Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Z tym materiałem na ściany jest tak jak z męskimi gustami.

Jeden woli blondynki drugi szatynki, a trzeci złotowłose :lol: jeden szczupłe, drugi trochę mniej szczupłe ;-)

Ale czy to znaczy że jedne są lepsze od drugich z tego powodu.

Z tym materialem naściany jest tak samo każdy bierze to co lubi, albo jak czuje, najwyżej potem się okarze że wdepnął w niezłe gówno;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tym materiałem na ściany jest tak jak z męskimi gustami.

Jeden woli blondynki drugi szatynki, a trzeci złotowłose :lol: jeden szczupłe, drugi trochę mniej szczupłe ;-)

Ale czy to znaczy że jedne są lepsze od drugich z tego powodu.

Z tym materialem naściany jest tak samo każdy bierze to co lubi, albo jak czuje, najwyżej potem się okarze że wdepnął w niezłe gówno;)

 

czasem warto się zastanowić 10 razy niż całe życie załować w jednym jak i w drugim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ,

tak samo jak Wy zaczynamy tej wiosny budowę naszej "letniej rezydencji" :p a mianowicie SOSENKA II z MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/sosenka-2 .

Jestem pewien ,że z Wami i Waszym doświadczeniem będzie mi i żonie łatwiej.

Na razie jesteśmy na etapie wniosków o warunki przyłączy ale jesteśmy dobrej myśli , że może wczesną jesienią stukniemy się lampką szampana na naszym wymarzonym tarasie.

 

:jawdrop:SERIO?!

w ogóle witaj na forum! :) Ja okropnie bym chciała wprowadzić się na święta, ale coraz mniej w to wierzę. Juz w sumie chyba wcale :( Moja mama ostatnio stwierdziła, że i tak się nie wprowadzimy zanim Julka skończy szkołę (a zaczyna we wrześniu...). Trochę mnie zeźliła :mad:

Ale miałam już wcześniej rzucić ten temat: kiedy zamierzacie się wprowadzić, innymi słowy na jaki okres czasu planujecie budowę?

 

Wracając do wanny i prysznica - cóż, chyba dobrze, że mam jeszcze sporo czasu na decyzję ;) Nie wiem co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:SERIO?!

w ogóle witaj na forum! :) Ja okropnie bym chciała wprowadzić się na święta, ale coraz mniej w to wierzę. Juz w sumie chyba wcale :( Moja mama ostatnio stwierdziła, że i tak się nie wprowadzimy zanim Julka skończy szkołę (a zaczyna we wrześniu...). Trochę mnie zeźliła :mad:

Ale miałam już wcześniej rzucić ten temat: kiedy zamierzacie się wprowadzić, innymi słowy na jaki okres czasu planujecie budowę?

 

Wracając do wanny i prysznica - cóż, chyba dobrze, że mam jeszcze sporo czasu na decyzję ;) Nie wiem co lepsze.

Pierwszy dom, budowa i wykonczenie 8 miesiecy do wprowadzenia. Teraz tez tak planuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej wprowadziłabym się w dniu wbicia pierwszej łopaty :p bo już się nie mogę doczekać, a tu nawet nie ma PNB:rolleyes:... ale tak poważnie to my w tym roku planujemy zrobić SSO /moze SSZ w zależności od czasu i oczywiście funduszy. Póki co będziemy budować bez kredytu, a co dalej będziemy zastanawiać się jak już domek w stanie surowym stanie. Generalnie na pewno nie będziemy należeć do pierwszych wprowadzających się Bocianków, i nasza budowa pewnie 'troche' potrwa, ale poki co mamy gdzie mieszkać w nienajgorszych warunkach i nie ponosimy z tego tytułu szczególnych kosztów (nie ma jak u mamy:P i taty) a dodatkowo jeszcze całkiem młodzi jesteśmy:cool:... choć wiadomo że chciałoby się już na swoim i w dodatku w tym wymarzonym ale czas pokaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwal: jaki duży dom i jak to zrobiłaś??? Podejrzewam, że kasa nie stanowiła problemu, no i pewnie wszystko było super zaplanowane?
dom 200m2, tak miałam zaplanowane ekipy z wyprzedzeniem:-) Dom nie musi stać, to bajki;-) Mieszkalam 6 lat, nic nie popekało. Budowałam jedynie na klej, nie na zaprawę żeby niższa wilgotnosc byla. Zadna filozofia:-) Musisz tylko pamietac, ze na kafle, mozesz czekac i 6 tygodni. Biała ceramike to samo. Okna zamawiamy wczesniej, wiezbe to samo itd, itd. Meble do kuchni, piekarnik i lodówke tez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 200m2, tak miałam zaplanowane ekipy z wyprzedzeniem:-) Dom nie musi stać, to bajki;-) Mieszkalam 6 lat, nic nie popekało. Budowałam jedynie na klej, nie na zaprawę żeby niższa wilgotnosc byla. Zadna filozofia:-) Musisz tylko pamietac, ze na kafle, mozesz czekac i 6 tygodni. Biała ceramike to samo. Okna zamawiamy wczesniej, wiezbe to samo itd, itd. Meble do kuchni, piekarnik i lodówke tez

 

Mogę sobie tylko wyobrazić że jak sie zacznie budowe to chce sie szybko wprowadzić do nowego domku ale my będziemy czekali nie będziemy nic robić w zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jetem nowa tez planujemy budowe małego domku http://www.z500.pl/projekt/z30,Dom-z-zadaszona-weranda-i-balkonem-Dach-dwuspadowy-Wersja-drewniana-i-murowana.html z tym że murowany.Jeteśmy jeszcze w polu działka wybrana projekt wybrany teraz bedzie bieganie po urzedach i takie tam. Myśle że damy rade zacząć jeszcze w tym roku. Może ktoś budowal taki domek i jest w stanie podzielic sie doświadczeniem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pnb czekałam miesiąc i nic, kiedy poszłam czegoś się dowiedzieć leżały sobie papiery na dnie sterty. Pani powiedziała że to jeszcze potrwa a tu tyle wniosków przed nią. Nic nie ruszyła. Wkuuurzyłam się, odnowiłam znajomości z koleżanką która kiedyś pracowała w pokoju obok i miałam w 3 dni :mad:

 

My chcielibyśmy się wprowadzić jak najszybciej bo siedzimy w jednym pokoju w 3 osoby :roll:

 

Myślimy realnie o przeprowadzce w ciągu roku od wbicia pierwszej łopaty, ale super jakby było wcześniej.

 

Marta&robert mi też wszyscy powtarzają że to będzie trwało i trwało, o ile wogóle zaczniemy. Wierzą w Nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimie mozesz robic wykonczeniowke, co stoi na przeszkodzie?

 

zaczynamy na jesieni planowany wrzesień w planach mamy go przykryć papą a na wiosne dach i pozostałe prace na wiosne raczej okien nie wstawie w zime a jak już zaczniemy to bedziemy dążyć do tego żeby go wykończyć na spokojnie i wszystko po kolei łacznie z elewacją jak równiez ogrodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcielibyśmy wprowadzić się możliwie szybko, ale ten rok jest mało prawdopodobny, raczej wiosna lato 2013. PnB będziemy mieli w poniedziałek:p. Firma od SSO już czeka, jak tylko aura pozwoli to zaczynamy. Do zimy chcemy mieć okna, instalacje, tynki, wylewki, a zimą można będzie prowadzić dalsze prace, na wiosnę podłogi i elewacja a później przeprowadzka. Tak zakłada wersja optymistyczna, a jak będzie... wersji pesymistycznej nie rozważam ale też i nie wykluczam. Życie bywa nieprzewidywalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem warto się zastanowić 10 razy niż całe życie załować w jednym jak i w drugim przypadku

 

Ja tam jestem zadowolony ze swoich wyborów :hug:, tylko tak mnie natknęlo na takie porównanie w kontekście tego co lepsze na te ściany, dyskuja jest jalowa, było wiele bicia piany na tym forum w tym zakresie i chyba nikt nikogo nie przekonał. Wszystko .... wszystko ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...