Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

miłek a skąd wiesz;)?

Zostaje luty i marzec - jak znam życie to opieszałość Pana XYZ będzie tak ogromna, że oczywiście na 1 kwietnia prądu nie będzie - zastanawia mnie tylko jak oni się wykręcą z terminów które są w umowie.

 

 

Zaproszą na podpisanie aneksu do umowy zmieniającego termin. Przerobiłam dwa. Masz innego dostawcę ? Nie ? Więc podpiszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja zakupiłam okazyjnie taki zbiornik na wodę 1000l w aluminiowej konstrukcji w dobrej cenie za 140 zł. Mogę dać namiar jeśli jesteś ze Śląska.

 

Kawałem mam na Śląsk:o nie chodzi mi o sam zbiornik ale w jaki sposób go napełnić, czyli w jaki sposób tą wodę zorganizować. Kupić ją gdzieś ale gdzie? Czy jakiegoś bajora gdzieś szukać i se nalewać konewką :p

Jakoś nie mam koncepcji na tą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl nad studnią. w zalezności od glebokości, na ktorej się ona znaduje odwiert+montaż wynosza między kilka a kilkanaście tyś. My się na nią decydujemy, kosszty wody sa wszak bardzo duże. Bedziemy ją mieli do wc, kąpieli, ogrodu. w Twoim przypadku w grę wchodziłyby jeszcze badania, ktre musialbys powtarzac, by miec pewność, że woda, ktora pijesz jest zdatna.

 

Studnia trochę kosztowna, a woda w okolicy nienajlepsza nie nadawała by się raczej do picia wszyscy w okolicy mają z wodociagu.

A kopać studnię tylko na potrzeby budowy to chyba przegięcie by było, do tego drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnia trochę kosztowna, a woda w okolicy nienajlepsza nie nadawała by się raczej do picia wszyscy w okolicy mają z wodociagu.

A kopać studnię tylko na potrzeby budowy to chyba przegięcie by było, do tego drogie.

 

Też uważam, że to przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko-czekam na pnb. Kiedy dostanę swój projekt domu (czy wogóle dostanę)?

Projekt załączyłaś co PnB. Dwa egzemplarze zostają w urzędzie - dwa do Ciebie wracają. PO zatwierdzeniu projektu musisz pojechać do urzędu po dziennik budowy (piecząteczki na nim) i wtedy dostaniesz też PnB. Pamiętaj, że decyzja musi się uprawomocnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja również mam plan budowy domu na bardzo małej działce tj. 337m w centrum miasta. Chciałbym zacząć w którymś momencie tego roku, ale... Miejsce to posiadam od paru lat i wreszcie postanowiłem zrobić ten pierwszy krok i ogrodzić swoją część. Poprosilem geodetę o wznowienie kamieni granicznych i na ich podstawie postawilem ogrodzenie z siatki z bramą wjazdową , działka została odcięta od większej reszty ok 450m z kamienicą przy ulicy ,dojazd do działki na prawie służebności. Cóż po tygodniu sąsiadka zażądała rozbiórki i przesunięcia ogrodzenia ,bo według niej jest za blisko kamienicy , niezgodnie z jej "mapką". Firma geodezyjna zrobiła wszystko ściśle według zasad, ręczą za swoje pomiary na koniec wyniki pomiarów zostały uwidocznione w operacie i złożone w Wydziałe Goedezji w Urzędzie Miejskim. Chyba już czeka mnie pierwsza "batalia" .... Edytowane przez LES2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt załączyłaś co PnB. Dwa egzemplarze zostają w urzędzie - dwa do Ciebie wracają. PO zatwierdzeniu projektu musisz pojechać do urzędu po dziennik budowy (piecząteczki na nim) i wtedy dostaniesz też PnB. Pamiętaj, że decyzja musi się uprawomocnić.

 

W moim przypadku było tak, że dziennik budowy musiałam mieć zakupiony :) Urząd w moim mieście nic nie daje za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnia trochę kosztowna, a woda w okolicy nienajlepsza nie nadawała by się raczej do picia wszyscy w okolicy mają z wodociagu.

A kopać studnię tylko na potrzeby budowy to chyba przegięcie by było, do tego drogie.

 

Na potrzeby budowy to raczej nie, ale na potrzeby domowe raz na zawsze-to nie taki zły pomysl;)

Choć jeśli u Ciebie z tego co piszesz woda kiepskiej jakości, to rzeczwiście masz problem.

 

ps. dzięki za maila, na pewno zrobimy z tej umowy użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję ekipy do budowy domku w Jaworznie (woj. śląskie), czy możecie polecić kogoś sprawdzonego i w miarę niedrogiego?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

No właśnie ja mam też ten problem. Polecane firmy budowlane są zajęte, więc ogłosiłam przetarg na budowę i szok zgłosiło sie w ciągu 5 dniu ok.40 firm:jawdrop:

I teraz problem kogo wybrać???

Przedział cenowy jest ogromny. Założyłam, że nie wybieram, ani super tanich, ani najdroższych. Obecnie jeżdżę po budowach oglądam inne domy wybudowane przez te firmy i jest coraz gorzej. Kogo wybrać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...