Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Powiem Wam, że dobrze jest zobaczyć budowy firmy na którą chcemy się zdecydować, jeździliśmy z mężem gdzie się dało :) Tak samo jak wybieraliśmy projekt, woleliśmy najpierw zobaczyć jak taki dom wygląda i spotkaliśmy wiele życzliwych ludzi. Niektóre domy były już urządzone i zamieszkane. Naszą firmę mamy z polecenia i też jużniestety na ten rok mają mnóstwo roboty. Umowę podpisywaliśmy w październiku 2011 a projekt do wyceny robocizny dostarczyliśy im w sierpniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich bardzo serdecznie !

Cieszę się, że ktoś pomyślał o TYCH, którzy zaczynają się borykać z tak ogromną inwestycją i założył taką stronkę.

My z mężem w listopadzie kupiliśmy działkę całe 0.1017a położonej niedaleko Rzeszowa (mam zdjęcie ale nie wiem jak dodać?)

Od razu kupiliśmy wymarzony projekt "W rododendronach 6" odbicie lustrzane oczywiście ze zmianami.

W tej chwili czekamy już na ostateczne pozwolenie ( ustawowo 63 dni ) Mamy zamiar rozpocząć w miarę jak najszybciej, ale wiecie jak to jest...:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko w ten mroźny dzień

Ten rok ma być pod wieloma wzgledami dla nas wyjątkowy, bo...primo zaczynamy budowę uroczego małego odpowiedniego dla naszego wieku domku. Zakochałam się w projekcie studiaz500.....z136....Projekt już kupiony, wnioski o przyłącza złożone..jeszcze tylko kilka innych papierków..i...

Będziemy potrzebować wsparcia..forumowego i wszystkich tych co mają te "szkołę jazdy "za sobą>

Miło mi gościć u Was..

Pozdrowienia:):):):)):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzenia na ten rok:

-postawic szkieleciaka w stanie developerskim- Szyper 4 Dr

-ekspresowo położyc płytki w łazience i kuchni, zamontowac co potrzebne( WC, prysznic)

- urządzic pokój dla dziecka, wnieśc jego pół tony zabawek i dopiero wtedy na spokojnie urzadzic dom

 

mam nadzieję że przeszkodą nie będzie zakład energetyczny:) liczymy na serce Pani za biurkiem... no chyba że chciałaby żebyśmy poszli z dzieckiem pod most

 

-ostatni punkt w planie to założenie dziennika, sama znalażłam tylko jeden z szyprem:(

 

Puki co czekamy na pozwolenie na budowę i mamy podpisaną umowę z wykonawcą.

daleka droga przed naszą rodzinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manika a nie masz nikogo z polecenia? (nie mylić ze znajomym, bo tu już wiele razy się przejechałam, nigdy więcej).

Na początku dzwoniłam do firm z polecenia znajomych, ale te firmy zajęte. Szukałam na forach z polecenia, to albo nikt nie odbierał, albo też zajęci.

Więc nie pozostało mi nic innego jak ogłosić przetarg na budowę.

No i teraz dostaję kosztorysy. Jak jest ok, to się umawiam i oglądam budowę, rozmawiam. I tak w kółko. Obecnie już mam parę firm, które wydają mi się rzetelne, ale jeszcze nie podjęłam decyzji.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam obejrzeć domy, które wybudował wasz potencjalny wykonawca. Odradzam układ szef ekipy jako kierownik budowy. A z rzeczy przyjemnych, to dzisiaj odebrałam pozwolenie na budowę, od razu złożyłam wniosek o wydanie dziennika. Teraz tylko czekać na poprawę pogody i do roboty.Od jutra zabieram się za gromadzenie materiałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mąż zakupił stal i załatwił 12kubików żwiru na drogę.. wreszcie coś się dzieje;)

 

Gratulacje pierwszych zakupów które tak cieszą, później pewnie z mniejszą przyjemnością wydaje się banknociki:P W jakiej cenie u Was stal? My zadatkowaliśmy narazie po 2600zł podobno dobra cena:rolleyes: a niestety potrzebujemy podobny aż 3 tony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tak jak juz pisałam zaczynamy budowę marzec/kwiecień. W piątek dostaliśmy pozwolenie na budowę po 1,5 miesiąca czekania. Zaskoczona jestem, że poszło bardzo sprawnie.

Dziś rozmawialiśmy z ekipą i szefu ma nam zrobić plan tego co musimy zakupić na czas budowy.

Zastanawiam się czy jest możliwość wprowadzenia się np. na następną zimą. Zamieszkalibyśmy tylko na parterze.

może ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle nieśmiałych osób, że może i ja w końcu odważę się coś napisać... Budujemy dom wg projektu indywidualnego - baaardzo wąska działka, woj. świętokrzyskie. Mamy już baaaardzo dużo :) tzn stan zero - budowała firma - cena 23 tyś z materiałami ale mam kilka zastrzeżeń i dalej budujemy syst. gosp. Zakupiłam porotherm - cena 5,00 z dowozem 30km i rozładunkiem, stal - 2850 zł, więźbę i drobiazgi (izofol i coś tam jeszcze do izolacji)...

mam ogromny -tak mi się wydaje - problem (który mi spędza sen z powiek) a mianowicie firma robiąca fundamenty nie dała żadnej izolacji na ławy - a czytam że wszyscy dają, zrezygnowali też z folii kubełkowej - bo "bez sensu" woda jest poniżej 30 m a grunt to opoka. powiedzcie - błagam - czy to bardzo duży błąd i czy da sie to naprawić...

... no i wpuść tu nieśmiałą babę na forum to nie będzie mogła skończyć

pozdrawiam i dziękuje za ewentualne wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podłaczam do grupy...mielismy zaczac budowę w ubiegłym roku na wiosne ale nie ma to jak czekac prawie 2 lara na WZ!!!!!! Pierwsze WZ gmina wystawiła złe więc skierowaliśmy sprawę do SKO..po odpowiedzi z SKO wszystko od nowa istny KOSZMAR..ale tak to jest jak ......siedzą w gminie za biurkiem. Koniec konców 11.01.2012r otrzymalismy WZ ..teraz architekt tworzy adaptacje i czekamy na PNB. Liczymy czy nie liczymy jak pogoda tylko dopisze w kwietniu zaczynamy. Budujemy BRZOZE . Ekipa zamówiona juz od zeszłego roku..Pustaki , stal , deski czekają juz 2 rok..

Dziennik tez był założony w zeszłym roku..

Czas wiec zaktualizowac dziennik..

A..z ważnych rzeczy poczynionych na działce ..sami zrobiliosmy drogę dojazdową 200m, wkopaliśmy rurę pod wodę tez 200m, i mamy prąd nie wiem jak nam sie udało to załatwic z enionem...ale tam tez mam wrazenie pracuja ..pi pi.. słowo niecenzuralne. ( zreszta nawet chyba nie wrazenie tylko fakt bo jak można zrobić przyłącz na innej działce niż jest w papierach - zreszta temat woda, kto miał do czynienia z tą instytucja sam wie ...jedno słowo ciśnie sie na usta )

 

Trzymajcie wiec kciuki ...oby sie nam wszystkim udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w 2012 r.Wraz z mężem budujemy nasz domek według projektu http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=67.

ERYK jest domem, który nam się bardzo spodobał pod każdym względem.Parterówka-nie chcemy już dreptać po schodach,rozkład pomieszczeń-duże sypialnie i prosty rozkład wewnątrz domku, i najważniejsza rzecz,prawidłowy ,pod każdym względem do planu przestrzennego.Budowę zaczynamy zaraz ,jak tylko pogoda na to pozwoli .Obecnie czekamy na PNB.Będziemy budować metodą gospodarczą.Cieszę się bardzo ,że powstał taki post ,mam nadzieję ,że razem zrobimy wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest możliwość wprowadzenia się np. na następną zimą. Zamieszkalibyśmy tylko na parterze.

może ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?

To wszystko kwestia wykonawców i zsynchronizowania robób, powinno się udać. Powiem szczerze, że ja też mam takie plany a jeszcze łopata nie wbita.

Poprzedni dom budowałam od 8 marca do 5 września i wprowadziłam się do gotowego domu, na budowie wolne były tylko niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...