Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No bez przesady z tym cudnie :)

Okno zawsze możesz wstawić o ile konstrukcja dachu pozwala. Antresola nawet nie doświetlona powoduje,że masz dużo "powietrza", przestrzeni. Ja tak lubię. I dlatego tak mam.

 

Jak dobrze że są osoby takie jak Ty :) cieszę się że poznaje tylu dobrych ludzi a to rzadkosć , jak oglądam twój domek to widzę że wiele mamy wspólnego jak np. antresola można powiedziec że sfiksowałam na jej punkcie juz parę ładnych lat temu conajmniej 3 wtedy to kupiłam projekt domku( szafran 196m ) wtedy nie myslałam o budowie ale tak na wszelki wypadek chciałam mieć ten projekt z antresolą choć słyszałam że problem z ogrzewanie oświetleniem i tak dalej . Okazał sie za mały i muszę go sprzedac więc tym razem projekt indywidualny przemyślany już mam w garści mam taką nadzieję że wszystko przemyślałam puki co tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady z tym cudnie :)

Okno zawsze możesz wstawić o ile konstrukcja dachu pozwala. Antresola nawet nie doświetlona powoduje,że masz dużo "powietrza", przestrzeni. Ja tak lubię. I dlatego tak mam.

 

Ja nie chcę kopiować bo wiem ile to pracy i serca trzeba włożyć każdy ma inny gust ale jeśli będę budowała i mój pan majster powie że można okienko to nie pogniewasz sie na mnie że ściągam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

dzięki za powitanko;)

 

O mało zawału nie dostałam czytając liste nefera;) tyle jeszcze przed nami - póki co mam uprzątnięty humus i czekam na przyłącza...

czekam - tzn woda ma być jak się ustabilizuje pogoda, gazik tez będzie spoko, a z prądem to mam takie cyrki, że chyba ich w gazecie obsmaruje...kase trzymaja juz kupe czasu a nic nie robią, jakas porazka z tym pradem ;/ oby tylko do kwietnia zdazyli.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co wymieniłaś umowa powinna zawierać:

1. dokładny opis prac zgodnie z projektem;

2. termin rozpoczęcia i zakończenia prac;

3. kto odpowiada za materiał pozostawiony na budowie;

4. że po wykonanych pracach powinni po sobie posprzątać a nie burdel zostawić;

5. jeżeli płatność ma nastąpić transzami to określić to w zależności od postępów na budowie, np. zakończenie fundamentów 30%, do stropu 30 % itd.

6. kary umowne za nieterminowe prace, ma to znaczenie jeśli później będzie musiała wejść kolejna ekipa a nie będzie mogła bo ta przed nią będzie w zwłoce; ja kary określiłem procentowo od wartości za każdy dzień zwłoki czyli za poracę dłużej niż termin określony w umowie - nikt potem nie każe Ci ich egzekwować ale to bardzo dyscyplinuje obje strony;

7. gwarancja na wykonane prace, jaka długa i od kiedy biegnie;

8. wszelkie zmiany aneksuj potem do umowy żeby w trakcie nie wyszło że umowa nijak się ma do rzeczywistości.

 

a masz może tę umowę i moze mógłbyś nam podeslac?:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę kopiować bo wiem ile to pracy i serca trzeba włożyć każdy ma inny gust ale jeśli będę budowała i mój pan majster powie że można okienko to nie pogniewasz sie na mnie że ściągam :p

 

A ściągaj Dziewczyno ile chcesz :):) Absolutnie nie jestem pod tym względem pazerna :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jako, że w tym roku ruszam z budową to chyba w tym dziale powinienem się pojawić :D.

Właśnie szukam materiałów do budowy, więc chwilowo nie będę zbytnio aktywny, ale to się chyba zmieni bo przeglądam to forum i powiem, że mnie się tu podoba.

Domek to zmodyfikowany Madryt z biura Lipińscy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie antresole się podobają ale bym nie zrobiła.

 

Wodę mamy mieć na telefon czyli dzwonię a Pan przyjeżdża dzień dwa i gotowe. Na prąd będziemy czekać jeszcze ze 3-4 msc. Będzie ziemny. Mjusimy ratować się agregatem. Wodę chcemy podłączyć jak zejdą mrozy. Mamy o tyle kiepsko że media są po drugiej stronie ulicy i trzeba się przebijać co wiąże się z niemałymi kosztami.

 

Dar0 witam prawie sąsiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...