Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To mamy odważną ekipę, nie boją się zimna :) Myślałam, że poczekają chociaż do połowy marca, a tu niespodzianka - ekipa przszyła w zeszłym tygodniu i kończą fundamenty. Został drenaż, zasypanie i płyta. Pod koniec marca jesteśmy umówieni na stawianie ścian - nie mogę się doczekać :rotfl:

 

 

eh bo to wszystko zalezy gdzie sie budujecie, niestety na poludniu jest tak rózowo ( zdjecia w moim dzienniku), ale chociaz dla poprawienia humoru geodeta przyjdzie w marcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale sąsiedzi dookoła maja domy na płycie posadowione i stoją, hmm

 

Nie znam się na tyle ;) Dobry konstruktor powinien sprawę rozwiazać.Ja miałem także problemy z płytą,panie tak się nie da,to drogie,wymyślali jakieś pancerne płyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Cześć,

Mam pytanie odnośnie tyczenia geodezyjnego: czy geodetom potrzebny jest do tego kierownik budowy, czy majster z ekipy? Kto zbija deski i kołki tyczące?

U mnie nie było takiej potrzeby,wiedziałem gdzie chcę miec punkt 0 ;)

Kołki i deski zbijał pomocnik geodety,ja im musiałem je tylko dostarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh właśnie przebrnęłam przez 60 stron tego tematu. Przypadkiem trafiłam na DB R&K potem do Piczmana i tutaj jakoś tak po nitce do kłębka/

Mój dom to M57 - wybrany ze względu na wymiary. Idealnie nam pasował... dokładnie między rurą od gazu a rurą kanalizacyją. Teraz jak czytam wasze opisy to mam doła...:( na myśl jak dalece nieekonomiczy i nieenergooszczędny będzie mój dom. Okna tarasowe od połnocy - to akurat świadomy wybór bo wolałam mieć widok na ogród (którego jeszcze nie mam) niż na ulicę. Ogrzewanie na gaz, wentylacja grawitacyjna - o tej mechaniczej nie miałam pojęcia.

Tutaj nieczego już nie zmienię ale teraz już wiem, że chociażby to było kosztem rodzaju podłogi czy marki płytek to na materiałach budowlanych i izolacyjnych oszczędzać nie będziemy. Budowę zaczynamy najszybciej jak to bedzie możliwe ale w naszym przypadku trochę to potrwa. Na dzisiaj mamy nadzieję że w tym roku bedziemy mieli SSZ. Pozdrowienia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania_i_Tomek - nigdy nie jest tak źle by nie mogło być lepiej ... masz w projekcie az 4 kominy - bardzo dużo - ąz się prosi o WM, kominek w salonie będzie bo to 2 komin po tym w PG do gazu?

z ustawieniem domu względem stron świata faktycznie d...a ... od południa macie teraz ścianę z garażem i brak okien = zero zysków ze słońca

gaz jest dobrym rozwiązaniem i dobrze nadającym się do wodnej podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania_i_Tomek - nigdy nie jest tak źle by nie mogło być lepiej ... masz w projekcie az 4 kominy - bardzo dużo - ąz się prosi o WM, kominek w salonie będzie bo to 2 komin po tym w PG do gazu?

z ustawieniem domu względem stron świata faktycznie d...a ... od południa macie teraz ścianę z garażem i brak okien = zero zysków ze słońca

gaz jest dobrym rozwiązaniem i dobrze nadającym się do wodnej podłogówki

 

ej no jakie 4? w planie są 2 o ile mi wiadomo hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Wasz projekt / rozkład pomieszczeń?

http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_1074_3_15888_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

1. komin do wentylowania garażu i WC

2. komin do wentylowania kuchni

3. komin spalinowo-wentylacyjny w PG - nie wiem tylko dlaczego nie jest przy lazience i też ją wentylowac

4. komin spalinowy w salonie do kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sophjo - Dziwi mnie Twoja uwaga na temat tego forum. Jest to najłagodniejsze forum jakie znam a pisałem na wielu innych.

A co do kopania w ziemi. W Poznaniu jest miękko i słonecznie. My działamy co roku od marca.

Te strony rzeczywiście sa łagodne, ale wśród 60 przez które przebrnęłam bywało różnie. Przejrzyj sobie. Zresztą nieważne:) Z tym kopaniem to prawda, że ciepło i że można, Nasza ekipa pracuje od tygodnia. mamy nawet o tyle już dobrze, że rosną ściany i szaluje się strop, bo fundamenty były zrobione jesienią. mamy natomiast problem z inną podszewką., aa mianowicie drogą należącą do wszystkich mieszkańców, którzy posiadają działki przy niej leżące. Wiąże się to z tym, że wczesną wiosną, gdy sa roztopy, a ziemia głęboko wciąż zamarznięta, nie ma często jak wjechać na działkę. Mozna by w czynie społecznym zrobić drogę. Do asfaltu circa 150m, ale nieby dlaczego inwestować za innych? Coś jednak trzeba będzie zrobić, bo albo dach trzeba zmienić na płaski i kupić helikopeter;) albo parkować przy asfalcie i drałować w kaloszach do domu;) Any ideas? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie kończymy stan zero i powiem Wam szczerze, że nie liczyłam się z tym ile kasy tak naprawdę idzie w ziemię!!!! Pomijam fakt, ze mamy różne projekty a co za tym idzie różne ilości materiału są potrzebne. Jedni budują sami innym budują firmy. Straszne pieniądze trzeba włożyć w fundamenty,zasypanie, drenaż, zrobienie wjazdu na działkę, wylanie płyty betonem+pompa, płacenie koparek itp. No cóż, byle do piątku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na ten temat wiem. Na szczęscie mamy to już za sobą. My dodatkowo mieliśmy jeszcze kopanie piwinicy, bo działka jest na dużej górce i garaż musiał być wkopany w ziemię. Inaczej nie byłoby możliwości wjechania do niego. Jak ekipa kopała w ziemi, wyglądało to jak wykopaliska;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...