Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

I my zaczynamy budowę na wiosnę, konkretnie marzec/kwiecień.

Czekamy na pozwolenie na budowę, na razie czekamy na pismo, żeby nanieść poprawki w dokumentacji. Mam nadzieję, że ta papierologia za bardzo się nie przedłuży.

Też nic nie mamy kupione. Dopiero jak dostaniemy pozwolenie to zacznę myśleć o materiałach.

Budujemy w okolicach Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. wczesną wiosną także zaczynamy budowę TK12, zaczynamy już interesować sie cenami mat budowlanych. Jeszcze nie jest źle, zobaczymy jakie bedą w marcu-kwietniu....

 

 

wiola ja licze ze bedziecie do nas zagladac i ze tez zalorzycie dziennik

 

pomijam juz fakt ze cos nie udaje nam sie na gg skontaktowac i napewno bylo by warto, w koncu budujemy taka sama chalupke :) no w zamysle taka sama, szczegoly beda sie roznily. masz moze jakies rzuty po zmianach ?

 

 

Lilly, zanim my zaczniemy piac sie w gore musze wykonac stan zero... i cos tak czuje ze my bedziemy ciut odstawac z tym pieciem sie do gory... bo budowal bede sam :) (zona obiecala cos tam pomagac czasem ;))

Edytowane przez Tomasz Antkowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;),może parę słów o sobie jak zapewne szybko można się zorientować jestem tutaj nowa i nieśmiała :p.Jeśli chodzi o budowę ... działka jest chęci też plany są dokumentacja w trakcie ale najwarzniejsze Ekipa musimy czekać do września .Na wiosnę zaczynamy od przygotowania działki pod budowę ogrodzenie i kilka innych prac z tym związanych mam taką nadzieje że pomożecie mi prawda ;))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, dacie radę :) Podziwiam ludzi (oczywiście pozytywnie), którzy budują sami. Życzę powodzenia i trzymam kciuki :) a żonka napewno dużo pomoże, nie ma to jak wspólnie budować swoje gniazdko!

 

pewnie ze damy rade... tylko tempem prac mozemy nieco odstawac od budow gdzie buduje profesjonalne ekipy :) ale damy rade napewno

Edytowane przez Tomasz Antkowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zacznie sezon - mam na myśli wiosnę - to ekipy też maja poślizgi, bo wiadomo biorą mnóstwo prac a później się wyrobić nie mogą. W trakcie wykonywania fundamentów to i po 6 osób u nas pracowało, robota szła, że aż miło :) Jak zaczną murować parter to założę dziennik budowy, będziecie mogli ''śledzić'' naszą budowę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie Bociany 2012 - jeszcze nie tak dawno sam byłem nim i wiem jakie to trudne ile człowiek ma pytań i wątpliwości

 

ze swojego doświadczenia mogę podpowiedzieć kilka rzeczy

przed budową domu dobrze jest wykonać analizę OZC - czyli przyszłego zapotrzebowania domu na energie (na ciepło) by później nie wróżyć z fusów i zastanawiać się ile dać styropianu czy wełny - można dokładnie wyliczyć koszt inwestycji w izolacje do ewentualnych korzyści w przyszłości

polecam w tej sprawie kontakt z forumowym ekspertem od OZC asolt'em - jest też odpowiedni wątek >>>>

 

na FM jest wiele wątków tematycznych w których znajdziecie wielu ekspertów i fachowców w swoich dziedzinach takich jak jareko , findlandia i inni na wątku z oknami czy Adam i Piczman od wentylacji i GWC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Witajcie wszyscy:) Jestem tu kompletnie nowa, także wybaczcie, jeśli coś źle wpiszę :) Jestem Kasia,mieszkam w Szczecinie, i już w kwietniu startuję z Naszą budową :) W związku z powyższym mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc i ciekawe porady - pozdrawiam Wszystkich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Witam wszystkich ;),może parę słów o sobie jak zapewne szybko można się zorientować jestem tutaj nowa i nieśmiała :p.Jeśli chodzi o budowę ... działka jest chęci też plany są dokumentacja w trakcie ale najwarzniejsze Ekipa musimy czekać do września .Na wiosnę zaczynamy od przygotowania działki pod budowę ogrodzenie i kilka innych prac z tym związanych mam taką nadzieje że pomożecie mi prawda ;))))))))

 

Taka sama nieśmiała jak ja - i na dodatek to wszystko to czarna magia dla mnie...Ale co tam, damy rade, no nie:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z prądem to było odwrotnie. Jeszcze budowy nie zaczęłam, a już mam prąd ze stałym przyłączem.

I obecnie od grudnia z nimi toczę walkę. Bo chcą mi naliczyć odsetki karne za to, że mój elektryk nie zrobił tablicy rozdzielczej w domu, bo oni chcą zrobić odbiór.:confused: A przecież nie mam nawet fundamentów, PnB załatwiłam późną jesienią. Ale zacznę od początku.

Po zakupieniu działki latem wysłałam wniosek o stałe przyłącze (można ominąć tymczasowei nie trzeba płacić dwa razy- rada pani z działu obsługi klienta).No więc po już 4 dniach przychodzi umowa do podpisania! Podpisałam... i za 8 dni dzwoni telefon,że mam dziś podjechać na budowę, bo prąd mi zakładają.:)

Ucieszona podpisałam protokół. Potem otrzymałam fakturkę do zapłaty. Zadowolona, że tak ekspresowo mam prąd, zapłaciłam za fakturę.

W tym czasie załatwiam PnB, mija kilka miesięcy i nagle...otrzymuję list z energetyki, że według paragrafu tego i tego nie wywiązałam się z umowy, bo miałam zgłosić odbiór tablicy z domu. Związku z powyższym zostaną naliczone karne odsetki.

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ciekawe co u nas wymyślą... myśmy ponad rok czekali, no i wody oczywiście też nie mamy... w czasie trwania prac napełniamy baniaki :) a w styczniu to średnia przyjemność babrać się z wodą. Mamy nadzieję, że i wiosną nam podłączą wodę. Mimo przeszkód budowa fundamentów szła bardzo dobrze a ekipa wyrozumiała. Edytowane przez lilly20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...