Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

to ide w kolejke sie zapisac:-)

Pytalam z ciekaosci, bo jak juz wiesz WM i tak bede miała, okna 5 komorowe, muszę tutaj sie dokształcić;-) i 20 styropianu na bank grafitowego ( tez musze doczytać) Buduje i tak na płycie. Martwia mnie żaluzje zewnetrzne( mostki) no i chyba tyle. A i nic nie kumam z tym cholernym ogrzewaniem. W sensie ze chcę mieć podłogowke i kaloryfery, a to znowu coś tam coś tam....:bash:

 

jeszcze troche i będziesz kablarzem ;) hehehe

 

w piatek u mnie montuja rolety zewnetrzne , ma jet też "budowlany laik" - jego dom ma bardzo dobry wynik z OZC - potwierdził się w praktyce ... tak wiec nie ma sie czego obawiac byle nie byly rolety polaczone z oknem

w kaloryfery nie ma sie co pchac ... wyzsze koszty bo kaloryfer potrzebuje wyzszych temperatur grzania - ale jak sie uprzesz wszytsko mozna zrobic - przy wodnej podłogówce wystarcza zawory termiczne i bufor ciepla (taki duzy boiler 1000-1500 l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeszcze troche i będziesz kablarzem ;) hehehe

 

w piatek u mnie montuja rolety zewnetrzne , ma jet też "budowlany laik" - jego dom ma bardzo dobry wynik z OZC - potwierdził się w praktyce ... tak wiec nie ma sie czego obawiac byle nie byly rolety polaczone z oknem

w kaloryfery nie ma sie co pchac ... wyzsze koszty bo kaloryfer potrzebuje wyzszych temperatur grzania - ale jak sie uprzesz wszytsko mozna zrobic - przy wodnej podłogówce wystarcza zawory termiczne i bufor ciepla (taki duzy boiler 1000-1500 l)

Rolety połaczone z oknem, chodzi o ty by szyby nie dotykały? czy w nadprożu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w porównaniu do projektu:

styropian zewnętrzny z 12cm na 22cm-ok.15m3 więcej=2500zł więcej ale za to zmieniłem z droższego BK24 na tańszy silikat 18cm,także różnica w sumie ok.1000zł

strop w projekcie 20cm wełny ja daję 40cm czyli o 17m3 więcej=3000zł

Podłoga,mam płytę fundamentową z 20cm styro,w projekcie miałem 10cm pod wylewką czyli 17m3 więcej=4000zł

Okien słabych nie porównywałem ale za obecne pięciokomorowe z 3 szybami i U=0,82-0,94 zapłaciłem 12tys.zł i liczę o max.5tys.zł więcej.

Wentylacj grawitacyjnej nie liczyłem i nie porównywałem ale dzięki likwidacji komina i kanałów wyjdzie podobnie do WM z reku.Reku zamierzam kupić za 4000zł+kanały 1000zł,rozłożę sam ale niech będzie doliczę 2000zł :)

Suma mumarum powyższe zmiany to koszt ok.15-16tys.zł,także moim zdaniem warto ;)

 

Piszecie tylko o grubosci docieplenia, ale czy grubosc scian i rodzaj materialu nie ma nic do rzeczy? Twoja sciana z silikatow (o ile dobrze przeczytalam) ma 18cm a moja 32 z maxow (z komorami powietrza w srodku) i czy ta roznica jest bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tylko o grubosci docieplenia, ale czy grubosc scian i rodzaj materialu nie ma nic do rzeczy? Twoja sciana z silikatow (o ile dobrze przeczytalam) ma 18cm a moja 32 z maxow (z komorami powietrza w srodku) i czy ta roznica jest bez znaczenia?
z tego co czytałam ma małe znaczenie;-) Dlatego jest zasada sciany najtaniej, a docieplenie najgrubiej;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w porównaniu do projektu:

styropian zewnętrzny z 12cm na 22cm-ok.15m3 więcej=2500zł więcej ale za to zmieniłem z droższego BK24 na tańszy silikat 18cm,także różnica w sumie ok.1000zł

strop w projekcie 20cm wełny ja daję 40cm czyli o 17m3 więcej=3000zł

Podłoga,mam płytę fundamentową z 20cm styro,w projekcie miałem 10cm pod wylewką czyli 17m3 więcej=4000zł

Okien słabych nie porównywałem ale za obecne pięciokomorowe z 3 szybami i U=0,82-0,94 zapłaciłem 12tys.zł i liczę o max.5tys.zł więcej.

Wentylacj grawitacyjnej nie liczyłem i nie porównywałem ale dzięki likwidacji komina i kanałów wyjdzie podobnie do WM z reku.Reku zamierzam kupić za 4000zł+kanały 1000zł,rozłożę sam ale niech będzie doliczę 2000zł :)

Suma mumarum powyższe zmiany to koszt ok.15-16tys.zł,także moim zdaniem warto ;)

 

co do okien to ile tych okien kupiłeś ze kosztowały tylko 12 tys, u mnie wyszlo około 35 tys za 3-szybowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena zależy też od wymiarów okien, jeśli mieścisz się w standardowych wymiarach i przede wszystkim kształtach to płacisz jakieś 20-30% mniej. Ja mam wstępną wycenę za 12 szt 6-komorowych z pakietem 3szybowym z ciepłym montażem na ok. 17 tys. (w tym 2 fixy), dopłata za kolor to jakies 3 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dylematy bocianów ... dać 12 czy 15 .. są zaje...fajne ...

czy Be-be-be, Dziuby i milina czytali/ły wątek od początku ??

powierzchnia ścian 200m2 i 3 cm różnicy to 6 m3 styropianu

 

NAD CZYM WY DO CHOLERY SIĘ ZASTANAWIACIE?? przy cenie 100-150 za 1m3 rozmawiamy o 1 tys zł

Wy się nie zastanawiajcie czy dać 12 czy 15 tylko dawajcie 20-25 i zastanówcie się gdzie te 2-3 tyś na czym innym zaoszczędzić

 

Artur dobrze Wam radzi .... liczyć OZC !!! i jeszcze raz liczyć ... wtedy wiadomo czy zwiększenie warstwy ocieplenia ma sens i jakie daje efekty

 

chyba ze budujecie po najmniejszej lini oporu , i chcecie tylko prześlizgnąć się przez normy ... i nie dbacie o swoje rachunki za ogrzewanie w przyszłości

 

Bierz przyklad z Arturo 72, da sie kulturalnie i spokojnie wytlumaczyc co i jak. Takim CHOLEROWANIEM nikogo do zmiany zdania nie namowisz, przynajmniej mnie, jedyne co mialam ochote zrobic po przeczytaniu Twojego postu to wylaczyc laptop, a po przeczytaniu postu Arturo 72 zaczynam sie zastanawiac czy nie zmienic zdania ale to musze jeszcze przedyskutowac z ludzmi, ktorzy beda nam ocieplac dom, skoro robia to kilkanascie lat to maja o tym pojecie .

Arturo 72 napisz cos wiecej o tych oknach, nam tez powiedzieli ok 30 tys za 3 szybowe, zdecydowalismy sie na dwuszybowe, pieciokomorowe, ciepla ramka itd, U=1,0 (dodam, ze mam 24 okna):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna będą montowane w warstwie ocieplenia ale nie na kotwach a na wysuniętym bloczku.Będzie również "ciepły montaż"(warstwowy) ale nie na taśmach tylko na silikonie i akrylu.

Pozwoli mi to zaoszczędzić kupę kasy :)

Arturo to z chęcią podpatrzę, a na kiedy planujesz montaż , mniej więcej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełom kwiecień/maj ale prędzej maj :)
ech, ten montaz okien to kolejna maskara:-( i teraz skad wziac takich montazystow. Czasami mam wrazenie jakbym pole orała. Zaczyna się u archi, po co WM, bedzie sie kurzyło. Po jaka cholere chcesz keramzyt, toz to tynk zzera, itd, itd. Po Ci zapotrzebowanie policzone. Kaloryfery nie są gorsze od podłogówki. Normalnie listę bym mogła zrobić. Pojeczałam sobie, no
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, ten montaz okien to kolejna maskara:-( i teraz skad wziac takich montazystow. Czasami mam wrazenie jakbym pole orała. Zaczyna się u archi, po co WM, bedzie sie kurzyło. Po jaka cholere chcesz keramzyt, toz to tynk zzera, itd, itd. Po Ci zapotrzebowanie policzone. Kaloryfery nie są gorsze od podłogówki. Normalnie listę bym mogła zrobić. Pojeczałam sobie, no

 

Gosia ja jestem jedyną wśród znajomych i rodziny, która planuje dom energooszczędny, patrzą się na mnie z politowaniem. Już nawet im nie mówię co będzie bo jak słyszę, że podłogówka nie dogrzeje, że went. mech to fikcja, że gaz będzie mnie kosztował krocie , a jak to BEZ kominka ?!?! a płaski dach to już w ogóle porażka ....

No i trudno, zrobię po swojemu a pogadamy za parę lat jaki kto ma komfort i rachunki :)

 

A tak z ciekawostek to pan w wydziale budownictwa uraczył mnie ostatnio informacją że luksfery to są cieplejsze od ścian i okien , bo są z powietrzem :) (mam jedną ścianę ślepą, i poradził mi żebym tam ściankę z luksferów zrobiła).

Edytowane przez cronin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo 72 z tym zatrzymaniem w minionej epoce ludzi budujacych i ocieplajacych sie nie zgodze. Przeciez jesli ktos tak jak Ty chce 20-25 styro to oni musza zrobic tak jak pracodawca chce a nie jak oni chca, wiec maja pojecie takze i z tej epoki, znaja temat z doswiadczenia. Nie sa zaprogramowani na 10 cm i kropka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena zależy też od wymiarów okien, jeśli mieścisz się w standardowych wymiarach i przede wszystkim kształtach to płacisz jakieś 20-30% mniej. Ja mam wstępną wycenę za 12 szt 6-komorowych z pakietem 3szybowym z ciepłym montażem na ok. 17 tys. (w tym 2 fixy), dopłata za kolor to jakies 3 tys.

 

mógłbyś napisać z jakiej firmy masz te okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...