Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja płacę ok 150 zł miesięcznie teraz ale tylko dlatego że mam 2x akwarium + oświetlenie nocne w podbitce .

Wcześniej max 250 zł na 2 miesiące .

WM + GWC + indukcja do gotowania .

 

Jeśli ogrzewał bym prądem w II taryfie rachunek wzrósł by o ok. 200 zł/miesiąc .

 

Dom 110 m2 w standardzie energooszczędnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, u mnie dzisiaj dzień pierwszy, rozpoczęły się prace na budoiwie, czyli ściąganie humusu.

 

Gratuluję! :)

U nas też optymistycznie - jesteśmy po rozmowie z kierownikiem budowy, zaaprobował silkę (tylko nie na ściany działowe na poddaszu, które nie stoją na ścianach z pierwszej kondygnacji - podobna za ciężka do naszego projektu, na szczęście takich ścian jest u nas mało, bo po Waszych wpisach zależy mi na silce wewnątrz dla komfortu akustycznego :) ), wycinanie drzew ;) i dowolną formę ogrzewania. Powiedział tez, że ma ostatnio najlepsze doświadczenie z brygadami ze wschodu. Mam nadzieję, że i my będziemy mieli takie zdanie...

Liczę, że także niedługo wystartujemy. U nas humus trzeba zebrać, ale dużo ziemi nawieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jeśli tam pojadę to jest szansa że szef wyrzuci mnie z pracy;-) Cóż jakoś się wywinę :p

 

U nas od jakiegoś czasu nie ma mrozu, dziś w nocy ma być -3, wczoraj też, i od jutra już tylko plus. Dlatego tylko humus, robienie przepustu bez wykopania fundamentu. Teraz nie ma jak przywieźć nawet materiałów bo to pole jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!!

My również zaczynamy zmagania z budową, w sobotę przychodzi geodeta i podpisujemy umowy z ekipą i kierownikiem budwy. Pustaki i kominy kupione, teraz tylko do działania, aż strach się bać, ale jak już sie powiedziało a, to i trzeba powiedzieć beeeee (hahahaha). Zmagam się właściwie z umową dla ekipy budowlanej, a właściwie z kolejnymi etapami realizacji, ale mam ogromną nadzieję, że trochę mi pomogą i poprawią jak będą jakieś niedociągnięcia. Mam małe pytanie, powiedzcie mi proszę jakie chcecie ogrzewanie? My zdecydowaliśmy się na ekogroszek, ale piec wielofunkcyjny i do tego solary, ale czy to dobre rozwiązanie???? nie mam pojęcia.....

Edytowane przez Sofii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Ile może trwać zdejmowanie humusu?

 

u nas ok 200m2, wraz ze wstepnym wypoziomowaniem zajelo 3 godziny.

 

jakby ktos szukal koparki w poludniowo-zachodniej czesci poznania to chetnie polece goscia ktory robil u nas. dokladny, szybki, bardzo czysto i pozadnie to wszytsko wygladalo. bylem w szoku jak zmierzylismy sobie poziomy i okazalo sie ze gosc wielkim CATERPILAREM na oko tylko wypoziomowal plac z dokladnoscia do 5cm, a prosilem tylko aby wstepnie wyrownal nie spodziewajac sie niczego szczegolnego. zebrana ziemie uporzadkowal, porozgarnial tak jak prosilem, i ubil na tyle ze ciezarowka z bloczkami M6 wjechala i wyjechala bez problemu.

Edytowane przez Tomasz Antkowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam małe pytanie, powiedzcie mi proszę jakie chcecie ogrzewanie? My zdecydowaliśmy się na eko groszek, ale piec wielofunkcyjny i do tego solary, ale czy to dobre rozwiązanie???? nie mam pojęcia.....

Zależy kto,co lubi.

Ja odrzuciłem od razu ekogroszek,gaz ziemny,pellet z uwagi na koszty i zdecydowałem się na grzanie prądem ;)

Przy dokładnym wyliczeniu wszystkich kosztów wyjdzie Ci,że paliwa,które są pozornie tanie wyjdą drogo biorąc pod uwagę inwestycję i eksploatację.

Solary to według mnie jeśli nie ma się dofinansowania ok.90% to jest pomyłka za taką kasę.

Za 3tys.zł mamy pompę ciepła do cwu,która działa okrągły rok bez oglądania się na to czy jest słońce czy go nie ma ;)

Jeśli nie zamierzasz budować ograniczając zapotrzebowania domu na ciepło to prawdopodobnie za kasę z ekogroszka+solary mżesz nabyć pompę ciepła gruntową o powietrznej nie mówiąc ;)

 

Ja bym doradził jednak zbudować dom zużywający mało energii z uwagi na przyszłość.

Przykład,dwa lata temu ekogroszek kosztował 400zł/t,dzisiaj 800zł/t a biorąc taką progresję to wychodzi,że za dwa lata będzie kosztował 1600zł/t.

Podobnie jest z innymi paliwami,czy to będzie gaz,czy prąd,czy drewno,za kilka lat ceny będą zdecydowanie wyższe niż teraz a dom będziemy mieli zbudowany na ceny dzisiejsze :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... hmmm... hmmmm..... pewnie masz rację, ale jak widzę kwotę rzędu 35 tyś to czuję zgrzyt, nie mam pojęcia co zrobić z tym ogrzewanie.... przeglądałam właśnie oferty pomp ciepła i są faktycznie wydajne, a szczególnie to widać jak koszta wracają już po 5 latach.... i co tu zrobić. Jeśli bym się zdecydowała na pompę ciepła to pewnie byśmy musieli też to na nowo zgłosić, bo w projekcie mamy paliwa stałe i kurka wodna kupiliśmy kominy.... i bądź tu człowieku mądry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam zdjety humus a na piatek mam umowionego geodete :) jak pogoda sie nie zalamie to w piatek zaczynam kopac lawy :)

 

bloczki M6 juz czekaja aby je wymurowac :D

 

U nas goedeta wytyczył w piątek 24.02, a w sobotę zrobilismy wykop na 40 cm po całości budynku. Jutro wchodzi brygada i ręcznie kopią pod ławy. Wierzę, że pogoda będzie już sprzyjać, a postępy prac bedą widoczne z dnia na dzień.

 

Ps. Przygruntowy nocny przymrozek nie zaszkodzi. U nas były 4 tygodnie mrozu nawet do -26, bez śniegu. Podczas wykopu, miejscami ziemia była jeszcze zmarźnięta ale to zalewdie 5-10 cm warstwa. Od jutra zapowiadają wyższe temperatury i więcej słońca. Powodzenia!

Edytowane przez Sylwia&Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... hmmm... hmmmm..... pewnie masz rację, ale jak widzę kwotę rzędu 35 tyś to czuję zgrzyt, nie mam pojęcia co zrobić z tym ogrzewanie.... przeglądałam właśnie oferty pomp ciepła i są faktycznie wydajne, a szczególnie to widać jak koszta wracają już po 5 latach.... i co tu zrobić. Jeśli bym się zdecydowała na pompę ciepła to pewnie byśmy musieli też to na nowo zgłosić, bo w projekcie mamy paliwa stałe i kurka wodna kupiliśmy kominy.... i bądź tu człowieku mądry!

SOfi -najpierw policz w OZC ile Twój dom będzie potrzebował energii na ogrzewanie. Potem zobacz ile ta energia będzie kosztować w zależności od tego czym palisz. Zrób to teraz!!! Potem pewnie zaczniesz kombinować jak zmniejszyć to zapotrzebowanie i zaczniesz docieplać dom. Potem dobierzesz rozsądnie ogrzewanie. O tym wszystkim było juz na tym wątku.

...........powinno być chyba przy zakładaniu konta na FM ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...