie z zewnątrz to zastanawiamy się jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
cisza spokój wszyscy ciężko pracują :) u nas wiele prac na raz się dzieje zaczęliśmy robić ocieplenie zewnętrzne , kończymy ogrodzenie a jutro wpinamy się do wodociągów , dzisiaj odebraliśmy pozwolenie na zajęcie pasa drogowego więc od poniedziałku będziemy mieli wodę w domu , wylewki powoli wysychają i od listopada ruszamy pełną parą z wykończeniówką może na Boże Narodzenie 2013 uda nam się wprowadzić pozdrawiam wszystkich jeszcze działających na swoich budowach:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza, dzis naciągałem plandekę na kopułę. 20x20m. Operacja się nie udała, tylko się zmordowałem. Trochę odpocznę, lepiej się przygotuje i w piątek walczę znów.

 

Uważaj bo w moich stronach dzisiaj trochę wiało, żebyś nie oglądał okolicy z lotu ptaka -razem ze swoją plandeką ;), życzę powodzenia i najlepiej kogoś do pomocy. Ja męczę się z ociepleniem, dobrze, że pogoda dopisuje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest lekki postęp, pogoda dopisuje a ja martwiłem się czy to będzie wogóle możliwe jeszcze przed zimą...

 

Zdjęcie-0036.jpgZdjęcie-0034.jpg

 

Drogi jest grunt ? Robił ktoś ostatnio ? Ja bede potrzebował tak na 200m2

 

W sumie to waham się czy gruntować czy tylko siatke na kleju dać...

Bo na wiosne od razu grunt i tynk by sie robiło więc może nie trzeba teraz gruntować ?

Jak sądzicie ?

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]221970[/ATTACH]

 

Ocieplenie zakończone, czekamy na zimę :D

 

Teraz czeka nas pierwsze odpalenie podłogówki.

 

 

EDIT:

Widać cisza w temacie, każdy chyba dłubie po cichu już środku . :rolleyes:

 

Nie tak szybko z tą zimą, bo jeszcze się męczę z ociepleniem :(, ale tak to jest jak się robi samemu i to jeszcze bez wolnego. Muszę jeszcze położyć siatkę, mam nadzieje, że zdążę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym prosił aby listopad do końca miał sensowne temperatury, tynki chciałbym pchnąć.

 

Na tą chwilę postępy wyglądają tak:

 

Zdjęcia robione z tego samego miejsca tj z dachu drewutniu

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2013/121.JPG

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2013/122.JPG

 

Oraz obecnie

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2013/251.JPG

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2013/252.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też czekamy na ciepły listopad, ocieplenie właśnie zaczynamy, mam nadzieję ,że zdążymy:yes: w między czasie wygrzewamy wylewki , zrobiliśmy 3/4 ogrodzenia , garaż i pomieszczenie gospodarcze czeka jeszcze na położenie płytek podłogowych i będą skończone :) cały czas coś się dzieje , kuchnia zamówiona , na drzwi również czekamy większość rzeczy dojedzie do nas na początku grudnia ale te święta chyba jednak jeszcze nie na nowym :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrbiłem jeszcze jedną wydaje mi się fajną rzecz. Zasilanie kotłowni na oddzielnym obwodzie który można przełączyć na agregat prądotwórczy.za się w rozdzielni i wszystkie gniazda z agregatu się zasilają. Wejście agregau wtyką w kotłowni. Jak nie będzie prądu, wszystkie pompki i piec będą chodzić normalnie. Jeszcze jedno gnizadko zrobiłem z tego w salonie do automatyki kominka z PW i żeby jakieś światlo minimalne było zawsze jakąś lampkę będzie można włączyć.

Jak sobie wspomnę kilka lat w stecz gdy kilka dni prądu nie było to mi sie zimno od razu robi.

Kiedyś planuję dokupić sobie agregat zasilany na gaz z butli i stać to będzie sobie w kotłowni na czarną godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zasilanie kotłowni na oddzielnym obwodzie który można przełączyć na agregat prądotwórczy.za się w rozdzielni i wszystkie gniazda z agregatu się zasilają. Wejście agregau wtyką w kotłowni. Jak nie będzie prądu, wszystkie pompki i piec będą chodzić normalnie. Jeszcze jedno gnizadko zrobiłem z tego w salonie do automatyki kominka z PW i żeby jakieś światlo minimalne było zawsze jakąś lampkę będzie można włączyć.

Dokładnie to samo będzie u mnie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...