Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

I teraz pow.zabudowy*0,2m=m3 betonu potrzebnego na płytę a zbrojenie (szer/0,15+dł/0,15)*2=ilość prętów potrzebnych do zbrojenia i to *masa 1kg pręta da nam ilość stali potrzebnej na płytę.

 

 

az mi glupio poprawiac kolege Alfiste ale chyba mialo byc: "*masa 1mb preta" ? choc wydaje mi sie jednak latwiej pret kupowac na mb, bo to jakby nie kombinowac dla przecietnego zjadacza chleba bardziej intuicyjna jednostka anizeli waga, choc defacto wlasnie na kg pret przelicza nam na fv :)

 

pozdrawiam!

Edytowane przez Tomasz Antkowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie...... a jak WY budujecie?? Kredyt?? (wiem wiem, że wątki kredytowe są w innych tematach na forum- ale tak z czystej ciekawości). Ciężko było Wam otrzymać kredyt??? Na jakie warunki przystaliście??

Poza tym czy ktoś z Was miał taką sytuację, że brał kredyt na część budowy a resztę dokańcza np ze sprzedaży mieszkania bądź innej nieruchomości??

 

my mamy juz 1 kredyt hipoteczny na mieszkanie (ktore notabene przestalismy zamieszkiwac :)) wiec budujemy "za swoje" na razie, a na potem mamy "chytry plan" ale o tym jakby cos na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to niby dlaczego ??? jesli sprzedasz płacisz podatek , ale jesli wydasz środki w ciagu 2 lat na tzw cele mieszkaniowe podatku nie placisz

 

czy oto Ci chodzilo ??? o taki cud ??

 

Też tak myślałam!!!:sick: Niestety, jak działka rekreacyjna, to i pozwolenie na dom rekreacyjny. Ja tam zamierzam mieszkać, ale kogo to obchodzi, nazwa nie taka i już. Środków ze sprzedaży mieszkania niestety nie można przeznaczyć na budowę domu REKREACYJNEGO. podatek 19%, to ponad 25 tys...... NIE MOGĘ TEGO PRZEŁKNĄĆ!!!! Więc budujemy Z DNIA NA DZIEŃ!!!! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek 01 - reputacja firmy budowlanej ma dużo większe znaczenie niż papiery, ale i tak trzeba doglądać robót najlepiej każdego dnia. I trzeba umawiać się na konkretne kwoty, bo przy otwartym kosztorysie można rozminąć się w oczekiwaniach. W budowlance zawsze są prace dodatkowe. Najlepiej wyceniać natychmiast, inaczej może być niefajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa z wykonawcą

 

 

 

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum, wkrótce rozpoczynam budowę domu i potrzebuje porady odnośnie umowy z wykonawcą

Znalazłem solidną i renomowaną firmę budowlaną uzgodniliśmy zakres prac jaki ma być wykonany, termin zakonczenia

robót i wartość wynagrodzenia dla wykonawcy. Pytając o umowę usłyszałem że niema takiej konieczności, że teraz się tak nie praktykuje, że ewentualnie możemy podpisać coś dla świętego spokoju. Firma jest lokalnie uznana i niema powodów dopatrywać się czegoś złeg ole sam niewiem. Zależy mi na dobrej współpracy czekam na podpowiedzi

 

Uważam, że podpisanie umowy to konieczność! Nawet jeżeli firma się cieszy dobrą renomą to trzeba mieć ograniczone zaufanie!!! Co masz na papierze to masz na papierze i nikt się niczego nie wyprze. Rozmawialiśmy z wieloma firmami przed budową, tylko jedna na kilka nie chciala podpisać umowy, dla innych to był standard! Jak Ci zależy na dobrej współpracy i nie chcesz się z nikim kłócić podpiszcie ''coś''. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta Robert heh to macie "wygrane" bo większość banków właśnie taką kolejność wymaga. My niestety prócz dzialeczki nie mamy nic:( ale i tak wierzę ze uda się nam. Mam nadzieję ze bank udzieli nam kredyt na SS przy czym z zastrzeżeniem, że sprzedamy mieszkanie na wykonczenie.

Zapewniam Cię, że wcale nie jest tak różowo. Pieniędzy swoich nie mamy, możemy liczyć tylko na pomoc rodziców, a co do zdolności kredytowej, to nasze zarobki dzieli się przez 5, więc możesz się domyślić jaka jest ta zdolność przy pensjach sporo poniżej średniej krajowej.. My po prostu NIE MAMY zdolności kredytowej na kredyt, który pozwoliłby sfinansować budowę domu w całości i tyle. :)

No i chyba macie mieszkanie, a nie nic ;) Głowa do góry. Chyba nie jest tak, jak piszesz, że banki preferują taką kolejność. Większośc moich znajomych brała kredyt na budowę, a nie dokończenie budowy. Zabezpieczenie w obu przypadkach jest takie samo (ważne są dochody, a nie wartość domu, bo to z pensji będziesz płacić raty), chodzi tylko o to, że gdy bierzesz na dokończenie, to bank może Ci pożyczyć mniej, bo już część domu stoi. A banki nie pożyczają mniej niż realnie potrzeba na budowe. Więc jeśli masz słabą zdolność kredytową to nie dostaniesz na budowę, ale możesz dostać na dokończenie. Nie wiem czy pisze to składnie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pisał wczoraj chyba że po wykopaniu dołków okazało się że ma dość mokro na działce

 

polecam wykopanie wielkiego dołka ok 2x2x2 m który będzie ściągał wodę z działki

a z dołka za pomocą pompy 1x dziennie lub częściej w razie potrzeby wypompowuje się wodę gdzieś dalej ... do rowu, kanalizacji etc ... gdzie się da byle się jej pozbyć z działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko dotyczące ogrodzenia. Jak rozumiem budowa ogrodzona być musi. Ale właśnie się*zastanawiam co jest sesnowniejszym rozwiązaniem.

Mam dwa pomysły:

a) ogrodzić prowizorycznie tylko teren na którym będzie budowa i jak się skończy to zrobić porządnie ogrodzenie całości,

b) zrobić ogrodzenie całej działki porządnie z 3 stron + prowizoryczna brama, którą zastąpić docelową po zakończeniu budowy.

W sumie docelowo wychodzi mi ok. 150 m ogrodzenia (26x50), więc koszt się*robi duży.

Czy ktoś, kto ma już*tą decyzję za sobą może mi coś doradzić?

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje ściany z wienerbergera 30 P+W bo my zaczęliśmy i mamy problem tzn. mąż mi nabił klina i rozmyślamy na ten temat - pióro-wpust łączy się na zaprawę góra, dół i niestety w niektórych miejscach u nas murarz zostawił szpary na połączeniach bocznych /nie dokładnie przylegają do siebie/ - no nie takie na wylot ale mój mały :o) palec wejdzie. Murarz twierdzi, że po ociepleniu nie będzie żadnego problemu ale boimy się, że będzie wiało lub przemarzało w tym miejscu - czy trzeba te miejsca uszczelnić jakąś pianką czy to zostawić ??? Pomóżcie bo człowiek ostatnie grosiki zbierał aby budować i na każdym kroku jakieś problemy :o(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko dotyczące ogrodzenia.

 

wybierz to co tańsze lub to na co masz ochotę i czas na tym etapie ...

ja nie robiłem żadnego ogrodzenia bo buduje się na odludziu ...

 

Czy ktoś buduje ściany z wienerbergera 30 P+W bo my zaczęliśmy i mamy problem tzn. mąż mi nabił klina i rozmyślamy na ten temat - pióro-wpust łączy się na zaprawę góra, dół i niestety w niektórych miejscach u nas murarz zostawił szpary na połączeniach bocznych /nie dokładnie przylegają do siebie/ - no nie takie na wylot ale mój mały :o) palec wejdzie. Murarz twierdzi, że po ociepleniu nie będzie żadnego problemu ale boimy się, że będzie wiało lub przemarzało w tym miejscu - czy trzeba te miejsca uszczelnić jakąś pianką czy to zostawić ??? Pomóżcie bo człowiek ostatnie grosiki zbierał aby budować i na każdym kroku jakieś problemy :o(

 

za szczelność i ciepło odpowiada warstwa ocieplenia

oczywiście taka szczelina będzie małym mostkiem wiec do wypełnienia czymś o parametrach najbardziej zbliżonych do pustaka lub lepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych ma jakieś doświadczenie/wiedzę na temat dachówki ceramicznej Creaton (konkretnie Creaton Balance czarna anagabowana)? Warto zakupić czy raczej szukać czegoś innego:cool: Będę wdzięczna za wszelkie opinie i sugestie, musimy szybko podjąć decyzję czy kupujemy akurat tą (trafia się nam korzystna 'okazja' cenowa ale musimy podjąć decyzję natychmiast, choć z drugiej strony i tak jest to model który wybraliśmy jakiś czas temu na nasz:D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...