Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

 

widziałem niejednokrotnie kopanie ław bez ściągania humusu - i zasypywanie ław gruba warstwa piasku - jeśli dom jest mocno wyciagnięty ponad grunt

Mam jeszcze takie pytanie; A propo kopania ław bez sciagania hamusu-Nasz znajomy doradzil nam zeby najpierw umówic sie z geodeta i wytyczyc potem kopac lawy a wsrodku budynku zajac sie hamusem. Powiec Cie mi czy to jest dobre rozwiazanie?????????????? Plis!

Czy lepiej najpierw sciagnac hamusa pozniej wytyczyc i zajmowac sie reszta.

Mój dom to DOM POD JUKĄ 3 firmy Archon.(jezeli chodzi o wysokosc fundamentów w projekcie nic nie bylo zmieniane i bedziemy robic tak jak jest w projekcie)

Po za tymbardzo mi zalezy na czasie poniewaz pracuje za granicą. Po swietach chcę zaczac i wyrobic sie w dwóch tygodniach z fundamentami.

Dlatego tez zastanawiam sie czy jezeli obrusze ziemie sciagajac hamusa a 3 czy 4 dni pozniej bede kopac fundamenty bedzie Ok?

Prosze o odpowiedz!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jesli masz działke niska i bedziesz nawozic ziemie lub wyciagasz fundamenty ponad poziom gruntu i to bardzo tak ze w przyszlosci musisz nawiesc sporo ziemi

sciagnij humus po calosci na bok - niech sie przezre

wykip lawy i zalezj beton , reszte zasypiesz piachem a dobra ziemie rozprowadzisz po dzialce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani

My tez zamierzamy zaczac kolo maja. troche sie przerazilam bo nie mamy jeszcze kupionych materialow. nie wiem wogole jak sie do tego zabrac. Oprocz budowy mamy troche innych rzeczy na glowie (np. Komunia córki) i tak naprawde ciagle brakuje nam czasu. Budujemy sie w Swietokrzyskiem. Projekt mamy indywidualny wiec tym bardziej jestem ciekawa jak to wszystko wyjdzie. Chcemy zaczac w polowie maja. Ekipe mamy , kierbuda tez, geodeta to moj kochany tesc no tylko te cholerne materialy. Moze ktos z Was jest ze swietokrzyskiego i moze cos doradzi. wogole to chcialabym zalozyc swoj dziennik budowy ale nie umiem zreszta nie jestem systematyczna zeby go prowadzic. Ale inne dzienniki to czytam jak ksiazki - i tak sie nakrecam ze jestem napalona na ta budowe jak szczerbaty na suchary. A budowac bedziemy z suporexu a reszta to nie wiem:)

Pozdrawiam Was cieplo

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty skończone. Wczoraj rano jeszcze przy dobrej pogodzie wylaliśmy chudziaka a dziś pada śnieg... Nie zaszkodzi to betonowi?

 

śnieg nie zaszkodzi, gorzej z mrozem a podobno z soboty na niedziele ok -6 i to na pewno chudziakowi zaszkodzi. ja swój przez mróz muszę wymienić niestety. postarajcie się jakoś go zabezpieczyć - było o tym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem a jeszcze nie przebrnalem przez papierki:(

Okazuje sie ze PnB poprzedniego wlasciciela nadal jest wazne i w starostwie dopiero sie do tego dokopali - po kilku tygodniach zalegania sprawy na polce.

Co mozna zrobic? Ponoc musze miec zgode/podpis poprzedniego wlasciciela zarowno w celu anulowania poprzedniego pozwolenia jak i przepisania starego PnB na mnie.

Co mam robic, help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie Wy mieszkacie że śnieg macie ... ;) czy oby to ten sam kraj ?? u mnie co prawda rano padało i nie zrobiłem tego co było zaplanowane - ale znalazlem sobie inne zastępcze zadanie

 

Agnieszka - dziennik budowy najlepiej założyć tutaj >> Dzienniki Budowy - Dzień po dniu

 

masz jeszcze czas ... na początek potrzebujesz stal i beton - obie rzeczy do załatwienia niemal z dnia na dzień

wiesz jaki materiał na ściany to już coś ... teraz tylko przeliczyć ile ... i zamówić ..

podobnie z drzewem i pokryciem dachowym ... i dom w SSO masz gotowy ....

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...