Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72

Na tynk gipsowy bym się niezdecydował, zbyt wiele negatywnych opinii się naczytałem i na słuchałem. A to że miękki i każde puknięcie od razu widać, a to że "puchnie", nie oddycha i takie tam. Generalnie tynkowi gipsowemu powiedziałem stanowcze NIE!!!

Nie wiem skąd te opinie,mam tynk gipsowy w całym domu,twardy jak kamień,rzekłbym twardszy niż c-w,tynk to Diamant Knaufa zrobiony na lustro,od oddychania jest poprawna wentylacja a nie tynk czy ściany,u mnie w domu wilgotność w granicach 43-52% także nie mam potrzeby jakiegoś dziwnego "oddychania" ścianami.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I nie trzeba gładzi robić ?

Też miałem robić knaufa ale później jakoś tak szybko sie działo... :p

Gladzi nie trzeba robić,tynk został specjalnie obrobiony pod malowanie także jest gładki jak szkło.

Obróbka nazywa się jakoś mleczkowanie czy podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciekawe jak wychodzą koszta jakby porównać tynk maszynowy cem. -wap. i później gładzie a twój sposób tym Knaufem i to mleczkowanie.

Robocizna kosztowała mnie 15zł/m2,tynk kupowałem na własną rękę,koszt to 20,9zł/worek,całościowy koszt tynkowania ścian wyszedł 22,5zł/m2 +zwrot VAT za tynk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiliśmy już część opraw do sufitów podwieszanych ceny powalają masakra:mad: a to jeszcze nie koniec a gdzie jeszcze lampy główne do pokoi, lampki nocne, żarówki koszmar to wykańczanie domu to chyba bardziej wykańcza nas

http://swiatlamp.com.pl/product_info.php/info/p27411_3160_Lampa-BPM--kolor-oprawy--bia-y.html/XTCsid/922f91e19ccc9cdf60505ec06595f0b2 to jedna z kilku jakie wybraliśmy ale wszystkie w podobnym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malował ktoś z bocianków 2012 juz ściany ?

warto na 1 warstwe rozcieńczyć farbę z wodą lub unigruntem ?

Dokładnie nad tym samym się zastanawiam :)

Na razie planuję jakąś białą farbę rozcieńczyć z wodą i z gruntem (chyba ceresit ct17).

1)Wybieram też farbę i rozważam beckersa -tylko drogi, a może nobiles, stosował ktoś, jakieś opinie?

2) Fuga ceresit czy jakaś inna?

Może ktoś mi coś doradzi, pozdrawiam.

 

Plusfoto super schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję, pierwsza warstwa śnieżka grunt (ja mam płyty kg), druga i trzecia flugger dekso 5 (kuchnia, łazienka, wiatrołap), kabe prolatex (też zmywalna) i beckers do pokojów. Zdecydowanie trzeba gruntować bo pierwsza warstwa strasznie się wchłania i farba jest tu za gęsta, dotyczy to zarówno tynków jak i płyt. Bez gruntu trzebaby malować przynajmniej 3 warstwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...