Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Humus to wierzchnia ,żyzna warstwa gleby.

Adaptacja projektu to dostosowanie jego do własnych potrzeb np likwidacja balkonów , zmiana wielkości okien itp.

A co do papierów to potrzebne są mapki geodezyjne , wypis i wyrys działki , warunki przyłączy wszystkich mediów, warunki zagospodarowania, projekt, nie pamiętam czy to wszystko informacja o własności działki (wypis z ksiąg wieczystych).:rolleyes:

powodzenia w papierologi i witamy na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Humus to wierzchnia ,żyzna warstwa gleby.

Adaptacja projektu to dostosowanie jego do własnych potrzeb np likwidacja balkonów , zmiana wielkości okien itp.

A co do papierów to potrzebne są mapki geodezyjne , wypis i wyrys działki , warunki przyłączy wszystkich mediów, warunki zagospodarowania, projekt, nie pamiętam czy to wszystko informacja o własności działki (wypis z ksiąg wieczystych).:rolleyes:

powodzenia w papierologi i witamy na forum

 

ooo to jest już postęp;) mapki geodezyjne to te do celów projektowych????? wypis i wyrys działki to u geodety sie załatwia czy gdzie- jaka może być cena mniej wiecej, warunki przyłączy to skąd skoro mam na działce juz media??? warunki zagospodarowania- BINGO MAM JUZ ZAŁATWIONE;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze doradzam , bo tę część pracy pilnował mąż czyli jakie dokumenty są nam potrzebne a ja tylko byłam posłańcem i biegałam po urzędach z wnioskami.ale do pozwolenia dołączaliśmy warunki przyłącza(media mamy przy granicy) czyli informację na jakiej zasadzie będziemy podłączeni do mediów np warunki przyłącza gazowe określają mi jakiej mocy będzie przyłącze biorąc pod uwagę wielkość kotła jaki będzie zainstalowany, parametry przyłącza, rodzaj paliwa, miejsce dostarczenia paliwa, cel wykorzystania paliwa gazowego.

Mam nadzieję ,że nic nie namieszałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to jest już postęp;) mapki geodezyjne to te do celów projektowych????? wypis i wyrys działki to u geodety sie załatwia czy gdzie- jaka może być cena mniej wiecej, warunki przyłączy to skąd skoro mam na działce juz media??? warunki zagospodarowania- BINGO MAM JUZ ZAŁATWIONE;)

 

My za wszystkie mapki geodezyjne płaciliśmy 60zł ( nie pamiętam tylko czy to była cena za jedną czy wszystkie) i załatwiał nam to geodeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to jest już postęp;) mapki geodezyjne to te do celów projektowych????? wypis i wyrys działki to u geodety sie załatwia czy gdzie- jaka może być cena mniej wiecej, warunki przyłączy to skąd skoro mam na działce juz media??? warunki zagospodarowania- BINGO MAM JUZ ZAŁATWIONE;)

 

mapki geodezyjne to właśnie te do celów projektowych, musisz je dać projektantowi, który będzie adaptował twój projekt, wypis i wyrys to załatwiasz w urzędzie miejskim lub starostwie powiatowym, zależnie gdzie lezy twoja działka w mieście czy na wsi, warunki przyłączy odpowiednio do mediów, prad w energetyce np Vattanfall, woda w wodociagach itd., ja media miałam w granicy działki, a za wodę płaciłam 2500, wtym 1500są to udziały w spólce wodnej (obowiązkowe) do zwrotu w razie sprzedazy domu lub działki, prad 1750, gazu nie mam.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mam media to co muszę w związku z nimi dołączyć do pozwolenia?????

zapewnienie o możliwości dostarczania: gazu, wody, energii przez rzeczonych dostawców...

występujesz o warunki techniczne na podłączenie wody, kanalizy, gazu, prądu do dostawców na danym terenie i te warunki załączasz do wniosku na pozwolenie na budowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za wszystkie mapki geodezyjne płaciliśmy 60zł ( nie pamiętam tylko czy to była cena za jedną czy wszystkie) i załatwiał nam to geodeta

mapki geodezyjne c- cena zalezna od geodety i wielkości działki, srednio ok. 850zł. za komplet, ale ja miałam oferty u geodetów w przedziale od 550zł.do 1350zł. oczywiście wybrałam za 550zł. było to 2 lata temu, ale z tego co się orientuję to ceny nie uległy zmianie, dodam, że mam działkę 3tys. m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapki geodezyjne c- cena zalezna od geodety i wielkości działki, srednio ok. 850zł. za komplet, ale ja miałam oferty u geodetów w przedziale od 550zł.do 1350zł. oczywiście wybrałam za 550zł. było to 2 lata temu, ale z tego co się orientuję to ceny nie uległy zmianie, dodam, że mam działkę 3tys. m2.

te mapki to jeszcze kilka razy będziesz robić ;)

są ważne średnio rok, max 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalina 11 - Masz rację, że dom oddycha przez ściany wiedzą tylko fachowcy, a reszta nie chce wiedzieć. Nie tylko forum to potwierdza, ale moje obserwacje z budów. Gdy pracuję dla budowlańców - ich domy są zupełnie inaczej skonstruowane niż Kowalskiego. Przeciętny Kowalski bierze kredyt na 30 lat. Kupuje styropian i dostaje zawału, gdy słyszy że źle zrobił. Surgi22 ma rację - dużo lekarstwa trzeba na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalina 11 - Masz rację, że dom oddycha przez ściany wiedzą tylko fachowcy, a reszta nie chce wiedzieć. Nie tylko forum to potwierdza, ale moje obserwacje z budów. Gdy pracuję dla budowlańców - ich domy są zupełnie inaczej skonstruowane niż Kowalskiego. Przeciętny Kowalski bierze kredyt na 30 lat. Kupuje styropian i dostaje zawału, gdy słyszy że źle zrobił. Surgi22 ma rację - dużo lekarstwa trzeba na tym forum.

 

blechert.pl - piszesz takie bzdury - że naprawdę ... brak słów ... te 3% "oddychania" dom odda mi do środka - bez żadnego uszczerbku dla stanu technicznego mojego domu - nie mozna mowic wełna dobra , styropian zły !!! ja mam styropian i nigdy bym wełny nie dał co nie znaczy ze wełna jest zł lub że styropian jest zły !!! prosze Cię nie pisz wiecej takich głupot!!! każdy przypadek jest inny i każdy dopiera materiały indywidualnie

 

wszyscy którzy chcą dowiedzieć się więcej niech przeczytaja wątek "wełna czy styropian" - uprzedzam po przeczytaniu wątku niewielle więcej bedziecie wiedzieć niż teraz ... większość z Was utwierdzi się w swoich przekonaniach - połowa wybierze wełnę , połowa styropian

 

ktoś już Ci pisał - ja powtórzę - nie podobaja Ci się budowy Kowalskiego - wolisz budowy Szkopenhawerów - jedz na zachód tam się odnajdziesz i będziesz szcześliwy

ma mam kredyt na 38 lat , mam 30 cm styropianu i nie mam zamiaru mieć zawału - wiem że dobrze wybrałem - jestem szczęśliwym posiadaczem domu super energooszczędnego (prawie pasywnego)

 

kreujesz się na wielkiego znawce technologi budowlanych - znawce najnowszych trendów panujących w Niemczech

nadal nie powiedziałeś nam w jakim domu TY mieszkasz ?? pewnie w lepiance z gliny i słomy ?? co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalina 11 - Masz rację, że dom oddycha przez ściany wiedzą tylko fachowcy, a reszta nie chce wiedzieć. Nie tylko forum to potwierdza, ale moje obserwacje z budów. Gdy pracuję dla budowlańców - ich domy są zupełnie inaczej skonstruowane niż Kowalskiego. Przeciętny Kowalski bierze kredyt na 30 lat. Kupuje styropian i dostaje zawału, gdy słyszy że źle zrobił. Surgi22 ma rację - dużo lekarstwa trzeba na tym forum.

 

Wiem jedno od takich fachowców którzy twierdzą że dom oddycha przez ściany - zachowaj nas Panie. Od głupot pisanych prze blechaerta - wybaw nas Panie. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmienic wkoncu temat, Ci co chca styropian niech daja styropian, Ci co chca Wm niech robia Wm, a kto chce WG niech robi Wg. Kazdy robi po swojemu i koniec, szkoda sie klocic i wprowadzac niesmak na forum. Jak pisal R&K co 30 stron temat jest powtarzany wiec niech chociaz na kolejne 30 stron bedzie spokoj:)

A u nas byly dzis chlopy i stwierdzili, ze jak taka pogoda nadal dopisze, to moze jeszcze w tym tygodniu rusza, jupii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda przez najbliższe dni ma być słoneczna i nawet w nocy na plusie - możliwe przygruntowe przymrozki , opady dopiero w przyszły weekend

 

tak więc wymarzona pogoda dla rozpoczynających budowę

 

ja też nie mogę się doczekać osuszenia terenu by mogło auto z ziemia wjechać - bo chcemy ogarnąć teren wokół domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...