Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

A my mamy dziś stan zero! Wylany podbeton, ścianki zaizolowane i oceplone już wcześniej, wczoraj jeszcze instalator rozprowadzał kanilzacje a dziesiaj jest! Niby to dopiero początek a duma rozpiera ;)

Acha, w poznańskim od rana zimno i wietrznie było, zaczęło padać kiedy majstry myli narzędzia, więc się przed deszczem udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale 2,6 jest wystarczające - policz sobie jaka kubature później będziesz miała do ogrzania , pomysl sobie że pod sufitem masz 24 stopnie na wysokości 2,80 a na 1,5 m masz 21 ... to wszystko kosztuje ... jedno to że lubie i mi się podoba , 2 to to że trzeba za to później płacić

wiesz, sa osoby, które świadomie robią coś "nieekonomicznego" dla własnej przyjemności, wiec nie demonizujmy, nie kazdy musi miec wszystko tanie, ekonomiczne i niskie sufity bo bedzie taniej w ogrzewaniu

 

a ja mam takie pytanie: wczoraj przyszło mi pismno ze Starostwa Powiatowego informujące, że mamy pozwolenie na budowe z zaznazonym 14-dniowym terminem do uparowmocnienia się pozwolenia. Czy urzędnicy ze Staroswa sami odeslą mój projekt, czy muszę tam pojechać, kiedy opięczętowuje się dziennik budowy i kto uzupełnia wpis na tablicy budowy - Kierownik, czy może ktoś ze Starostwa? Kiedy mam zgłosić kto jest moim kier. budowy?

odpowiedzcie laikowi ;)

ja po uprawomocnieniu poszlam po pieczątkę, odebrac 2szt projektu a później do pokoju obok opieczętować dziennik, tablicy jeszcze nie mam, ma przywieźć kierownik w najbliższym czasie, na 7 dni przed rozpoczeciem budowy zglaszasz rozpoczecie robot w Nadzorze ( sa specjalne druki- wraz z papierami kierownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wszyscy

Zgłasza się nowy bocian:), zaczęłam w poniedziałek o godz 8:30.

Przyjechał geodeta ( znalazł kamienie graniczne, których od pół roku szukałam) wytyczył dom, zaznaczyli coś deskami i palikami ( chyba granice domu i poziom podłogi :D ) kierownik wykrył błąd architekta :), który mi wkopał dom o pół metra w glebę zamiast go podnieść ale dzięki temu będę mogła wpiąć się w kanalizację bliżej niż wcześniej. Po południu był zdjęty humus i zaczęli podsypywać teren pod płytę, zrobili także drenaż. Od wtorku było cały czas sypanie i ubijanie, poszło ok 200 t podsypki i ok 10 t piasku. W czwartek był hydraulik i wyciągnął wodę i kanalizację na zewnątrz:), w piątek zrobili coś w rodzaju wanny ze styropianu i ułożyli zbrojenie. Następnie otulili to wszystko niebieską kołderką żeby nie zmarzło ( u nas na zmianę deszcz i grad dzisiaj ale temperatura znośna 5,5 stopnia ), i we wtorek leją beton. Później 2 tygodnie trzeba czekać, żeby płytka się uleżała i stawiają ściany. Kierownik ma nadzieję, że do końca maja dom będzie zamknięty :D ja też.

Jeszcze nie powiedziałam co to za dom :) to Z 216 z pracowni Z 500 z niewielkimi zmianami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych bocianowiczów!

A nas Wczoraj zalane ławy, poszło 16m3 betonu. Nasz majster wspomniał, żebyśmy zamówili kominy, a u nas same wątpliwości. W projekcie mamy ogrzewanie gazowe kondensacyjne i kominek. Teraz sama nie wiem czy to dobry wybór, chodzi oczywiście o koszty za c.o. Dobrze by było wiedzieć czym będziemy grzać jak mamy wybierać komin, a tu same dylematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzaneczki - warunki bardzo podobne do naszych. działkę mamy niestety jeszcze węższą - budynek ma 9 m i jest to projekt indywidualny. jak udało wam się zmniejszyć dom w rodendronach do 9 m? podglądam wasz dziennik ale nic nie widzę :) zamieście koniecznie jakieś rzuty :)

 

Zamieściłam rzuty w dzienniku. Budynek jest szeroki na 9 metrów ale mamy 1 m wykuszu. W MPZP było napisane: "szerokość traktu określającego maksymalną dopuszczalną rozpiętość dachu nie może przekroczyć 9,0 m" więc na wykusz się zgodzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebyście jeszcze mieli w profilach powinisywane miejscowosci ... albo choc regiony polski ... byloby wiadomo gdzie to "u nas ..." jest

 

lawy nie musza byc idealnie rowne -choć czym rowniejsze tym lepiej - latwiej bedzie 1 warstwe bloczkow na niej postawic ... je i tak sie kladzie na zaprawie a zaprawa mozna nadrobic nierownosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebyście jeszcze mieli w profilach powinisywane miejscowosci ... albo choc regiony polski ... byloby wiadomo gdzie to "u nas ..." jest

 

lawy nie musza byc idealnie rowne -choć czym rowniejsze tym lepiej - latwiej bedzie 1 warstwe bloczkow na niej postawic ... je i tak sie kladzie na zaprawie a zaprawa mozna nadrobic nierownosci

 

Właśnie- "u nas".... Ciekawe gdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, też będziemy rozpoczynać budowę na wiosnę. Na razie mamy tylko drewno na więźbę i strop, ale ceny kontroluję i na razie na plus dla nas -czyli spadają.

6,7 ton stali?!? U nas poniżej tony -budujemy parterówkę i strop drewniany, wg projektu http://projekty.muratordom.pl/projekt_bliski-wariant-i,192,1,0.htm

Pozdrawiam, Janek z podkarpacia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję się w woj. opolskim i obecnie jestem na etapie intensywnego poszukiwania okien, mają być energooszczędne i tanie :) i oczywiście do tego ciepły montaż:D dostałam jedną wyceną koszt okien ok 5000 montaż 4000. Szukam dalej. A pod koniec kwietnia lub na początku maja muszę zamknąć dom żeby można było robić środek i zostało mi bardzo niewiele czasu na poszukiwania:(

Dom będę ogrzewała elektrycznością, bo gazu nie ma, węgiel, pellety, ekogroszek odpada bo nie mam kotłowni, marzyłam o pompie ciepła ale życie bardzo szybko zweryfikowało moje marzenia:yes:

Dlatego też wszystkie swoje siły i nie tylko ( kasa) wkładam na porządne ocieplenie, coby nie pójść z torbami jak zobaczę rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...