Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Ja też mniej więcej planuje. Po co? Żeby wiedzieć chociażby to gdzie gniazdka umieścić. Jedynie z czym mam problem to kuchnia. Jest kompletnie nie ustawna i malutka :/ A może mi coś doradzicie? Mąż też się ze mnie śmieje a ja przynajmniej nie będę później biegać i w pośpiechu czegoś wybierać

 

Atlanta dawaj kuchnię - ustawimy :)

 

ja już mam swoją ustawioną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kuchnia bera.jpg

 

A proszę bardzo :p I tak: marzy mi się chociaż malusieńki pólwysepik chociaż na dwa krzeselka barowe:rolleyes:

 

A z bardziej przyziemnych, nie chciałabym kuchni tak na wylocie, myślałam o przeniesieniu drzwi od spiżarki od strony korytarza może by się zrobiło bardziej ustawnie? Myślałam też o zlewie w innym miejscu żeby swobodnie otwierać okno? Oprócz tego półwyspu nie mam wielkich wymagań a ni określonego stylu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja bym chyba przeniosła drzwi do spiżarki na korytarz (obok komina), całość mebli ułożyłabym w "U", kuchenkę można wtedy przesunąć w dotychczasowe miejsce drzwi (i schować przewód wentylacyjny w spiżarni (chyba :) ), słupek - czyli piekarnik w dotychczasowe miejsce kuchenki - a na przeciw, zaraz obok wykusza, może zmieściłaby się mikropółwysep... :)

 

http://img3.imageshack.us/img3/127/kuchniabera.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zlew przed oknem nie musi przeszkadzać, można kupić taką składaną baterię, gdzieś to widziałam, ale nie pamiętam... ja będę miała zlew przed oknem, bo mi tak się podoba

 

kuchnia nie jest taka nieustawna, ale ten pomysł z półwyspem to wyzwanie, nie powiem :)

Edytowane przez qana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś takiego, tak przemalowane na szybko. Wydaje mi się, ze zamiast takich łamanych drzwi do spiżarni lepsze były by przesuwane, chowane w ścianie i na pewno nie od strony korytarza, za dużo biegania. Już chyba lepiej by było zlikwidować spiżarnie i tym sposobem powiększyć kuchnię

 

http://img204.imageshack.us/img204/1577/kuchniabera.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomocnictwo super w kwestii kuchni! :hug:

 

Zaskoczyliście mnie bardzo odpowiedziami odnośnie pomysłów na wnętrza! Wydawało mi się, że chcę być taka "hop do przodu", a tu widzę, że przeciwnie - jestem w ogonku!

 

Właśnie też przeczytałam o systemie ISOMAX czy ktoś z Was wie o co chodzi i myślał o tym? Przyznaję, że przeszukałam przeróżne technologie i nowinki, ale o tym słyszę po raz pierwszy i jestem w szoku - robi się rurki w dachu (pod dachówkami) które się nagrzewają od słońca i rozprowadzają ciepło po ścianach (ściana specjalna, systemowa: styropian, beton z rurkami, styropian). Jakis odlot! I podobno nie trzeba takiego domu już dodatkowo ogrzewać - to dom pasywny. Powiedzcie co myślicie, bo mój M. własnie się na mnie wściekł, że znowu coś wymyślam....:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję wirtualnie od trzech lat a realnie dopiero od paru miesięcy ;)

Technicznie żaden "fachowiec" mnie nie zagnie,babole wyłapię,wiem gdzie i kiedy zaglądnąć ;)

Co do wyposażenia i wyglądu to też wiemy co,gdzie i jak mam wyglądać :)

 

Plany napewno są w głowie teraz jeszcze sprawa tego typu czy będzie to pasowało czy dostanę takie jakie chcę czy wogóle da się to zrobić w tym projekcie...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ISOMAX to jakaś enigma :/ Kilka osób na forum się do niego przymierzało, ale nie znalazłam jeszcze nikogo, kto by tak wybudował.

 

Co do kominka, to u mnie będzie w tak beznadziejnym (moim zdaniem) miejscu, że nie mam na niego żadnej koncepcji. Wklejam Wam plan parteru, żebyście zobaczyli. Może ktoś mi coś twórczego podpowie. :) Przy okazji rzućcie okiem na salon, bo przez te wykusze (tak to sie nazywa? czy coś kręcę?:oops:) nie mam pomysłu - np. nie ma gdzie powiesić/ postawić telewizora. No taki dziwny ten układ.

A skoro juz wklejam rzut to jeszcze powiem, że kuchnia będzie wydłużona w stronę ogrodu, bieg schodów na odwrót, i pod schodami (kosztem pokoju nr5 po drugiej stronie) spiżarnia z wejściem z kuchni. Mamy też powiększone wejście do kuchni z salonu, przez co jeszcze mniej miejsca na ten kominek.

http://onetprojekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_522_3_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś takiego, tak przemalowane na szybko. Wydaje mi się, ze zamiast takich łamanych drzwi do spiżarni lepsze były by przesuwane, chowane w ścianie i na pewno nie od strony korytarza, za dużo biegania.

 

 

Ja mam łamane i jestem bardzo zadowolony :

 

http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg132.imageshack.us%2Fi%2Fdsc9822.jpg%2F

http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg35.imageshack.us%2Fi%2Fdsc9832c.jpg%2F

http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg27.imageshack.us%2Fi%2Fdsc9828.jpg%2F

 

Składają się tak że jest maksymalny prześwit, jest to bardzo dobra alternatywa dla zwykłych drzwi .

Na pewno też o wiele mniej problematyczne w zamontowaniu .

Ja nawet nadproża nie wylewałem .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odpał! Masz pokój dla kota! :lol2:

Bardzo sprytny pomysł, naprawdę!

 

A jak juz opanowałam sztukę wklejania obrazków ;) to Wam też pokażę moje aktualnie wymarzone łóżko. Ciekawe co powiecie?

http://img20.allegroimg.pl/photos/400x300/20/92/76/99/2092769997

 

Pozdrawiam i idę spać....

Edytowane przez marta&robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie mieszkałes w domu z WM? bo ja tak, ja znam to z autopsji, plus w paru przebywałam. Hałas słyszałam za każdym razem, czy teraz bedziesz dyskutował o moich zmysłach:>? w domu swoim bez wentylacji mechanicznej tez mieszkałam, znam z praktyki koszty gazu, komfort przebywania w pomieszczeniu z wg, możesz pochwalic sie tym samym? czy tylko opierasz sie na doświadczeniach innych?

 

niestety muszę powrócić do tematu WM

 

wdałem się w tą dyskusje ponieważ ktoś kiedyś przekonał mnie do WM - i nie był to Paweł (Piczman) z FM !!!

dziś z Pawłem skończyliśmy prace nad WM w moim domu

 

oto kilka wniosków

1. Hałas - centrala pracuje tak cicho że na najniższym biegu (1/4) słychać ją jedynie w pomieszczeniu w którym jest zamontowana (90% dni w roku centrala pracuje na najniższych obrotach), na najwyższych obrotach słychac ją tylko w pomieszczeniu obok - obecnie bez drzwi - nigdzie indziej jej nie słychać

2. świeżę powietrze - zawsze i wszędzie - jestem umysłem ścisłym więc do mnie przemawiają cyfry i liczby , do dziś nie miałem doczynienia z WM w budynku mieszkalnym (w budynkach handlowo-usługowych i owszem) - pytasz o doświadczenia moje z WM - dziś już 1 doświadczenie mam za sobą - poczułem nawiew i wywiew działającej w pełni sprawnej cichej i skutecznej wentylacji w moim domu - to czego dziś doświadczyłem po próbnym uruchomieniu WM nigdy dotąd nie miało miejsca w budynkach których mieszkałem a miały WG - no może z wyjątkiem łazienki gdy wychodząc z pod prysznica lub z wanny w takim domu ogarniał mnie zawsze chłód (zwłaszcza zimą)

3. pobór prądu - założyliśmy woltomierzem specjalnie dla Ciebie i w składzie Ja (R&K) Paweł (Piczman) + 3 osoba z FM Jasiek - szczegółoe wyniki przedstawi Ci Paweł - wszystko dokładnie zanotował

4. całość wyszła mnie taniej niż kominy do WG

 

Konrad

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łamane i jestem bardzo zadowolony :

 

Drzwi masz Super, bardzo mi się podobają, zwłaszcza z tymi drzwiczkami dla kota. Gdzie można takie kupić? Też mam kota, ale jeszcze nie mam pomysłu na miejsce dla kuwety. W mieszkaniu mam teraz zbudowaną specjalną szafkę, z tajnym wejściem od spodu, ale nie zawsze kotce się chce tamtędy wchodzić ;) A nie przeszkadza mam zapach kuwety w spiżarce?

 

U Ciebie jednak drzwi otwierają się do środka kuchni i składają na prawą stronę, ale na ścianę i otwarte w niczym nie przeszkadzają. Odnośnie drzwi łamanych w tamtej kuchni to chyba nie były by praktyczne, przeszkadzałyby w otwieraniu szafek z obu stron. Jedynie oryginalna wersja byłaby sensowna, gdzie składałyby się na bok ciągu szafek z kuchenką (na lewą stronę). W mojej spiżarce też odpadają drzwi łamane, a przesuwane lubię. Oprócz drzwi wejściowych mam w obecnym mieszkaniu tylko takie. Wielka oszczędność miejsca, zwłaszcza w wąskich przedpokojach.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi masz Super, bardzo mi się podobają, zwłaszcza z tymi drzwiczkami dla kota. Gdzie można takie kupić? Też mam kota, ale jeszcze nie mam pomysłu na miejsce dla kuwety. W mieszkaniu mam teraz zbudowaną specjalną szafkę, z tajnym wejściem od spodu, ale nie zawsze kotce się chce tamtędy wchodzić ;) A nie przeszkadza mam zapach kuwety w spiżarce?

 

Te drzwi robił nasz znajomy stolarz, kosztowały niecałe 600 zł . To jest zwykła płyta + system przesuwny .

Drzwiczki dla kota zamontowałem bo mamy Maine Coon a to jest kot który potrzebuje jako WC wielkiej kastry budowlanej :eek:

 

A teraz najlepsze , w spiżarce zwykle robi się wyciąg do wentylacji mechanicznej a w domu z taką wentylacją powietrze biegnie ZAWSZE w jedną stronę !!!

Zapachy więc od razu wylatują na zewnątrz i nie czuć kompletnie nic nawet stojąc pod tymi drzwiami .

To samo tyczy się również łazienek .

Ot taka niespodzianka na "+' dla WM ;)

 

Przedstawię teraz wyniki dla poboru prądu bardzo dużej centrali wentylacyjnej .

Jest to centrala o max wydatku ok. 500 m3 i zakłada się ją do domów o powierzchni 180-300 m2 w którym mieszka 4-8 osób .

 

Odpowiednio dla wydatku :

 

25 % ( ostra zima i temp. zewnętrzne ok. - 15 C ) - 26 Watt

50 % ( okres Wrzesień - Czerwiec oprócz okresów dużego mrozu) - 60 Watt

75 % ( Lipiec-Sierpień czyli okres wysokiej wilgotności względnej ) - 75 Watt

100 % ( okresowe wietrzenie , imprezy, chłodzenie pasywne z GWC) - 82 Watt

 

Średnia roczna wyjdzie 60 Watt co daje nam miesięczny koszt użytkowania WM = 25-27 zł w zależności od kosztu 1 kwh w danym domu .

Dla przeciętnego domu ok. 140 m2 centrala wentylacyjne ma odpowiednio słabsze wentylatory pobierając jeszcze mniej prądu .

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem wentylacji, w razie pytań proszę pisać na PW lub inne podane w stopce.

Nie chciał bym aby ten wątek ogólny zdominowała WM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę powrócić do tematu WM

 

 

3. pobór prądu - założyliśmy potencjometr specjalnie dla Ciebie i w składzie Ja (R&K) Paweł (Piczman) + 3 osoba z FM Jasiek - szczegółoe wyniki przedstawi Ci Paweł - wszystko dokładnie zanotował

4. całość wyszła mnie taniej niż kominy do WG

 

Konrad

Super, dziekuje za info. Pisałam o rachunkach 300 zł w innym wątku. Specjalnie dzwoniłam do szwagra. Zapłacił 16.000 i zafundował sobie 300 zł kosztów. Za ten miesiac pompa ciepła i WM z reku kosztowała go 1038 zł:jawdrop: Ja mieszkam/wynajmuje w domu, ze prawie mi kołdre wywiera. A za gaz płacę 400 miesięcznnie, ot taki przykład jak to dziwnie czasami bywa. Czekam na wyniki odczytu i zgłebiam dalej WM;-) kto wie jak to sie skonczy;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii szybkiego budowania. Nie sądzę aby dom budowany szybko nie był przemyślany. Przecież proces wszystkich papierologii trwa i to jest czas na wybory. Ja zaczynam budowę jak tylko się ociepli, dom 155 m pu i jestem pewna, że na święta będę w nim mieszkała, chyba że nastąpi jakiś kataklizm. Od pół roku mam wybrane materiały, łącznie z wykończeniówką, zaplanowany każdy szczegół, ekipy zgrane jak w zegarku. Wierzę, że mi się to uda jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...