Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no więc dobrze rozumowałam tę całą "kalenicę" w związku z tym nie rozumiem dlaczego pani arch. z muratora powiedziała ze dom musi stać prostopadle do drogi a więc i kalenica prostopadle do drogi mimo ze w wz wymagane jest równolegle:( Troszkę się boję, że domek nie będzie możliwy do ustuowania dzięki Wz.

jeszcze jedno pytanko w WZ mamy szerokość ściany frontowej 12-14 m bez garażu....

Czy to oznacza, że możemy do tych metrów dodać garaż i razem może nam wyjść np 18 przy założeniu ze cała działka ma 30 m?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło, zamiast się cieszyć to jest mega stres. Dziś pan kopacz miał wykopać ziemie, pracował 12 h(od 9 do 18 to jest dla mnie 9 ale pan policzył 12h) i wykopał połowę czyli 6 wywrotek:( Dom o wymiarach 9X10,5!!! Stawka za godzinę 100 zł i miał być transport od km za wywóz ziemi, ale znaleźliśmy sąsiada 500 m dalej i zgodził się przyjąć ziemię to Pan kopacz doliczył sobie plus 70 zł/h czyli w sumie 170 zł/h. Dziś 12 h a jutro około 10 to jest 22 h czyli 3740 zł przecież to jest jakaś porażka!!!!! On chyba zwariował. Napiszcie proszę jak u was było z wykopami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozmowa z firma budowlana za mna , termin rozpoczecia koniec czerwca( zarobieni sa ale podobno warto poczekac) zlecam wykonanie kompletne znaczy z materialami.

W sobote zbieram humus moze i wczesnie 3 mc przed ropoczeciem ale grodze dzialke siatka lesna i jak mi poradzono koparka moglaby poznie zniszczyc to prowizoryczne ogrodzenie.

Blaszak zmowiony na plac budowy bedzie w przyszlym tygodniu, tak jak widac cos zaczyna sie u mnie tez dziac na przyszlym placu budowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkie Bocianki 2012 i forumowych wyjadaczy.

Zaczynamy budowe na wiosne (czerwiec), nasz projekt to Zoja Luxor G2 z Archetonu. W tej chwili "zalatwia" sie PnB w starostwie. Z przerobek - poszerzylismy garaz o 80 cm ( i pokoj nad nim).

Przebilem sie przez te 80 stron, ufff. Ale jatka.

Troche sie doluje ze wszyscy maja tak dokladnie zaplanowane i materialy kupione. My mamy na razie dograna ekipe do scian (tesc z ekipa), wstepnie (na telefon) wiezbe i to tyle. Nie mamy zadnych materialow ani wiezbe - bede kupowal na biezaco.

W tym roku planujemy tylko SSO wiec powinno sie udac.

1) Planujemy WM - tylko bez GWC - czy to mozna pozniej dolozyc?

2) Na sciany w projekcie mamy BK 24cm. Mysle ze tak zostawie, bedzie Solbet 24 + styropian 15-20. Czy to dobry wybor na sciany?

3) W moim projekcie sa 4 kominy - 2 musza zostac: piec gazowy + kominek- dobrze mysle?

4) Czy zglaszac blaszak? Jak daleko od granicy musze go postawic?

5) Ktos tu straszyl mandatem za postawienie slawojki. Czy jesli bede mial pod nia beczke to tez jest be? A gdzie mozna kupic kibelek - zestaw dla majsterkowicza?

6) Czy podniesienie scianki kolankowej to problem? Arch adaptujacy powiedzial ze OK jesli kierbud wyrazi zgode a nikt przy odbiorze sie nawet nie fatyguje na miejsce. Nie wiem co o tym myslec.

pozdrawiam

rafus

 

Kibicuje wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło, zamiast się cieszyć to jest mega stres. Dziś pan kopacz miał wykopać ziemie, pracował 12 h(od 9 do 18 to jest dla mnie 9 ale pan policzył 12h) i wykopał połowę czyli 6 wywrotek:( Dom o wymiarach 9X10,5!!! Stawka za godzinę 100 zł i miał być transport od km za wywóz ziemi, ale znaleźliśmy sąsiada 500 m dalej i zgodził się przyjąć ziemię to Pan kopacz doliczył sobie plus 70 zł/h czyli w sumie 170 zł/h. Dziś 12 h a jutro około 10 to jest 22 h czyli 3740 zł przecież to jest jakaś porażka!!!!! On chyba zwariował. Napiszcie proszę jak u was było z wykopami?

 

U mnie panowie budowlańcy w cenie SSO kopali i kopać w drugim domu będą Zaawansowaną Koparką Ręczną marki fiskars za 60zł z Castoramy ;-)

Zajmie im to pewnie nie więcej jak 3 dni więc ta Twoja koparką to chyba więcej stoi niż pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o wykopach i o koparkach i panach koparkowych to mi się nóż w kieszeni otwiera, mieliśmy jakoś pecha na nich od początku, sami zdziercy nam się przytrafiali! Przy zasypywaniu funamentów byliśmy juz mądrzejsi i wzięliśmy z mężem urlop, żeby pana koparkowego sobie przypilnować troszkę i było warto, nie odważył się doliczyć sobie ani minuty, nawet za przyjazd sobie nie policzył :) Przy wykopie pod fundamenty facet z firmy ''x' tak się guzdrał, że szok no i oczywiście 100zł/h, facet z firmy ''y'' przy utwardzaniu wjazdu odstawił robotę nie do przyjęcia i przy okazji poniszczył dużo rzeczy, ale tu juz było tylko 80zł/h ( i to podobno w naszym regionie jest norma ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowne uczucie:) ja swoja budowe zobacze dopiero za 3 tygodnie ale swiadomosc, ze juz cos sie dzieje dodaje skrzydel i od razu usmiech sie pojawia na twarzy. Caly czas mysle nad ubezpieczalnia i nadal nie wiem jaka wybrac, prawie wszyscy znajomi i rodzina maja w PZU, jedni chwala, drudzy nie bardzo. Sama nie wiem...

 

Najtańszy jest ALLIANZ - ja szukałam aby była firma w miarę solidna i tania:) i ALLIANZ był duuuużo tańszy od PZU - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafus12 nie dołuj się że nie masz wszystkiego dokładnie zapalanowanego. Jak cos nie idzie zgodnie z planem to człowiek też sie stresuje.

Na garaż blaszak nie trzeba pozwolenia. Zmiana wyskokości ścianki kolankowej to dość powrzechne zjawisko no ale to zalezy juz od Was i KB bo chyba bez papierów jest nielegalne.

 

My już pierwsze problemy mamy zaliczone, pan od koparki nie potrafił określić się ile nas bedą kosztowały roboty ziemne i kiedy skończy pracę więc mu "podziękowaliśmy" w niemiłych okolicznościach i teraz szukamy innego operatora koparki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...