Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy macie juz na oku meble do domu może inaczej pomysł chodzi o to czy będa to nowoczesne wnetrza czy może w innym stylu bo ja mam mętlik w głowie lubię nowoczesne meble ale podobają mi się tez inne klimaty

 

Ja chcę mieć rustykalną kuchnię (bo i dom nie będzie nowoczesny), mam już zresztą stół i krzesła; i generalnie lubię takie klimaty, również w wydaniu skandynawskim - w ogóle elewacja ma byc bordowa z białą stolarką okienno- drzwiową, białą podbitką i szrym lub czarnym dachem. Taki norweski domek. Już ktoś z forum zrobił taki, kubek w kubek jak moja koncepcja. Ciekawe co z tego wyjdzie... Bardzo lubię meble z IKEI (poza tymi "badziewaiastymi"). Niestety sosnowa sypialnia po 7 latach już mi się przejadła, więc teraz mam raczej ochotę na coś nowoczesnego i luksusowego (wklejałam zdjęcie łóżka) i już nie będę miała pościeli w kwiatki ;). U dzieci będzie dziecięco, kolorowo i wesoło - nadal rządzi IKEA, poza tym te meble już mamy i użytkujemy. Natomiast salon... hmm. To dla mnie wielka niewiadoma. Ale na pewno nie będzie nowoczesny. Chcę, żeby dom był przytulny i.. domowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcę Wam coś pokazać, co widziałam w czoraj na Targach w Gliwicach http://www.youtube.com/watch?v=MPp0-e_FrR4&feature=related Uważamy z mężem, że jest to fajna sprawa - ocieplenia natryskowe :) ( może już ktoś widział, słyszał albo zastosował ) Chcemy zastosować u nas na poddaszu :)

 

Lilly20 - Barbara74 ocieplała tak u siebie poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Jestem tu nowa :) Projekt Rodka 8 kupilam w czerwcu 2010 w wakacje zrobilismy bardzo duzo- załatwilismy adaptację, całą papierologię, wytyczyliśmy domek, zalaliśmy stopę, wyszalowalismy fundamenty - pózniej zalali i rozszalowali. Potem z kolei ociepliliśmy papą folia kubełkową i styrodurem. Nastepnie zrobiliśmy drenaż wokól domu- jeśli tak można nazwac same fudamenty :) i wyrównaliśmy działeczkę., Mamy też już zrobiony podłącz wodno kanalizacyjny chociaż jeszcze nieodebrany z racji tego że baliśmy się mrozów aby nam nie rozwaliły licznika i czekamy z tym do pewnej wiosny, myslę że właśnie ona nadchodzi :)

 

 

Teraz mamy z mężem duży dylemat czy decydować się na ogrzewanie węglowe (na dzień dzisiejszy jesteśmy na nie chyba nastawieni) czy na ogrzewanie gazowe?? Prosze doradżcie powiedzcie co w przypadku takiego domku jaki wszyscy budujemy wychodzi lepiej?? Oczywiśie licza sie dla nas równiez kwestie ekonomiczne i to nas popycha w kierunku ogrzewania weglowego (piec zasypowy na ekogroszek).

 

Nie wiemy też czy nie zrezygnowac z kominka w końcu wszyscy nasi znajomi mówią ze nie uzywa się go tak często i częstu służy jako droga ozdoba :) Osobiscie bardzo chciałabym go mieć ale w sumie prawdą jest również to że zabiera też miejsce w salonie Powiedzcie co o tym myślicie.

 

Pozdrawiam gorąco wszystkich i zyczmy sobie pieknej i wczesnej wiosny oraz przyjemnego i długiego lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...