Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomozcie wybrac material na sciany bo kazdy co innego mowi. Moze wypowie sie ktos kto dokonal decyzji ale zaluje.

Podaje oferty ktore dzis dostalem w BAT w Gdansku (w cenie transport):

Porotherm 25 P+W kl. 15 (Wieneberg) 4,37zl netto za bloczek. Koszt materialu na caly dom: 11825 zl

Gazobeton 24 (BK Prefabet Reda) - 6.50 zl za bloczek. Koszt materialu na caly dom: 11065 zl.

W lokalnym skladzie w Pepowie jeszcze taniej: za Porotherm chcieli 4,23 zl za bloczek, za BK (Prefabet Oslawa) 6.43 zl za sztuke.

Jak widac porotherm nie jest jakos drogi w relacji do BK. Pomijam wiec cene.

1) Co polecacie bardziej z tych dwoch materialow.

2) Czy jest roznica jakosciowa miedzy BK z Osławy i Redy?

 

pozdrawiam

rafus12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szokują mnie Wasze ilości betonu i piachu. U nas ławy to 24m3 betonu, płyta na stanie zero prawie 19m3, pach 320t ( pierwotnie miało być 300 ale wlazło 320 ) za pierwszy beton płaciliśmy prawie 8000, za piach z koparką 7500, a za płytę 5000 z hakiem.... koszta są ogromne. Teraz mamy zalane słupy i nadproże nad garażem, jeszcze nie wiem ile będzie za to na fakturze i w poniedziałek znowu przyjeżdża beton, zalać płytę nad parterem. Także głowy do góry i do przodu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej niż betonem jestem w szoku ceną i ilością piachu do obsypania fundamentów:eek:

my potrzebowaliśmy 160 ton piachu cena łączna 3700zł (piach+transport+koparka):bash:

tyle kasy za sam piach

 

Wszystko kosztuje niestety, my za beton na ławy (12 m3 B20) gruszka z pompą płaciliśmy 3360, za wieniec 5,3 m3 B20 1500pln, nie liczę już chudziaka pod ławy a piasek ok 130 ton-2970 pln. W sumie materiały na fundamety wyniosły nas przeszło 21 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam!

matko kilka dni mnie nie było a tu tyle nadrabiania ;)

 

przepadliśmy bo.. siedzieliśmy nad pustakami i dachem ;) pustaki zamówione, a dachówkę zamawiamy jutro http://cosgan.de/images/midi/froehlich/d025.gif

z tego co nam powiedziano na składach to kilka dni temu porotherm 25 poszedł w górę http://cosgan.de/images/midi/froehlich/d025.gif

 

---

Milina

prawie sąsiadami jesteśmy :) przyjdę cukier pożyczyć jak zabraknie ;-)

 

ok :-D a wy dokładnie skąd?

 

 

Słuchajcie..... czy ja kupowaliście projekt..to byliście pełni obaw, ale tak naprawdę pełni obaw w związku z tym czy w ogóle uda się Wam "TO" wybudować?????? Bo my tak mamy i się zastanawiamy czy to normalne????:)

my też jesteśmy pewni naszego projektu i jesteśmy nim zachwyceni http://cosgan.de/images/midi/froehlich/d025.gif bardzo długo go szukaliśmy aż wkońcu.... ufff :) co nie zmienia faktu, że staram się stąpać po ziemi, a nie bujać w obłokach, dlatego budowa mnie czasami przeraża hehehe

 

 

milina my też jesteśmy z olkusza :)

ooo witam!!! gdzie dokładnie budujecie? możesz odpisać na priv :D

 

deska szalunkowa jest zalana "mleczkiem" z betonu - zaden robak sie jej nie czepi ... to bardzo dobre mocne deski , a to ze byly juz uzywane - nic nie szkodzi ... bylebyly poczyszczone

oo dobrze to wiedzieć, bo my kupimy chyba używane od znajomych http://cosgan.de/images/midi/froehlich/d025.gif

 

grzaneczko n ale mieliście przejście z koparką :o my mamy akurat z tym luz, bo mamy sąsiada z koparką i liczy nam "luźniej" te opłaty. Ale wiem że trzeba ich faktycznie pilnować, jak robią. A tu na forum piszemy z grzaneczką czy "grzańcem"? :D

 

dziuby jestem w szoku jak wasz dom rośnie :D pokaż jakieś zdjęcia!

 

panda adaptacje musisz mieć http://cosgan.de/images/midi/froehlich/d025.gif

Edytowane przez milina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szokują mnie Wasze ilości betonu i piachu. U nas ławy to 24m3 betonu, płyta na stanie zero prawie 19m3, pach 320t ( pierwotnie miało być 300 ale wlazło 320 ) za pierwszy beton płaciliśmy prawie 8000, za piach z koparką 7500, a za płytę 5000 z hakiem.... koszta są ogromne. Teraz mamy zalane słupy i nadproże nad garażem, jeszcze nie wiem ile będzie za to na fakturze i w poniedziałek znowu przyjeżdża beton, zalać płytę nad parterem. Także głowy do góry i do przodu :)

U mnie to poszło na ławy 27 m3 betonu, na wieniec 6m3, a na posadzkę 14 m3. Cena za m3 230 zł, oczywiście z pompą.:)

Oczywiście jest to uzależnione od pow. zabudowy, a także od szerokości ław itp.

Dodatkowo zbrojenie zostało wykonane z prętów fi 16, a nie jak standardowo fi 12, więc wszystko zależy od wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...