Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Witam wszystkich, Za 1-1,5 miesiąca ruszamy z budową drewninanego domu szkieletowego w okolicach Trojmiasta. Zachęceni fajnym efektem budowy domu skandynawskiego wlasnymi siłami przez kolegę zdecydowalismy sie na budowę takiego domu systemem "para"gospodarczym. Niestety rodziem firmy oferują kompleksową budowę domu zdecydowania za drogo, a czy jakosc materiałów byłaby odpowiednia - nie wierzę.

 

Projekt już leży na stole w Starostwie. Jesteśmy na etapie zbierania ofert od wykonawców, ale materialy zamawiamy sami. Drewno przyjedzie ze Szwecji, reszta z Polski. Może ktoś też zaczyna budowę domu szkieletowego. Chętnie wymienilibyśmy się wiedzą.

 

Życzę wszystkim jak najmniej kłopotliwej budowy.

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie jak na razie uzgodnienia z Zudem robił geodeta robiąc mi mapki, było to w cenie mapki, ale jestem w trakcie robienia projektu więc może jeszcze trzeba będzie uzgadniać coś, ale generalnie masz to albo w cenie mapek albo adaptacji projektu (bądź zrobienia indywidualnego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak na razie uzgodnienia z Zudem robił geodeta robiąc mi mapki, było to w cenie mapki, ale jestem w trakcie robienia projektu więc może jeszcze trzeba będzie uzgadniać coś, ale generalnie masz to albo w cenie mapek albo adaptacji projektu (bądź zrobienia indywidualnego)
wiem, wiem, ja o czas sie martwie jedynie. A po projekcie przyłacza trzeba jeszcze uzgadniać. A ja w czerwcu planuje wbijac lapatę. Jak tak dalej pojdzie, to wbije, ale zeby sosnę zasadzić;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja poprzednim razem też tego w ogóle nie odnotowałam, stąd jestem teraz niezorientowana, ale archi ma nam przygotować gotowy wniosek do pnb do złożenia, więc mam nadzieję że też nie będzie to bolesne :)

Gosia myślę że do czerwca spokojnie zdążysz, ja też planuję budowlane wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuuu, droga jak droga, przy niej działka. Droga jest gminna. Załamaliscie mnie tym ZUD-em

 

Cóż nie droga jest tutaj problemem tylko zjazd z niej. Innymi słowy czy masz zjazd z drogi głównej na działkę i czy jest on naniesiony na mapie. Bo jeżeli nie ma zjazdu to jego zrobienie zajmie ci trochę czasu - czyt. papierologia i biurokracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy ma ktoś z Was problem z drzewami na działce? Przez naszą biegnie rów melioracyjny i dzięki temu wyrósł nam kawałek lasu... Mamy do wycięcia ponad 20 drzew, wszystkie ponad 30cm obwodu w "pierśnicy". Niby pozwolenie na wycięcie jest bezpłatne gdy jest się osobą fizyczną, ale trzeba czekać aż przyjdą, zobaczą, zatwierdzą... Miałam już ten wniosek o zgodę na wycinkę prawie gotowy (tylko brak mi mapki(!) obrazującej rozmieszczenie drzew), ale wciąż go nie zaniosłam. Czy MUSZĘ to robić? Nie pytam od strony prawnej ;) Problem polega na tym, że inne działki obok naszej są prawie "gołe", więc jeśli usuniemy tyle drzew to nie da się tego nie zauważyć... A z drugiej strony boję się, że oczekiwanie na decyzję opóźni moment rozpoczęcia budowy. Z góry dzięki za odpowiedź. :)

 

Oj, drzewa na działce! na nas to hasło działa jak płachta na byka!!!!!! my mamy drzewa na całej długości działki, mieliśmy problem z projektem zjadzu/wjazdu na działkę ( robiliśmy go dwa razy ) mamy problem żeby uzyskać zgodę na wycinkę chociaż jednego drzewa, żeby nie wjeżdżać do bramy i garażu po skosie. Pozostaje zagadką jak płot postawimy, drzewa są po części w naszej granicy a po części miasta.... Temat rzeka, słabo mi się na samą myśl o tych drzewach robi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrzewania to niestety głównym kryterium przy wyborze jest strach !

Jest to całkowicie zrozumiałe, Ja się z tym tematem bujałem ok. rok .

 

Wszystko przez ceny paliw, sytuację na Świecie i fakt że pieniądze nie mają dziś pokrycia w niczym .

Rządzą nami banki, niestety ,,,

 

Podam Wam prosty i jedyny słuszny schemat budowy domu :

 

- Bardzo dobre ocieplenie

- Szczelność

- Sprawna wentylacja z odzyskiem ciepła

- Bufor ciepła pod lub w domu z grubą izolacją

- Podłogówka wodna/grzejniki jako system centralnego ogrzewania

 

Inwestycja w docieplenie to najlepsza z możliwych inwestycji w niepewnych czasach .

Szczelność po to aby mieć kontrolę nad wilgotnością wnętrz

Wentylacja po to aby szczelność była zaleta a nie wadą

Bufor po to aby rozporządzać energią w czasie a to jest duża oszczędność i wygoda oraz aby łączyć wiele źródeł ciepła w prosty sposób .

System centralnego ogrzewania po to aby móc korzystać ze wszystkich możliwych i dostępnych źródeł energii jakie są i będą w przyszłości .

 

Takie jest moje zdanie !

 

Oczywiście każdy przypadek jest inny i nie wszędzie, nie zawsze, nie wszystko razem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie droga jest tutaj problemem tylko zjazd z niej. Innymi słowy czy masz zjazd z drogi głównej na działkę i czy jest on naniesiony na mapie. Bo jeżeli nie ma zjazdu to jego zrobienie zajmie ci trochę czasu - czyt. papierologia i biurokracja
hmm, głowna doga jest przy samej dzialce, to jak ten zjazd ma byc naniesiony? jakos specjalnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrzewania to niestety głównym kryterium przy wyborze jest strach !

Jest to całkowicie zrozumiałe, Ja się z tym tematem bujałem ok. rok .

 

Wszystko przez ceny paliw, sytuację na Świecie i fakt że pieniądze nie mają dziś pokrycia w niczym .

Rządzą nami banki, niestety ,,,

 

 

Takie jest moje zdanie !

 

Oczywiście każdy przypadek jest inny i nie wszędzie, nie zawsze, nie wszystko razem !

Ty mi lepiej powiedz, czy Ty robisz projket instlacji WM. Wczoraj architekt mi powiedział, ze WM generuje kurz:jawdrop: czy zdaje sobie z tego sprawe, ze lata po domu! i czy robisz na odległosc, bo juz wiem ze w Szczecinie nikogo sensownego nie ma:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu z innej bajki...

dziś postanowiłam - korzystając z wolnego czasu - przygotować się chociaż na dalsze zakupy, a dokładnie materiał na ścianki działowe - w projekcie mam ścianki z "cegły kratówki 12cm" więc dzwonie i pytam w hurtowniach i szooook porotherm 11,5 cm droższy niż 25cm :(( 5,10 zł.

co to właściwie ta cegła kratówka? i czym ten porotherm drooogi zastąpić. ktoś może oświeci budowlaną blondynkę (mam nadzieje, że tylko budowlaną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi lepiej powiedz, czy Ty robisz projket instlacji WM. Wczoraj architekt mi powiedział, ze WM generuje kurz:jawdrop: czy zdaje sobie z tego sprawe, ze lata po domu! i czy robisz na odległosc, bo juz wiem ze w Szczecinie nikogo sensownego nie ma:-(

 

Kurz ?

Hmmm,,,

Może Ty zmień architekta ?

Bo po pierwsze nie ma pojęcia o WM a po drugie nie umie jej narysować :D

 

PS. Z przyjemnością się do Ciebie wybiorę, "nawróconych" traktuję inaczej, większa satysfakcja z uśmiechu na twojej twarzy po uruchomieniu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz ?

Hmmm,,,

Może Ty zmień architekta ?

Bo po pierwsze nie ma pojęcia o WM a po drugie nie umie jej narysować :D

 

PS. Z przyjemnością się do Ciebie wybiorę, "nawróconych" traktuję inaczej, większa satysfakcja z uśmiechu na twojej twarzy po uruchomieniu :cool:

ja Ci dam zmien architekta:bash: własnie wczoraj zmneilam na tego. Jeden przez miesiac mi wmawiał w jakim domu mi bedzie lepiej. TEn przynajmniej sie przyznaje ze nie umie narysowac i nie kuma WM, masz szanse na nwrocenie tez archi;-) dam znaka jak projekt bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, głowna doga jest przy samej dzialce, to jak ten zjazd ma byc naniesiony? jakos specjalnie?

Popatrz na mapę do celów projektowych jak jest naniesiony mostek (między działką a drogą) to o.k., jak nie ma to trzeba go dopiero zaprojektować.zazwyczaj jest zaznaczony jako linia ciągła zakończona z każdej strony znaczkiem - o tak >-<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymkolwiek aby nie betonem komórkowym .

Zapytaj o silkę, Konrad też się orientuje .

 

jak blondynka to na całego.... a czemu nie betonem komórkowym? po castingu cenowo-jakościowym (niestety w takiej kolejności) leier jest na pierwszym miejscu - cena 3,9, porotherm 5,1 chociaż muszę sprawdzić wydajność na 1 m2, może się okaże że ten porotherm wyjdzie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...