Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kurcze ale mam szczescie, nie potrzebuje WZ bo jest tam plan zagospodarowania terenu czy cos takiego sam wypis i wyrys mi starczy :):) czyli jedno z glowy, teraz tylko kupic projek domku!!

 

a co do pradu to juz mnie pan uswiadomil przez tel ze napewno do lata mi nie podlacza :/ wiec mam sie starac o budowlany a nie docelowy, niech mnie w d... pacaluja nie bede 4tys wydawac na budowlany!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale mam szczescie, nie potrzebuje WZ bo jest tam plan zagospodarowania terenu czy cos takiego sam wypis i wyrys mi starczy :):) czyli jedno z glowy, teraz tylko kupic projek domku!!

!

jezeli w twojej miejscowosci jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to masz jeden klopot mniej :) czyli potrzebujesz wyrys, wypis i ten plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitam się i ja:) Jak wszyscy powyżej liczę że wraz z nadchodzącą wiosną rozpoczniemy budowę wymarzonego domku...forum od wielu miesięcy jest moim ulubionym miejscem w sieci:P Co do samej budowy: wszelkie formalności generalnie za nami, generalnie bo pierwsze podejście do złożenie papierków w starostwie niestety nieudane:rolleyes: jakieś formalne błędy (w moim odczuciu wymysły tutejszego starostwa ale cóż:bash:) myślę że w tym tygodniu zostaną złożone i tylko czekać na PNB - niestety u nas dość długo z tego co wiem, dlatego też budowa pewnie raczej późną wiosną albo wczesnym latem. Projekt domu indywidualny, miała być Mirabelka z Archonu (pierwsza miłość:p) z pewnymi zmianami ale z powodu wielu czynników się nie udało, choć z drugiej strony teraz mamy w naszym odczuciu dom idealnie dopasowany do naszych wymagań. Domek ok.190m, z garażem, prosty-klasyczny, z dachem dwuspadowym i jedną lukarną - co do samej bryły wątpliwości nigdy nie było, to jest dom naszych marzeń :) Mamy zakupiony Porotherm, kilka drobnych rzeczy, zadatkowaliśmy stal i na razie tyle. Prądu budowlanego nie bierzemy, będziemy 'pożyczać' z obecnego domu ;), woda z własnej studni wykopanej jesienią (nie mamy możliwości podłączenia do wodociągu), ekipa jest...Na ten rok i na chwilę obecną planujemy SSO/SSZ i już się nie mogę doczekać. Pozdrawiam:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :welcome:

Mam nadzieję, że przygarniecie ;)

Na wiosnę planuję rozpocząć budowę małego, prostego domku:

http://www.mgprojekt.com.pl/anatol

Obecnie czekam na PnB. Do działki nie ma jeszcze doprowadzonego prądu, wody, ani gazu ( w razie potrzeby mam uprzejmych sąsiadów). Mam wydane warunki i podpisane umowy przyłączeniowe dot. gazu i prądu, ale z budową przyłączy trzeba czekać na ocieplenie.

Jeśli w lutym dostanę PnB to ruszam po kredyt i zaczynam marzec/ kwiecień :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązujecie problem z wodą. Ja mam hydrant 15 m od granicy działki ale z niego wodąciągi nie chcą się zgodzić na pobór wody, bo podobno wtedy nie będą mogli policzyć ubytków z sieci. Paradoks, tylko ją ukraść z tego hydrantu zostaje, raczej nie będę ryzykował. I teraz trzeba ją przywieźć w jakimś baniaku, ale skąd, gdzie załatwić (wypożyczyć) taki baniak? Wodę do mnie podciągną na jesieni ... do tego czasu to już będzie dom stał, o ile wodę załatwię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

My również chcemy startować z budową jak tylko pogoda pozwoli, wszelkie papierki pozwolenia i przyłącza mamy już załatwione. Nasz domek to "Dom w lilakach" PDG z Archona. Niestety jak czytam wasze wpisy to się obawiam że damy radę, jak narazie mamy stal na fundamenty, a własciwie płytę fundamentową i kierownika budowy :D gdzie tam reszta. A po drodze czeka nas jeszcze wesele 9 czerwca taka kumulacja wszystko naraz;)

Trzymam kciuki za wszystkich startujących i sprzyjającej pogody życzę Wam i Nam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Banka sprawdż sobie te MPZP przed zakupem proejktu. Tak aby mieć pewność co do kąta dachu, a czasem kształtu i koloru. W różnych rejonach są różne wymagania. Aby uniknąć zmian w projekcie, które czasem bywają niemożliwe lub nieopłacalne.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim:) Mam nadzieję, że będziemy się wspierać w doli (która przeważy) o niedoli [której nie chcemy;)].

 

Budujemy się pod Warszawą. Dom z pracowni Archon "Dom w moliniach" z maleńkimi modyfikacjami, ale to szczególiki. Firma wybrana, umowa wstępna podpisana i zdajemy się na nich w znacznym stopni, bo nie znamy się, pracujemy i nie mamy czasu;) Niezły mix przed budową, mam nadzieję, że to wszystko wypali, że kasa szybko nie stopnieje i że zachowamy spokój i dobre samopoczucie do końca [tyle się człowiek naczytał o koszmarach budowy, że skóra cierpnie;/].

Zaczynamy w kwietniu, może ogrodzenie w marcu, ale to od naszego Najwyższego zależy jaką nam aurę sprawi:)

 

Pozdrawiamy wszystkich i liczymy na Wasze wsparcie, rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązujecie problem z wodą. Ja mam hydrant 15 m od granicy działki ale z niego wodąciągi nie chcą się zgodzić na pobór wody, bo podobno wtedy nie będą mogli policzyć ubytków z sieci. Paradoks, tylko ją ukraść z tego hydrantu zostaje, raczej nie będę ryzykował. I teraz trzeba ją przywieźć w jakimś baniaku, ale skąd, gdzie załatwić (wypożyczyć) taki baniak? Wodę do mnie podciągną na jesieni ... do tego czasu to już będzie dom stał, o ile wodę załatwię.

Ja zakupiłam okazyjnie taki zbiornik na wodę 1000l w aluminiowej konstrukcji w dobrej cenie za 140 zł. Mogę dać namiar jeśli jesteś ze Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązujecie problem z wodą. Ja mam hydrant 15 m od granicy działki ale z niego wodąciągi nie chcą się zgodzić na pobór wody, bo podobno wtedy nie będą mogli policzyć ubytków z sieci. Paradoks, tylko ją ukraść z tego hydrantu zostaje, raczej nie będę ryzykował. I teraz trzeba ją przywieźć w jakimś baniaku, ale skąd, gdzie załatwić (wypożyczyć) taki baniak? Wodę do mnie podciągną na jesieni ... do tego czasu to już będzie dom stał, o ile wodę załatwię.

 

pomyśl nad studnią. w zalezności od glebokości, na ktorej się ona znaduje odwiert+montaż wynosza między kilka a kilkanaście tyś. My się na nią decydujemy, kosszty wody sa wszak bardzo duże. Bedziemy ją mieli do wc, kąpieli, ogrodu. w Twoim przypadku w grę wchodziłyby jeszcze badania, ktre musialbys powtarzac, by miec pewność, że woda, ktora pijesz jest zdatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Witam Wszystkich

My również planujemy rozpocząć budowę w tym roku mam nadzieje ,że zdążymy z papierami a do Czarnej Kasi z prądem to w Szczecinie wszyscy mają problem.

Pozdrawiam

 

miłek a skąd wiesz;)?

 

Z tym prądem to jakieś przegięcie - teortycznie w umowie jest napisane, że projekt powinni mieć do grudnia 2011 a od grudnia 2011 do kwietnia 2012 mieli juz miec zbudowane przyłącze. JAk narazie jest koniec stycznia, a oni nie złożyli nawet wniosku o pozwolenie na budowe. Zostaje luty i marzec - jak znam życie to opieszałość Pana XYZ będzie tak ogromna, że oczywiście na 1 kwietnia prądu nie będzie - zastanawia mnie tylko jak oni się wykręcą z terminów które są w umowie.

 

NAjwiększym hitem dla mnie jest to, że budowa będzie w Mierzynie k. Szczecina, z prądem podlegamy pod Szczecin, woda Goleniów,, gaz również Szczecin. Połowa papierów do załatwienia była w Dobrej, połowa w Policach. Masakra!

 

P.S. buduje się może ktoś z okolic? :) mierzyn, stobno, szczecin - gumieńce;)? itp?

 

pozdrowienia dla Wszystkich:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Zapomniałam dodać, że już raz wpadłam z awanturą do Enea, po tym jak pracownik zbywał mnie przez 3 tygodnie nieodbieraniem telefonów i odrzucaniem połączeń oraz po tym jak odkryłam, że to co mówi pracownik niekoniecznie zgadza się z rzeczywistością - i mmuszę przyznać, że po tym troche popchnęli sprawe do przodu, może po prostu lubią jak sie wpadnie do nich i po prostu "wydrze morde" bo inaczej nie dociera. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...