Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może troszkę z innej beczki :D myśleliście już o wnetrzach co sądzicie o projektowaniu wnętrz to dobry czy zły pomysł i jak to wygląda cenowo
Tak, ja mam juz kupione 2 lampy;-) i zamówiony stół do jadalni. Architekt wnetrz imo zalezy od kasy jaka dysponujesz i Twoich uzdolnien w tym kierunku;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja zmienie temat: w lazience mam okno- czy zamawiac szybe mleczna czy zwykla( tylko jak zaslonic okno?)

 

mam ten sam problem - ale szybe wstawiłem zwykłą - okno mam 120x60 zamocowane wyżej więc na 90% raczej nie będę go niczym zasłaniał

 

Jeśli mogę się wtrącić ja mam grzybka prawie w każdym rogu znaczy w kuchni i nie mogę się tego świnstwa pozbyć więc przy budowie nowego domu wolę posłuchać się osób które mają coś do powiedzenia na ten temat i zrobić raz a porządnie niż potem żałowac napewno będę się radziła i w tej kwesti

 

czyli mamy już 1 osobę która potwierdza to o czym pisałem, a nie jest to odosobniony przypadek

 

Zaraz posypią się na Twoją głowę dane taktyczno-techniczne n/t czasu życia wentylatorów bliskiego nieskończoności itd. :) dlatego tego argumentu nawet nie przytaczałem. Sprzęt to również bieżąca obsługa. Filtry trzeba wymieniać, czyli jeszcze jedna czynność do wykonania. Dla jednego to żaden problem, dla innego upierdliwa konieczność. Filtr kosztuje. Dla jednych to niezauważalne grosze, dla tych, którzy z kredytem poszli na całość może oznaczać mniej bułek na śniadanko.

 

ja buduję na kredyt - w przedostatnim poście o tym pisałem więc nie będę powtarzał całości - kilkaset złoty to oszczędność na braku straty ciepła które ucieka przez kominy wentylacyjne , filtry to znikomy koszt nie wpływający na finalny koszt utrzymania urządzenia

 

Dzieki, czyli do czytania trzeba ruszyć o pianie

 

wiec może kilka przydatnych linków

 

dla wszystkich którzy

 

- izolacja poddasza pianą >> link

- nie zrobili OZC a chcieli by, lub dla tych którzy nie wiedzą co to - oto link do wątku tematycznego

- Gruntowe wymienniki ciepła >> link

- grzejący prądem tanio i efektywnie >> link

- ocieplenie poddasza wełna czy styropian >> link

- montaż okien w warstwie ocieplenia >> link

 

 

Może troszkę z innej beczki :D myśleliście już o wnetrzach co sądzicie o projektowaniu wnętrz to dobry czy zły pomysł i jak to wygląda cenowo

 

średnio 100 zł za 1m2 lub cena umowna za pomieszczenie zazwyczaj kilkaset zł za kuchnie/ łazienkę 2-3 tys za salon - wg mnie można za taką kasę kupić jakiś sprzet do domu

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem - ale szybe wstawiłem zwykłą - okno mam 120x60 zamocowane wyżej więc na 90% raczej nie będę go niczym zasłaniał

 

 

 

czyli mamy już 1 osobę która potwierdza to o czym pisałem, a nie jest to odosobniony przypadek

 

 

 

ja buduję na kredyt - w przedostatnim poście o tym pisałem więc nie będę powtarzał całości - kilkaset złoty to oszczędność na braku straty ciepła które ucieka przez kominy wentylacyjne , filtry to znikomy koszt nie wpływający na finalny koszt utrzymania urządzenia

 

 

 

wiec może kilka przydatnych linków

 

dla wszystkich którzy

 

- izolacja poddasza pianą >> link

- nie zrobili OZC a chcieli by, lub dla tych którzy nie wiedzą co to - oto link do wątku tematycznego

- Gruntowe wymienniki ciepła >> link

- grzejący prądem tanio i efektywnie >> link

- ocieplenie poddasza wełna czy styropian >> link

- montaż okien w warstwie ocieplenia >> link [/QUOT

Przekonałeś mnie ha ha jestem na tak i napewno jeszcze będę sie Ciebie radziła w wielu kwestiach niema to jak ktoś na kim można polegać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem ;)

Buduję dom pod grzanie...bezpośrednio prądem :)

Zresztą R&K podobnie :)

Dziwne nie ;)

Wiem,że dla niektórych grzanie prądem jest drogie ale to podobny mit do tego,że WM jest droga :)

Grzanie pradem dziwne? dlaczego?rozumiem sens i idee. Ja mam dom 250m2, dlatego nawet nie mysle o tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam juz kupione 2 lampy;-) i zamówiony stół do jadalni. Architekt wnetrz imo zalezy od kasy jaka dysponujesz i Twoich uzdolnien w tym kierunku;-)

 

Troszkę pojęcia mam nie chwaląc się ale dobrze byłoby nawet skonsultować i poradzić najbardziej obawiałabym się że coś poszłoby nie tak znaczy nie po mojej myśli bałabym sie zaufać choć wiem ze wczesniej jest projekt i ze go akceptuje lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pojęcia mam nie chwaląc się ale dobrze byłoby nawet skonsultować i poradzić najbardziej obawiałabym się że coś poszłoby nie tak znaczy nie po mojej myśli bałabym sie zaufać choć wiem ze wczesniej jest projekt i ze go akceptuje lub nie
Ja mam przyjaciółke architekta, tak że nie mam problemu z dogadaniem, ale...z architektem jak z meżem;-) musisz dobrze wybrać, bo..

1. musisz nadawac na tych samych falach, komunikacja bardzo wazna rzecz. Musisz mieć komfort na tyle duzy, ze bez krępacji powiesz o szafce nocnej z miejscem na prezerwatywy:D muszą pasować Ci realizacje danej osoby, patrz portfolio itd, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyjaciółke architekta, tak że nie mam problemu z dogadaniem, ale...z architektem jak z meżem;-) musisz dobrze wybrać, bo..

1. musisz nadawac na tych samych falach, komunikacja bardzo wazna rzecz. Musisz mieć komfort na tyle duzy, ze bez krępacji powiesz o szafce nocnej z miejscem na prezerwatywy:D muszą pasować Ci realizacje danej osoby, patrz portfolio itd, itd

 

Ogladając niektóre domy widać taką spójność wszystko do siebie pasuje jest to super efekt ale niechcący można coś popsuć i tego się boje chodzi np. o kolor drzwi okien scian i wielu innych rzeczach które tworza całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladając niektóre domy widać taką spójność wszystko do siebie pasuje jest to super efekt ale niechcący można coś popsuć i tego się boje chodzi np. o kolor drzwi okien scian i wielu innych rzeczach które tworza całość

Jest mnostwo blogow o wnetrzach, jest watek na FM tez, ogladaj i szukaj inspiracji:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...