Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

PS> Ja nie mam emo ikonek w szybkiej odpowiedzi :

wejdz w operacje u góry, zaawansowane i tam zmien tekst zwykły na tekst chyba zaawansowany jakos tak, kropkę trzeba postawic. Wtedy sie pojawią emotikony

 

 

 

Zaawansowany edytor - edycja w trybie WYSIWYG

Podstawowy edytor - proste okno tekstowe

Standardowy edytor - dodatkowa kontrola tekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też nie mogę znaleźć tych ikonek nawet w zaawansowanej edycji, tam mam tylko ikony wiadomości.

 

Wracając do tematu, Piczman, jeśli to rzeczywiście kosztuje 50zł/ miesiąc to się piszę :) A jaką masz pompę ciepła? Rzeczywiście mało Ci wychodzi na miesiąc za prąd. Mój brat ma pompę woda-woda z odwiertami (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa, sorki), płytę indukcyjnąi generalnie wszystko na prąd (też nie ma gazu), w tym wodę z własnej studni, i jak ostatnio policzyli płacą ok. 500zł/ miesiąc. Hmm. Trochę przerażająca wizja. Co prawda poza wywozem szamba są to jedyne koszty eksploatacji domu. CZYŻBY REKUPERATOR DAWAŁ TAKIE ZYSKI ENERGII??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pompy, pisałem o pompie obiegowej do CO .

Grzeję brykietem drzewnym , spalam go w kotle stałopalnym .

 

Moja WM pobiera 15-20 zł/miesiąc .

Żeby płacić 50 zł/miesiąc to jak wspomniałem trzeba bardzo dużej centrali dla sporych potrzeb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztów Gosiu nie masz żadnych - ale nie masz 365 dni w roku gwarancji działania wentylacji na 1 poziomie

tak jak Paweł pisał są dni gdy wentylacja działa lepiej raz gorzej , raz działa za mocno że aż huczy a raz ledwo co ...

pisałem wcześniej że zimą bardzo często w większości domów kratki zaklejane są po to by ciepło nie uciekało

 

200 zł kosztów na prąd

 

Artur napisał

Przy wentylacji grawitacyjnej ucieka ok.3500kWh*0,3=ok.1tys.zł rocznie,reku odzyskuje z tego ok.80%

 

czyli zyski to 800 zł - 200 prąd = 600zł

 

nawet jeśli wydasz (zainwestujesz) w WM to zwróci się ona z nawiązką - również dzięki komfortowi znacznie wyższemu niż WG - ja nie twierdzę że ona nie daje poczucia komfortu - jakiś na pewno ... dla każdego też skala jest inna - wiec o ten argument mozemy pominac

 

Drodzy Forumowicze, jesteśmy z Wami w tych wielkich dniach, gdy ruszają Wasze budowy. jesteście naszymi BOCIANKAMI. Piszcie o swoich doświadczeniach, a społeczność forum będzie Was wspierać i dopingować.
Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Piczman teraz rozumiem :yes: i mam emotikonki!

 

Czyli rekuperator wychodzi Cię grosze. Oby tak było i u nas. Gorzej z ogrzewaniem. Ale nie chcę się bawić w obsługiwanie kotła jakiegokolwiek... :oops:

A powiedz, w takim razie, ile wydajesz na ogrzewanie domu? I jaki duży masz dom?

 

R&K dlaczego wentylacja działa raz mocniej raz słabiej?

Edytowane przez marta&robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztów Gosiu nie masz żadnych - ale nie masz 365 dni w roku gwarancji działania wentylacji na 1 poziomie

tak jak Paweł pisał są dni gdy wentylacja działa lepiej raz gorzej , raz działa za mocno że aż huczy a raz ledwo co ...

pisałem wcześniej że zimą bardzo często w większości domów kratki zaklejane są po to by ciepło nie uciekało

Ale mówisz o wg? teraz?

 

200 zł kosztów na prąd

 

 

nawet jeśli wydasz (zainwestujesz) w WM to zwróci się ona z nawiązką - również dzięki komfortowi znacznie wyższemu niż WG - ja nie twierdzę że ona nie daje poczucia komfortu - jakiś na pewno ... dla każdego też skala jest inna - wiec o ten argument mozemy pominac

jesuuuu, nie dam rady znowu tych watkow o WM przerabiać. Apage!!!! osiweje przez Was:stereo: Ledwo temat keramzytu skończyłam i na nowo.;-) Ech....a w lecie? tez cały czas chodzi czy moge wyłaczyć?moge okna i wentyalcje miec na raz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rekuperator wychodzi Cię grosze. Oby tak było i u nas. ,,,A powiedz, w takim razie, ile wydajesz na ogrzewanie domu? I jaki duży masz dom?

 

Tak grosze. Inaczej bym się w to nie pchał. Nie stać mnie na drogie nowinki .

Wydaję 1200 zł rocznie na ogrzewanie + ok. 300 zł na cwu .

Dom 110 m2 .

Mam w stopce wiele informacji .

Zapraszam też do mojego dziennika, co prawda już go zakończyłem ale jest tam kilka wskazówek jak tanio i dobrze dom zbudować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a w lecie? tez cały czas chodzi czy moge wyłaczyć?moge okna i wentyalcje miec na raz?

 

W lecie zamykasz okna, wentylacja robi swoje .

Komarów i much jak nie wpuścisz drzwiami to zapominasz że istnieją .

 

Ale pamiętaj, nie ma to jak wywietrzyć porządnie dom w wiosenny poranek, moja Żona robi to z przyjemnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w stopce wiele informacji .

Zapraszam też do mojego dziennika, co prawda już go zakończyłem ale jest tam kilka wskazówek jak tanio i dobrze dom zbudować :)

 

Rzeczywiście, przepraszam, nie doczytałam :)

Nasz dom będzie sporo większy. Ale chętnie poczytam Twój dziennik, widzę, że mądrze gadasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie zamykasz okna, wentylacja robi swoje .

Komarów i much jak nie wpuścisz drzwiami to zapominasz że istnieją .

 

Ale pamiętaj, nie ma to jak wywietrzyć porządnie dom w wiosenny poranek, moja Żona robi to z przyjemnością .

Nie dziwie sie:-) ja mam w lecie okna tarasowe cały czas otwarte, nie wyobrazam sobie inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie:-) ja mam w lecie okna tarasowe cały czas otwarte, nie wyobrazam sobie inaczej

 

w upały masz za gorąco ? brakuje Ci ruchu powietrza? dlatego robisz przeciągi ? bo mówimy o dniach w których jest 25-30 a czasami i cieplej prawda?

wiec dla tych co są zdecydowani na WM polecam rozważenie połączenia WM z GGWC - dość mocno było to opisywane przez Pawła tutaj >>

 

przytoczę mały fragment nt efektywności w lecie

 

Do tego razem z Konradem będziemy bawić się chłodzeniem pasywnym w upały, 1 pętla jest pod domem, powinna dać +15 C nawiewu za nagrzewnicą przy 500 m3/h, powietrze będzie schłodzone o ponad 15 C, pamiętajmy że schłodzenie obniża też wilgotność względną !!!

Efekt powinien być bardzo dobry, o wiele lepszy od klimatyzacji .

Przypominam że koszt tego zabiegu wyniesie tylko 15 zł miesięcznie !!!

Będzie chłodno i bardzo świeżo wewnątrz niezależnie od pogody .

No a w ostre mrozy centrala będzie myślała że jest odwilż ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...