Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

to masz pierwszy wpis na forum... mam nadzieję że w końcu w niedługim czasie wbijemy przysłowiową pierwszą łopatę..

jak na razie na wszystko robię wielkie oczy:) ale wszystko przed nami i mam nadzieję że małymi kroczkami spełnimy nasze marzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 tonowa JCB więc raczej zwykła ;)

 

Aaaaa widzisz, nam powiedzieli, że szybciej i łatwiej jest zamówić taką wielką koparkę obrotową bo ta mniejsza musiałaby wjeżdżać na fundamenty a jest za wysoko ( ta obrotówka jest droga :( ) To będzie sajgon w tym tygodniu. Byle do czwartku i będzie spokój. Cały dzień spędziliśmy na jeżdżeniu i dogrywaniu koparki do utwardzenia wjazdu, koparki obrotowej, zamówiliśmy piach, żwir do drenażu, kamień na utwardzenie wjazdu... To był szał!!!

Edytowane przez lilly20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze powoli ruszacie z budowami, my niestety prawdopodobnie zaczniemy po świętach wielkanocnych, aura nam nie sprzyja, zimno, snieg i lód :(
to chyba najlepszy pomysł poczekać aż ziemia odmarznie; kopanie w takiej zmarzlinie to najprawdopodobniej duży problem dla najlepszego koparkowego:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowaliśmy kopać już 12.03 ale murarz powiedział że nie chce "chuchać w ręce z zimna" :lol2: więc prawdopodobnie też przekładamy wszystko na poświętach. Pustaki kupione, jednak TERMALICA, dylemat to fundamenty. Robić ławy, czy tzw. poduszkę? Teren jest mokry i szkody górnicze wkoło, ale według kopalni na naszej działce ich nie ma :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poduszka to płyta? W waszym przypadku (mokro i szkody górnicze) to robiłabym płytę lub fundamenty monolityczne, nie z bloczków (ściany zrobiłabym z silikatów bo najwytrzymalsze, ale tu już wybraliście). Kopalnie nie są wiarygodne w swoich orzeczeniach, w końcu muszą płacić za dodatkowe wzmocnienia, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja planuję płytę, ale wczesniejszy archi wykombinował pale:mad: i teraz czekam na opinię konstruktora. Trafi mnie jak bede musiała firmę ściagać do pali

Z tego co wiem to pale są ostatecznoscią na bardzo złe warunki gruntowe,moim zdaniem jak pogadasz z kumatym konstruktorem to spokojnie płytę da radę.

Zrobiłaś już badania geologiczne ?

Chyba tak skoro pale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy odważną ekipę, nie boją się zimna :) Myślałam, że poczekają chociaż do połowy marca, a tu niespodzianka - ekipa przyszła w zeszłym tygodniu i kończą fundamenty. Został drenaż, zasypanie i płyta. Pod koniec marca jesteśmy umówieni na stawianie ścian - nie mogę się doczekać :rotfl: Edytowane przez lilly20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...